Esneklik ve Germe İpuçları

Güvenli ve sağlıklı antremanlar sağlayan, atletik performansınızı artıran ve genel sıhhatinizi geliştiren iyi esneklik ve esnemenin önemini öğrenin.

Esneklik ve Germe İpuçları

Esnekliğin Tanımı ve Yararları

10 Kas, 2019 537

Esneklik, bir eklem veya bir grup eklemdeki hareket aralığı veya bütün bir hareket aralığı boyunca eklemleri etkin bir şekilde hareket ettirme yeteneğidir. Esneklik eğitimi, kasları uzatmak için germe egzersizleri ve yoga ya da Tai Chi gibi aktiviteleri içerebilir. Esnekliğinizi arttırmak, gün boyunca daha rahat hareket etmenize yardımcı olabilir.

Esneklik ve Germe İpuçları

Kasık Ağrısını Kolaylaştırmak İçin En İyi 4 Germe Egzersizi

1 Haz, 2019 686

Kasık ağrısına sıkı, zayıf kas kasları (addüktörler) veya kasık çekme veya suşları da dahil olmak üzere birçok şey neden olabilir. Kas dengesizliklerine veya önceki yaralanmalara yönelik çok yönlü bir egzersiz rutini kasık sorunlarının tedavisinde en iyi yaklaşımdır.

Esneklik ve Germe İpuçları

Direnç Bantları ile Toplam Vücut Germe Rutini

18 Mar, 2019 523

Bu temel germe rutini kalça, bacak, göğüs ve sırt kasları hedefler. Gerilmenizi derinleştirmenize ve esnekliğinizi arttırmanıza izin veren bir direnç bandı veya tüpü kullanacaksınız.

Esneklik ve Germe İpuçları

8 Rahatlatıcı Toplam Vücut Germe

17 Mar, 2019 454

Kardiyo ve kuvvet antrenmanı veya ikisinin bir kombinasyonu, herhangi bir sağlam antrenman programının temel taşlarıdır. Ancak kapsamlı bir programın en gözden kaçan unsurlarından biri, antremanın sonunda geliyor;

Esneklik ve Germe İpuçları

Yaşlılar için toplam vücut gerilmesi

17 Mar, 2019 445

Bu toplam vücut germe, hamstrings, dörtlü, buzağı, sırt, göğüs ve kollarını germek için basit, rahatlatıcı hamle yapar. Esneklik formda, çevik ve işlevsel kalmak için önemlidir. Vücudunuzu yaşlandıkça çalışma düzeninde tutmak sağlıklı bir egzersiz programının bir parçasıdır. Aynı zamanda dinlenme günlerinde yapılacak dinlendirici bir aktivitedir.

Esneklik ve Germe İpuçları

Buzağılarınız için 3 Kolay Germe

17 Mar, 2019 456

Baldır kası (gastrocnemius) bacağın arkasında, dizin altında bulunan büyük kastır. Baldır kasını topuk kemiğine bağlayan tendon, Aşil tendonu olarak bilinir. Baldır kası kasıldığında, ayağını "plantar esnetir" veya ayak parmaklarına işaret eder.

Esneklik ve Germe İpuçları

Kayış veya Havlu İle Yapabileceğiniz Eserler

16 Mar, 2019 497

1 Kayış veya Havlu ile Gerilir Esnekliği artırmak için havlu veya kayış kullanabilirsiniz. Adrianna Williams / Getty Images Genel esnekliğinizi...

Esneklik ve Germe İpuçları

Sıkı Hamstrings için 6 Basit Uzanan

16 Mar, 2019 574

Sıkı hamstrings birçok insan için ortak bir sorundur. Hamstringleriniz sıkıysa veya hamstringsinizde bir kas gerginliği gibi bir yaralanma geçirdiyseniz, iyileşmenize yardımcı olmak için fizyoterapistin yetenekli hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. PT'niz, bu hamstring germe programındakiler gibi hamstring germe egzersizlerini öğreterek, genel hamstring esnekliğini geliştirmenize yardımcı olabilir.

Esneklik ve Germe İpuçları

Statik Germe vs. Balistik Germe

16 Mar, 2019 1310

Belirli bir eklem hakkında sahip olduğunuz hareket aralığı olarak ölçülen esneklik, kondisyonun sağlıkla ilgili beş bileşeninden biridir ve fonksiyonel sağlık için kritik bir unsurdur. Herhangi bir nedenden ötürü hareket alanınız kısıtlanırsa, günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştirmek, eşyaları yüksek raflardan kaldırmak için yukarıdan kollarınıza ulaşmak veya zeminden bir şey almak için eğilmek gibi bir şey yapmak zordur. Kötü esneklik, yaşlanma süreci boyunca iyi hareket aralığının sürdürülmesinin önemini vurgulayan düşme riski ve buna bağlı yaralanmalarla da bağlantılıdır.