Hızlı Yürüyüş

Olimpiyat yürüyüşünden güç yürüyüşüne kadar birçok farklı hız ve yürüyüş tarzı vardır. Hızınızı nasıl artıracağınızı ve ölçeceğinizi öğrenin.

Hızlı Yürüyüş

Dünyanın En Hızlı Maratonu ve 50K Yürüyüşü

19 Mar, 2019 385

Dünyanın en hızlı maratonu yürüteç kim? En hızlı yürüteçler, yaya kaldırımı tekniğini kullananlardır. Ancak yaya kaldırmanın sporu 26,2 mil (42 kilometrelik) maraton mesafesinde uluslararası bir yarışmaya sahip değil. Bunun yerine, en uzun resmi yarış kaldırımları, maraton mesafesinden yaklaşık 5 mil daha uzun olan 50 km'dir. Koşuculara iyi bir kovalamaca veren birkaç etkileyici zaman var.

Hızlı Yürüyüş

Dikkat: Çıplak Yürüyüş Günü 21 Haziran

17 Mar, 2019 315

Her yıl, gayri resmi Çıplak Yürüyüş Günü, yaz gündönümünün yapıldığı gün olan 21 Haziran'da görülür. Bu tarihte çıplak yürüyüşçüler tarafından tek tek veya ormanda ve dağlarda gruplar halinde kutlanabilir. Babalar Günü civarında düşüyor (ve 2020'de Babalar Günü'nde olacak) ve bu, çıplak yürüyüş yapanlarla karşılaşan ailelerle ilgili endişelere yol açıyor.

Hızlı Yürüyüş

Hızlı Yürüyüş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

17 Mar, 2019 363

Hızlı yürüyüş, 15 dakikalık bir mil veya daha hızlı bir tempoda hızlı yürümek veya yürümek için kullanılan genel terimdir. Hız-yürüyüş kategorisinde, yürüyüşçülere 6 dakikalık bir mil kadar hızlı gidebilecekleri güç yürüyüşü ve olimpik yarış yürüyüşü gibi çeşitli hızlı yürüyüş stilleri ve teknikleri bulunmaktadır.

Hızlı Yürüyüş

Racewalk Eğitimine Nasıl Başlanır?

17 Mar, 2019 334

Daha fazla kas tonlamak, mil başına daha fazla kalori yakmak ve yarışmalar kazanmak ister misiniz? Racewalking sadece sizin için spor olabilir. Koşuya çıkmadan nasıl yüksek hızlara ulaşabileceğinizi görün.

Hızlı Yürüyüş

Daha Hızlı Yürüyüş için Bu Kol Hareketini Kullan

17 Mar, 2019 348

Daha hızlı yürümek istediğinizde, doğru kol hareketini kullanmak büyük bir fark yaratabilir. Bazı antrenörler bacaklarının sadece kolların kadar hızlı hareket ettiğini söylüyor. Yürürken herhangi bir kol hareketi kullanmazsanız, sadece kol hareketi eklemek hızlı yürüyüş hızınızı büyük ölçüde hızlandırabilir. Zaten kol hareketi kullanıyorsanız, doğru tekniği kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Çaba harcamayan güçlü ancak yumuşak ve akıcı bir kol hareketi istiyorsunuz.

Hızlı Yürüyüş

Daha İyi Egzersizler İçin Daha Hızlı Nasıl Yürülür

17 Mar, 2019 375

Yürüme hızınızı hızlandırmak ister misiniz? Hızınızı artırmak için neden para ödeyebilir? Bu ipuçlarını kullanmak, daha hızlı ve daha verimli bir şekilde yürümenize yardımcı olarak çabalarınızı daha da hızlandırır. İyi teknik, daha hızlı gitmenize rağmen yürümeyi daha kolay ve daha akışkan hissetmenize neden olabilir.

Hızlı Yürüyüş

Kaçınılması Gereken 6 Irk Verme Hatası

17 Mar, 2019 343

Kaldırım yürüyüşü, en az bir ayağı ile zeminle teması korurken çok hızlı yürüyebilmek için çok özel bir teknik kullanır. Yarışmacılar, kuralları ihlal eden ve hakimler tarafından işaretlenebilecek ve diskalifiye edilmesine yol açan iki hata yapmamaya dikkat ederler. Ancak, performanslarını bozan hatalar da yapıyorlar.

Hızlı Yürüyüş

Olimpiyat Yarışlarına Saygı Yok

17 Mar, 2019 354

Yürüme, 1906'dan beri Olimpiyat Oyunlarının bir parçası olan asil bir spordur. Bununla birlikte, yayıncılar ve spor uzmanları, yarış yürüyüşlerinde bir engel almaya dayanamazlar. Her dört yılda bir televizyonda, yazılı ve sosyal medyada bir konuşma konusu.

Hızlı Yürüyüş

Yürüyüşün Kısa Tarihi

16 Mar, 2019 444

İki ayak üstünde dolaşmanın ötesinde, bir spor ya da fiziksel zorluk olarak yürümenin tarihi nedir? Yürüyüşçüler, çağlar boyunca elde ettikleri kilometre taşlarını gezdirin.

Hızlı Yürüyüş

7 Hızlı Yürüyüşün Yararları

16 Mar, 2019 396

Speedwalking'in sadece gezinmeye kıyasla etkileri nelerdir? Doğal bir hızda hissettiren şeyde basitçe yürüyor olabilirsiniz. Ama sonra daha hızlı adım atan bir arkadaşla yürüyüşe çıkıyorsun ve bu hıza ayak uyduramayacağının farkındasın. Daha hızlı yürüyen insanlar yürüyüşlerinden daha fazla yararlanıyor mu?