Yeni başlayanlar

Antrenmana başlamak için asla geç değildir! Yeni başlayanlar için forma girme kılavuzunda kardiyo, esneklik, kuvvet eğitimi ve daha fazlası hakkında bilmeniz gerekenler açıklanmaktadır.

Yeni başlayanlar

Romen Deadlift Nasıl Yapılır

26 Ara, 2020 175

Bilinen Diğer Adları: RDL

Yeni başlayanlar

TRX Göğüs Presi Nasıl Yapılır

17 Ara, 2020 201

TRX göğüs presi, tipik ağırlıklar yerine süspansiyon kabloları kullanır. Egzersiz sadece göğsünüzü çalıştırmaz, aynı zamanda dengenizi ve genel gücünüzü geliştirmeye yardımcı olur. Bu egzersiz için zorluk seviyesini ayarlamak vücut pozisyonunuzu kolayca değiştirir.

Yeni başlayanlar

Yüksek Yoğunluklu Devre Eğitimini Kullanma (HICT)

10 Şub, 2020 235

Yüksek yoğunluklu devre antrenmanı (HICT), aynı egzersizde hem kardiyo hem de direnç antrenmanını birleştirmeyi içerir. Üst ve alt vücut hareketlerinin yanı sıra yüksek yoğunluklu ve düşük yoğunluklu egzersizleri değiştirir. Fikir, daha az zamanda daha iyi kilo kaybı vaat eden zorlu, toplam bir vücut rutinidir.

Yeni başlayanlar

Orta Yoğunluklu Seviye Egzersizleri

11 Tem, 2019 441

Sağlık kuralları, en iyi sağlık yararları için gereken egzersiz türü ve miktarı için bir reçete sunar. Orta şiddette aerobik egzersiz, haftada beş gün boyunca günde 30 dakika veya haftada toplam iki saat 30 dakika boyunca önerilir. Bu tempolu yürüyüş kadar basit olabilir. Hangi aktivitelerin orta dereceli egzersiz olarak sayıldığını ve doğru bölgedeyseniz nasıl söyleyebileceğinizi öğrenin.

Yeni başlayanlar

Katkı ve Katkı Kasları

4 May, 2019 523

Katılma, vücudun bir bölümünü veya yapısını vücudun merkezine doğru çeken herhangi bir hareketi ifade eder. Vücudun ortanca noktasına, vücudu sol ve sağ bölümlere bile ayıran sagital düzlem denir. Kollarınızı veya bacaklarınızı uzatmak yerine, onları yanınıza sabitlemek, onları sagital düzleme doğru getirdiği için bir addüksiyon örneği olacaktır.

Yeni başlayanlar

Metabolik Koşullandırma ve Egzersiz

20 Mar, 2019 384

Egzersizle ilgili herhangi bir şeyi takip ediyorsanız, muhtemelen muhtemelen en son trend hakkında bilgi sahibi olursunuz: Yüksek yoğunluklu eğitim.

Yeni başlayanlar

Kas Dayanıklılığı Nasıl Ölçülür ve Geliştirilir

19 Mar, 2019 507

Kas dayanıklılığı, bir kas veya kas grubunun, uzun süre boyunca bir dirence karşı tekrarlanan kasılmaları sürdürme kabiliyetidir. Kas kuvveti ve gücü ile birlikte kas kuvveti bileşenlerinden biridir.

Yeni başlayanlar

Kilo Verme Sırasında Nasıl Vücut Ölçümleri Yapılır?

19 Mar, 2019 562

Egzersiz ve kilo kaybı söz konusu olduğunda, ilerlemenizi izlemenin birçok yolu vardır.

Yeni başlayanlar

Zindeliğe Yol Açan Bilimsel Kurallar

17 Mar, 2019 392

Egzersiz bilimi çalışmasında, egzersiz programlarından en iyi şekilde yararlanmak ve hem fiziksel zindeliği hem de spor performansını artırmak için takip edilmesi gereken evrensel olarak kabul edilmiş bilimsel egzersiz eğitimi ilkeleri vardır.

Yeni başlayanlar

Hangisi Daha Önemli, Uyku ya da Egzersiz?

17 Mar, 2019 367

En üst düzey tavuk ve yumurta sıkıntısı: Uyku size enerji verebilir, kaslarınızı onarabilir, hormonlarınızı dengeleyebilir, antrenmanınıza yakıt verebilir ve egzersiz yaparken sizi rahatlatabilir, uykunuzu iyileştirebilir, enerjinizi artırabilir, ruh halinizi artırabilir ve metabolizmasını destekle. Öyleyse, sadece uykuya veya egzersize ayırmak için 30 dakikanız varsa, hangisini seçmelisiniz?