1. Anasayfa
  2. Koşu Bandı Egzersizleri

Küpeşte Koşu Bandı Tutmayı Durdurun

Küpeşte Koşu Bandı Tutmayı Durdurun
0

Koşu bandında yürürken veya koşarken korkuluklara tutunmak, egzersizlerinizin iyi etkilerini azaltan kötü bir alışkanlıktır. Çoğu kişi, tıraşı kullanmadan koşu bandını kullanmak için kendilerini eğitebilir. Bunu yaptığınızda, koşu bandı antrenmanlarınızdan daha fazla fayda elde edeceksiniz.

Önemli bozukluklarınız varsa, durumunuz için hangi değişikliklerin uygun olduğunu görmek için egzersiz ihtiyaçlarınızı doktorunuz ve fizyoterapistinizle görüşün.

Makalede Neler Var?

Koşu Bandı Raylarının İçinde Tutmanın Yarattığı Sorunlar

Tırabzanları tutmanın antrenmanınızın etkinliğini azaltmasının birkaç nedeni vardır. Bunlar şunları içerir:

  • Kalıntı duruş ve vücut uyumu
  • Yakılan kalori sayısını azaltır
  • Eğimin etkilerini azaltır
  • Denge oluşturmaz
  • Doğal olmayan bir yürüyüş ve koşu tekniğidir.

Koşu Bandı Küpeşte Kullanılmasına Gerek Yok

Korkulukları orada oldukları için mi kullanıyorsun? Yoksa sadece spor salonundaki çevrenizdeki insanlardan bir ipucu mu alıyordun? Başlangıçta rayları kullanarak koşu bandında daha emin hissedebilir ve koşu bandında eller serbest olarak yürümeyi veya koşmayı hiç denememiş olabilirsiniz. Koşu bandının tırabzanlarını kullanan birçok insan genç, zinde ve dengeyi bozabilecek belirgin tıbbi durumları bulunmuyor. CPT eğitmeni Lorra Garrick, tırabzanları kullanmaktan nasıl uzak durmanız gerektiği konusunda öneride bulunuyor. Bu adımları takip et:

1. Hands-Free Yürümek Koşu Bandı Yavaşlatmak

Kullanmadan kullandığınız hızdan daha düşük bir hızda eller serbestce yürümeye başlayın. Hatta en düşük hızda başlamak ve bir veya iki dakika sonra kademeli olarak artırmak isteyebilirsiniz. Vücut mekaniğinizi olumlu bir şekilde değiştiriyor olacaksınız, duruş kaslarınızı ve bacaklarınızı, rayları tuttuğunuzdan daha fazla egzersiz. Bu, daha yavaş çalışıp aynı veya daha iyi bir egzersiz yapabileceğiniz anlamına gelir. Dengenizi ve formunuzu korumak için ihtiyaç duyduğunuz kadar yavaş gidin.

2. Duruşunuza Odaklanın

Şimdi duruşa odaklan. Vücudunuzla dik yürümek ve eğilmek istemiyorsunuz. Kendinizi kalçalarınızdan yükseltin, başınızın üstüne bir ip takıldığını hayal edin. Karın kaslarınızı sıkın ve popo kaslarınızı sokun. Boynunuzdaki, omuzlarınızdaki ve sırtınızın üstündeki gerginliği gidermek için birkaç omuz rulosu yapın. Çeneniz yere bakmamalı ve gözleri öne bakmalı, aşağı bakmamalı. Kitabı veya ekranı doğru yerleştiremiyorsanız, koşu bandındayken video okumaktan veya izlemekten vazgeçmeniz gerekebilir. Bu duruş tam olarak nefes almanıza, yürümenize ve doğru koşmanıza olanak sağlar.

3. Sıfır Eğim ile Yürüme Bandı Yürüyüşünde Hands-Free Yapın

İlk başta, tırabzan kullanmadan koşu bandında yürümeye alışırken eğim kullanmak istemeyebilirsiniz. Raylara yaslanmayacağınız veya raylardaki vücut ağırlığınızın bir kısmını desteklemeyeceğiniz için zaten daha fazla egzersiz yapacaksınız. Raylar olmadan düzenli bir yürüyüşe alışınca, daha yavaş aralıklarla hızını değiştirebilirsin.

4. Doğru Koşu Bandı Miktarını kullanın

Özellikle yüksek hızda yüksek koşu bandı eğimi kullanırken korkuluk kullanan kişilerden biri olabilirsiniz. Ahizesiz kullanabildiğiniz eğimi kullanmak en iyisidir, böylece bundan tam olarak faydalanabilirsiniz. Pratik yaparken, daha hızlı gidebilir ve daha fazla eğim kullanabilirsiniz. Muhtemelen 3 km’den daha az bir hızda, açık havada daha yavaş yürüyüş yaparsınız. Koşu bandını dış mekan yürüyüşlerinize benzer bir hızda ayarlayın.

5. Önce Güvenlik

Koşu bandına girip çıkarken tırabzanları kullanabilir ve sırt bandının hareketine başladığınızda ilk başta bunları tutabilirsiniz. Herhangi bir zamanda kararsız hissediyorsanız, sabitlenene kadar korkulukları kısa bir süre kullanın. Hızı düşürün ve duruşunuzu ayarlayın. Şu an idare edebileceğinden daha hızlı gidiyor olabilirdin. Günler ve haftalar boyunca daha iyi bir denge ve yetenek geliştireceksiniz, acele etmeyin.

Tökezler veya düşerseniz, koşu bandını durduracak güvenlik kablosunu kullanın. Dikkatinizi iyi bir koşu bandı biçimine ayırabilecek herhangi bir dikkat dağıtıcı varsa, devam edin ve tırabzanları kullanın ve hızı düşürün ya da koşu bandını durdurun. Küpeşte hafif bir dokunuş dengesini korumak için yeterli olacaktır. Vücut ağırlığınızı kollarınızla desteklemediğinizden emin olun.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir