1. Anasayfa
 2. Protein Kaynakları ve Faydaları

Ceviz: Ağaç Fındıklı Ailenin Belirsiz Kahramanları

Ceviz: Ağaç Fındıklı Ailenin Belirsiz Kahramanları
0

Ceviz, genellikle ağaç kuruyemiş ailesinin gizli kahramanlarıdır. Badem, kaju fıstığı ve cevizler çekici bir şekilde paketlenir ve atıştırmalık koridorunda kapmak kolaydır, ceviz kabartma maddeleri arasında birkaç koridor uzağa gizlenmiş gibi görünmektedir. Badem ezmesinin artan popülaritesine de tanık olduk ve komik fıstık reklam kampanyalarına güldük. Şimdi — bizi yanlış anlamayın – bu diğer fındıklar sağlıklı ve lezzetli seçimlerdir … ama zavallı bay ceviz yeterince sevilmiyor. Ve güven bana, önereceği çok şey var.

Aslında, ceviz hasadı (Ağustos ayının sonundan kasım ayının sonuna kadar) sona erdiğinde, bu taze toplanmış ve paketlenmiş fındıklar marketleri sular altında tutar, bu yüzden burada bir çanta kapmak için birkaç neden var.

Makalede Neler Var?

“Fındık” rient Dağılımı

Ceviz mükemmel bir B1 vitamini, B6 vitamini, folik asit, fosfor, magnezyum, bakır ve tekli doymamış yağ kaynağıdır. Bunlar aynı zamanda, bitki bazlı omega-3 yağ asidi olan önemli bir ALA kaynağı olan tek ağaç cevizleridir. Bu esansiyel yağlar iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur, bilişsel işlevsellik için önemlidir ve artrit, kanser ve kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olur. Ceviz, porsiyon başına 2,6 gram ALA sağlarken, ceviz peyniri olan “ceviz” koşusu, porsiyon başına sadece 0,5 gram sağlar. Nut-so perişan;)

Yararlar

Araştırma çalışmalarının cevizleri, ceviz de dahil olmak üzere tüm kuruyemişlerin kanınızdaki sağlıksız kolesterolü düşürmeye yardımcı olabileceğini ve bunun sonucunda kalp hastalığı riskini azalttığını göstermiştir. Akdeniz diyetinin bir parçası olarak yenildiğinde (balık, yağlar, meyveler, sebzeler, kuruyemişler ve tohumlar düşünün), kalp-damar hastalıkları ve felç riskini azaltır. Ceviz kendileri stres ve erkeklerde ruh halini iyileştirmek için sağlıksız fiziksel reaksiyonları azaltır. Kadınlarda tip 2 diyabet riskini azaltmaya yardımcı olduğu ve kan şekerini stabilize ettiği de gösterilmiştir.

Herkes İçin Cevizli Bir Fikir

Cevizin faydalarından yararlanmak için, günde bir avuç – bir avuç kadar-bir şeyler yemeyi deneyin. Bu yaklaşık 12 ceviz yarısı. İlhama ihtiyacın var mı? California Ceviz Komisyonu’nun lezzetli tariflerine ve aşağıdaki basit ipuçlarına göz atın:

 • Ham: Ceviz yeme konusunda yeniyseniz, önce sadece çiğ bir avuç yakalamanızı öneririz. Lezzetlerinin meyvemsi, dünyevi ve tart olduğunu göreceksiniz. Koyu cevizlerin daha tatlı, karamelli bir tadı vardır. Ancak, bakkallarda aslında hafif çeşitlerden daha ucuzdurlar. Niye ya? Perakende mağazaları, estetik olarak daha az hoş olduklarını düşünüyor. Çiğ cevizleri denemeyi planlıyorsanız, buzdolabında saklandığından emin olmak için buzdolabında sakladığınızdan emin olun; Bir yıla kadar taze kalacaktır.
 • Kızarmış: Ham lezzet için bir bükülme için ceviz kızartmayı deneyin. Isı uygulamak, etli bir tadı ortaya çıkararak lezzetlerini arttırmaya yardımcı olur. Kızarmış cevizleri taze bir salataya veya az yağlı yoğurtlara atın. Ayrıca tam buğday mantı ile eşleşirler ya da karışımlı çorbalarda lezzetli bir garnitür görevi görürler.
 • Kırmızı Biber Ceviz Serpme: Yeni bir yemek hazırlamaya hazır olduğunuzda Kırmızı Biber Ceviz Serpme’yi deneyin. Humus gibi kullanın ve neredeyse her şeye yayın (burgerler, balıklar, sebzeler vb.).
 • Kabak, adaçayı ve ceviz ile Angel Hair Pasta: Yeni bir yemek hazırlamaya hazır olduğunuzda Kabak, adaçayı ve ceviz ile Angel Hair Pastamı deneyin. Geleneksel makarna üzerine yapılan bu taze büküm sonbaharın lezzetlerinin tadını çıkarmak için mükemmel bir yoldur. Çocuklarım bile övgüler söylüyorlardı!

  Bir dahaki sefere markete gidersen, bir göz at. Ceviz nerede? Ağaç fındıkları ile gizlenmişler mi yoksa gururla sergileniyorlar mı? Daha fazlasını yiyerek ve lezzetli lezzetlerini gerçekten keşfederek, bay cevizini onurlandırabilir ve artık yepyeni bir kahraman unvanının kalmamasını sağlayabiliriz.

  Joy Bauer, MS, RDN, CDN, NBC’s Today Show Sağlık ve Beslenme Uzmanı ve Nourish Snacks kurucusu.

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir