Yarış Eğitimi

İlk 5K’nız için veya bir maraton koşusu düzenliyor olsanız da, büyük gün boyunca motive olmanız ve formda olmanız için bu ücretsiz yarış antrenman programlarını kullanın.

Yarış Eğitimi

Yeni Başlayanlar İçin 10K Eğitim Programının Koşma / Yürüyüşü

9 Eyl, 2019 320

Bu 10 haftalık 10K antrenman programı, 10K yarışını çalıştırmak / yürüyüş yapmak isteyen başlangıç koşusu / yürüyüşçüleri için tasarlanmıştır. Belirli bir yarış için antrenman olmasanız bile, bu program 60 dakikadan daha uzun bir süre koşmanıza / yürümenize yardımcı olur. Program, 20 dakika boyunca zaten koşabildiğinizi / yürüyebildiğinizi (1 dak / 1 dak koşu / yürüyüş aralıklarında) yapabileceğinizi varsayar. Her şeyden önce çalışan bir program arıyorsanız, bu başlangıç 10K eğitim planını deneyin.

Yarış Eğitimi

Run / Walk 5K Eğitim Programı

20 Mar, 2019 489

Bu sekiz haftalık 5K antrenman programı, koşuculara ya da şu anda hızını almak ve 5K yarışına koşmak isteyen yürüyüş / koşma antrenmanlarına katılmak isteyenler için tasarlanmıştır. 5,1 mil eşdeğeri olan bu yarışlar harika başlangıç yarışlarıdır: Oldukça hızlı bir şekilde antrenman yapabilirsiniz (bu program sekiz hafta sürer) ve popüler bir yarış oldukları için katılmak için yerel 5K'ları bulmak kolaydır. bağış toplayıcılar ve diğer topluluk faaliyetleri.

Yarış Eğitimi

Gelişmiş Koşucular için 8K veya 5 Mil Eğitim Programı

19 Mar, 2019 366

Bu altı haftalık 8K eğitim programı, başarılı bir 8K yarışı (4.97 mil) çalıştırmak isteyen ileri düzey koşucular için tasarlanmıştır. Bu program ayrıca 5 kilometrelik bir yarış için antrenman yapan tüm koşucular için de geçerlidir. Program zaten en az 6 mil koşabileceğinizi varsayar. Bu program sizin için çok zor görünüyorsa, bu 8K veya 5 Mil Orta Zaman Çizelgesi'ni deneyin.

Yarış Eğitimi

İlk 5K İçin En İyi Eğitim Planları

17 Mar, 2019 385

İlk 5K'nızı çalıştırmaya hazırlanırken, size uygun eğitim planını bulma zamanı. Unutmayın, 5K (5 kilometrelik), parkta yürüyüş yapmak gibi bazı seslere benzeyen veya biraz daha zorlayıcı ve korkutucu olan bir 3.1 mil yarıştır. Ve bu tamam! Nerede olursanız olun, ne hissediyor olursanız olun, yarış günü için tam olarak hazır hissetmenize yardımcı olacak bir 5K antrenman planımız ve programımız var.

Yarış Eğitimi

Durmadan bir 5K Koşu için 7 İpuçları

17 Mar, 2019 375

Tamamen yürümeden veya durmadan 5k (5,1 mil) koşmaya çalışıyorsanız, hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

Yarış Eğitimi

4 Hafta Orta 5K Programı

17 Mar, 2019 419

Bir ay uzaklıktaki 5K yarışına kaydolduysanız ve özellikle bunun için özel bir eğitim almadıysanız, övünmeye değer bir yarış zamanı geçirmek için hala zamanınız var. Bu dört haftalık eğitim programı (aşağıya bakınız), şu anda haftada en az 15 mil koşan orta düzey koşucular için tasarlanmıştır. (Dört hafta ileride bir 5K çalıştırmak isteyen acemi bir koşucuysanız, bu 4 haftalık acemi 5K programını kullanın. Daha zorlu bir program arıyorsanız, bu 4 haftalık ileri düzey 5K programını deneyin.)

Yarış Eğitimi

2 Hafta İçinde 5K Nasıl Eğitilir

17 Mar, 2019 449

Birkaç ay önce bir 5K yarışına (3.1 mil) kaydolduysanız ve bunun sadece birkaç hafta önce olduğunu fark ettiyseniz, mesafeye gitmeye hazır olmayacağınızdan endişelenebilirsiniz.

Yarış Eğitimi

5K İçin İyi Bir Bitiş Süresi Nedir?

17 Mar, 2019 409

Koşucular için 5K yarış süreleri oldukça öznel olabilir: Bir kişi için harika bir zaman, bir başkası için hayal kırıklığı olabilir. Etkinlik için web sitesinde belirli bir 5K yarışı (3.1 mil) için önceki sonuçlara bir göz atın. Yaş grubu kazananlarının, paketin ortasında bitirenlerin ve altta olanların zamanlarını gösterir.

Yarış Eğitimi

Etkin 30 Dakika Koşu Yapma Çalışmaları

17 Mar, 2019 655

Koşmanın en büyük yararlarından biri, “paranın karşılığını almak” için çok fazla para kazanmaktır. Koşuya sığmak için sadece yarım saatiniz olsa bile, yine de çok fazla kalori yakabilirsiniz ve gücünüzü arttırmaya çalışabilirsiniz. , hız ve dayanıklılık.

Yarış Eğitimi

Yeni Başlayanlar İçin Dört Hafta 5K Eğitim Planı

17 Mar, 2019 397

Bu dört haftalık 5K eğitim programı, bir ay uzağa planlanmış bir yarışa yeni başlayanlar için mükemmeldir. 5K (5,1 mil) yarışı sürekli koşarak inşa etmek isteyen yeni başlayanlar / yürüyüş yapanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Daha deneyimli bir koşucuysanız, dört haftalık bir 5K programı veya dört haftalık bir 5K programı kullanmalısınız.