Kalori Sayımı ve Besin Değerleri

EniyiFit, ücretsiz yiyecek beslenme verileri sunar. Daha besleyici yemekler yiyerek ve daha iyi diyet seçimleri yaparak daha sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamayı öğrenin.

Kalori Sayımı ve Besin Değerleri

Dereotu Faydaları

30 Ağu, 2021 44

Ot dereotu (Anethum graveolens), veya dereotu (Apiaceae) familyasından olan kereviz bir parçası olduğu için kolay ve yaygın olarak kullanılan bir yıllık bitkidir. Dereotu yerli Akdeniz ve Güney Rusya yerli ama dünyanın birçok yerinde, Kuzey Amerika’da dahil olmak üzere yetiştirilebilir. Tüylü yeşil genellikle salata ya da çorba eklenebilir, ya da bir garnitür olarak kullanılır. Bazı insanlar da bazı sağlık faydaları elde etmek için dereotu kullanın.

Kepekli Tahıllar

Büyük Tadımı, Sizin İçin İyi Granola Nasıl Seçilir ve Pişirilir

19 Mar, 2019 416

Granola düpedüz lezzetli, ama bazen de aldatıcı. Çeşitlerin çoğu lif bakımından zengin yulaf ve kepekli tahıllar, kıtır kıtır kalp sağlıklı fındık ve tohumlar ve besin dolu kurutulmuş meyvelerle paketlenmiştir. Tüm A + maddeler. Ancak birçok tarif ve ticari marka, karışımın içine bir ton ilave şeker de koyuyor.

Protein Kaynakları ve Faydaları

Ceviz: Ağaç Fındıklı Ailenin Belirsiz Kahramanları

18 Mar, 2019 399

Ceviz, genellikle ağaç kuruyemiş ailesinin gizli kahramanlarıdır. Badem, kaju fıstığı ve cevizler çekici bir şekilde paketlenir ve atıştırmalık koridorunda kapmak kolaydır, ceviz kabartma maddeleri arasında birkaç koridor uzağa gizlenmiş gibi görünmektedir. Badem ezmesinin artan popülaritesine de tanık olduk ve komik fıstık reklam kampanyalarına güldük. Şimdi — bizi yanlış anlamayın – bu diğer fındıklar sağlıklı ve lezzetli seçimlerdir … ama zavallı bay ceviz yeterince sevilmiyor. Ve güven bana, önereceği çok şey var.

Meyve ve Sebzelerin Birleştirilmesi

Meyve ve Sebzelerin Yıkanması

18 Mar, 2019 311

Marketten satın aldığınız taze meyve ve sebzeler temiz görünebilir, ancak bakteri, kir ve hatta ürününüzde gizlenen böcek parçaları nedeniyle her zaman bir kirlenme olasılığı vardır.

Kalori Sayımı ve Besin Değerleri

Biberiyenin Sağlık Faydaları

18 Mar, 2019 386

Biberiye (Rosmarinus officinalis), lezzetli yemeklerde yaygın olarak kullanılan bir bitkidir. Biberiye birçok makarna sosunda, pizza tariflerinde ve salata soslarında önemli bir bileşendir. Çok yıllık odunsu bitki aynı zamanda tıbbi ve sağlık yararları için kullanılan uzun bir geçmişe sahiptir.