Beslenme ve Nemlendirme

Bu diyet ve hidrasyon kaynakları tüm beceri seviyelerinde koşuculara yardımcı olacaktır. Ne yiyeceğinizi, ne içeceğinizi ve vücudunuzu uzun mesafe ve maraton koşusu için nasıl hazırlayacağınızı öğrenin.

Beslenme ve Nemlendirme

Boş bir karnın üzerinde koşabilir misin?

14 Haz, 2019 398

Birçok koşucu, özellikle sabah koşusu yapanlar, koşmadan önce bir şeyler yemenin gerekli olup olmadığını veya aç karnına koşmanın güvenli ya da yararlı olup olmadığını merak ederler.

Beslenme ve Nemlendirme

Koşmadan Önce Süt Ürünleri Yenebilir veya İçebilir misiniz?

20 Mar, 2019 643

Mandıra ürünlerini çalıştırmadan önce tolere edip edemeyeceğiniz, laktoza karşı kişisel hassasiyetinize ve ne kadar ve ne zaman tükettiğinize bağlıdır. Süt ürünleri bazı insanlara mide rahatsızlıklarını veya diğer gastrointestinal (GI) rahatsızlıklarını verebilirken, koşmadan önce bunlardan zevk almanın yolları da vardır. Ayrıca, çikolatalı süt mükemmel bir koşu sonrası geri kazanma içkisi olabilir.

Beslenme ve Nemlendirme

Koşucular için Lezzetli ve Besleyici Smoothie Tarifler

20 Mar, 2019 380

Besleyici kahvaltı seçenekleri ya da uzun süredir devam eden kurtarma içecekleri arıyorsanız, smoothies koşucular için mükemmel bir menü menüsüdür.

Beslenme ve Nemlendirme

Bir Koşunun Sonunda Neden Mide Bulantısını Hissedebilirsiniz?

19 Mar, 2019 510

Bir çalışma sırasında veya sonrasında bulantı, birkaç farklı nedenden ötürü meydana gelebilir. Koşunuzdan bir saatten az bir süre önce yediyseniz, bu antrenmanınıza çok yakındır ve mide bulantısı hissetmeniz ve yediklerinizi atmanız bile mümkündür. Koşunuzdan yaklaşık 90 dakika önce hafif bir atıştırmalık yiyin. Yer fıstığı ezmeli tost veya muz gibi tost gibi kolay sindirilebilir bir şeyler yemeye çalışın. Yağlı veya kızarmış yiyecekler gibi sindirimi uzun süren bir şey yerseniz, çalışmadan en az iki saat önce kendinize vermelisiniz.

Beslenme ve Nemlendirme

12 Hızlı Çalışma Öncesi Kahvaltı Fikirleri

17 Mar, 2019 556

Koşuculardan sıkça sorulan sorular, "Uzun bir koşudan önce yemek için en iyi kahvaltı hangisidir?" Uzun koşularınızda sabahları ne yediğiniz, düzenli sabahları kahvaltıdan farklı olmak zorunda değildir. Her iki durumda da güne iyi dengelenmiş, besleyici bir yemekle başlamak istersiniz.

Beslenme ve Nemlendirme

Koşucular için 5 Akıllı Yeme Kuralları

17 Mar, 2019 371

Koşucular düzgün egzersiz yapmak ve daha güçlü vücutlar inşa etmelerine yardımcı olmak için sağlıklı beslenmelidir. Yemeğinizden ve koşularınızdan en iyi...

Beslenme ve Nemlendirme

Uzun Süreden Önce Bir Gün Ne Yiyiniz ve İçmelisiniz?

17 Mar, 2019 328

Uzun döneminize kadar geçen günlerde beslenme ve nemlendirme performansınız ve rahatınız için çok önemlidir.

Beslenme ve Nemlendirme

Bir Çalıştırdıktan Sonra Ne Yiyim?

17 Mar, 2019 367

Uzun ve zorlu bir işten kazanılacak çok şey var. Hedeflerinize bağlı olarak ekstra kilo alabilir, kalbinizin ve ciğerlerinizin sağlığını iyileştirebilir, bacaklarınızdaki kasları ve bacağınızdaki (popo) kaslarınızı güçlendirebilir, bir yarışta rekabet etme dayanıklılığınızı artırabilirsiniz (eğer bir hedefiniz varsa) ve kendinizi iyi hissettiren hormonların ve beyin kimyasallarının salınımını teşvik ederek ruh halinizi güçlendirir.

Beslenme ve Nemlendirme

Hidrat Koşusu ve Kalması

17 Mar, 2019 410

Hidratlı kalmak, çalışma performansınız ve daha da önemlisi, sıcağa bağlı hastalıkları önlemek için kritik öneme sahiptir. Sporculardaki dehidrasyon yorgunluk, baş ağrısı, koordinasyonun azalması ve kas kramplarına neden olabilir. Isı bitmesi ve sıcak çarpması gibi diğer ısı ile ilgili hastalıkların daha da ciddi sonuçları vardır. Koşucular, egzersizden önce, egzersiz sırasında ve sonrasında ne ve ne kadar içtiklerini dikkate almalıdır.

Beslenme ve Nemlendirme

Koşmadan Önce İçme Kahve Etkileri

17 Mar, 2019 485

Bazı insanlar koşudan önce kahve içip hiçbir zaman sorun yaşamaz, ancak bazıları koşudan önce içerse GI sorunları veya mide ekşimesi yaşar. Tahammül edebiliyorsanız ve sabaha gitmeniz için gerçekten kahveye ihtiyacınız varsa, koşularınızdan önce tadını çıkarmanız güvenli olacaktır.