Koşu Bandı Egzersizleri

Evde veya spor salonunda egzersiz yapsanız da, bu koşu bandı alıştırmaları, beceri seviyeniz ne olursa olsun, antrenmanınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Koşu Bandı Egzersizleri

Koşu Bandı-Dumbbell Workout

17 Mar, 2019 441

Koşu bandı, bir kardiyo egzersiz için harika, ancak hiçbir şey ya da üst vücudunuzu yapmaz. Halter, üst vücut kuvveti egzersizleri için iyi bir seçimdir. Zorlu bir egzersiz için onları nasıl bir araya getirebilirsiniz? Bir yol, üst vücut egzersizleri için dambıl kullanarak koşu bandı zamanınızı bir devre egzersizine dönüştürmektir. Hazırlanmak için, koşu bandınızın yanına 5-12 kiloluk bir çift dambıl (güç ve deneyiminize bağlı olarak) ayarlayın.

Koşu Bandı Egzersizleri

Küpeşte Koşu Bandı Tutmayı Durdurun

17 Mar, 2019 488

Koşu bandında yürürken veya koşarken korkuluklara tutunmak, egzersizlerinizin iyi etkilerini azaltan kötü bir alışkanlıktır. Çoğu kişi, tıraşı kullanmadan koşu bandını kullanmak için kendilerini eğitebilir. Bunu yaptığınızda, koşu bandı antrenmanlarınızdan daha fazla fayda elde edeceksiniz.

Koşu Bandı Egzersizleri

Yüksek Yoğunluklu Interval Eğitimi Kullanan Koşu Bandı Egzersizleri (HIIT)

17 Mar, 2019 789

Koşu bandı eğitiminizde bir durma noktasına geldiniz mi? Koşu bandı antrenmanlarınızı iyileştirmenin güçlü bir yolu yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman (HIIT). Egzersiz planınıza HIIT ekleyerek, aerobik formda daha fazla kazanç elde edebilir ve egzersizlerinizde daha fazla kalori yakabilirsiniz. Fitness seviyeniz ne olursa olsun, HIIT koşu bandı antrenmanı yapabileceğinizi öğrenin.

Koşu Bandı Egzersizleri

Koşu Bandı Üzerinde Geri Yürüyüş ve Koşu

16 Mar, 2019 720

Geriye doğru yürümek veya koşu bandında geriye doğru koşmak tamamen farklı bir şekilde kasları çalıştırır. Sadece farklı kasları tonlamakla kalmayacak, aynı zamanda dengenizde çalışacaksınız. Kalp atış hızınızı yükseltir ve iyi bir aralıklı antreman varyasyonu yapar.

Koşu Bandı Egzersizleri

Koşu Bandı Eğim Tepesi Egzersizleri

16 Mar, 2019 445

Daha iyi bir egzersiz için koşu bandınızın eğim özelliğini kullanabilirsiniz. Koşu bandı genellikle açık havada yürümeyi ve yokuş yukarı koşmayı taklit etmek için eğimli bir özelliğe sahiptir. Birkaçı da yokuş aşağı gidiş simüle etmek için bir düşüş özelliği var. Eğimi değiştirerek, antrenman türünü değiştirebilir veya daha yüksek yoğunluklu aralıklar ekleyebilirsiniz. Antrenör Lorra Garrick, CPT tarafından tasarlanan faydaları ve bazı örnek egzersiz programlarını görün.

Koşu Bandı Egzersizleri

Koşu bandı Yürüyüşü Egzersizleri

16 Mar, 2019 412

Bir koşu bandı, her hava koşulunda size mükemmel bir yürüyüş antremanı sağlayabilir. Doğru yürüyüş formunu kullanırsanız ve antrenmanlarınızı aralıklarla, tepelerle ve hız değişiklikleriyle değiştirirseniz, ilginizi çekebilir ve vücudunuza yeni yollarla meydan okuyabilirsiniz.

Koşu Bandı Egzersizleri

Koşu Bandı Yürüyüş Kilo Kaybı Egzersiz Planı

16 Mar, 2019 830

Koşu bandı yürüyüşü, kilo vermenize yardımcı olmak için her gün fazladan kalori yakmak için harika bir yoldur. Hızlı yürüyüş gibi kardiyo egzersizleriyle günde 300 ekstra kalori yakmayı hedefleyin. Bu, yediğiniz kalori miktarını kontrol etmenin yanı sıra, orta derecede yoğun egzersizin günde yaklaşık 60 dakikadır.