1. Anasayfa
  2. Hızlı Yürüyüş

Racewalk Eğitimine Nasıl Başlanır?

Racewalk Eğitimine Nasıl Başlanır?
0

Daha fazla kas tonlamak, mil başına daha fazla kalori yakmak ve yarışmalar kazanmak ister misiniz? Racewalking sadece sizin için spor olabilir. Koşuya çıkmadan nasıl yüksek hızlara ulaşabileceğinizi görün.

Makalede Neler Var?

Yürüyüşe Karşı Speedwalking’e Karşı

Racewalking sadece hızlı yürümek ya da speedwalking yapmak değildir. İyi bir hızlı yürüyüş tekniği duruş ve kol hareketlerini racewalking’ten ödünç almasına rağmen, kalça rotasyonunu racewalking yapan düz bacak tekniğini kullanmaz.

5K sadaka koşular ve yarı maratonlar gibi etkinliklerde daha hızlı yürümek için, hatta birçok koşucu bitiş çizgisine bile döken, yarış kaldırım tekniğini kullanabilirsiniz. Ancak yaya kaldırımı da kendi rekabet sporudur. Yargıçları yerel düzeyde kazanabilir ve eğer yeterince iyiyseniz Olimpiyat ekibini oluşturabilirsiniz. Bu sadece gençler için değil, aynı zamanda her zaman insanlar için yarışa çıkmak ve rekabet edebilmek ve ulusal duruş elde etmek için fırsatlar sunuyor.

Düz kaldırım tekniği sizi daha fazla kas kullanmaya zorladığından, racewalking normal yürüyüşlerden mil başına daha fazla kalori yakar. Yürüme egzersizlerinizin yoğunluğunu arttırmanın bir yolu olarak racewalking’i kullanabilirsiniz. Kalp atış hızınızı orta yoğunluk seviyesinden güçlü yoğunluk seviyesine yükseltir.

Racewalking Tekniğinin Temelleri

ERO-FIT ve Associates’ten koç Judy Heller, sporun temellerini öğrenmek için yarış tekniğinde yeni başlayan bir kursu paylaşıyor. O içerir:

  • Adımlı Yürüyüş Tekniği Adım Adım: Kaldırım için kullandığınız tekniği görün. Bu duruş, kol hareketi ve belirgin adım içerir. Dizinizi, ileri ayağınız yere değdiğinde vücudunuzun altından geçene kadar düz tutmalısınız. Her zaman bir ayağını yerde tutmalısın. Bu, racewalking’in ayırt edici özelliği olan kalça rotasyonu ile sonuçlanır.
  • Kaçınılması Gereken Racewalking Hataları: Kaldırma ve bükülmüş diz kurallarını ihlal etme gibi hatalar, yargılı bir yarış sırasında diskalifiye edilmenize neden olabilir. Ancak aynı zamanda, yanlış kol hareketini kullanarak, fazla iterek veya çok fazla yaslanarak kendinizi yavaşlatabilirsiniz.

Racewalking Coaching ve Kaynakları

Doğru racewalking tekniğini öğrenmek için koçluk ve geri bildirime ihtiyacınız olacak. Yanlış anlaşılması kolaydır ve doğru şekilde yapması için çok fazla sayıda pratik uygulamanız gerekir. Yarış kaldırmaya olan ilginizi artırmak için bu kaynakları kullanın.

  • Racewalking Kitaplar ve Videolar : Racewalk.com’daki kitaplar ve videolar ile racewalking’in temelleri ve ileri teknikler hakkında daha fazla bilgi edinin. DVD’de tam klinikler içerirler. Bu kitaplar ve videolar, spor hakkında daha fazla şey öğrenmek için çok faydalıdır.
  • Racewalking Klinikleri ve Koçluk : Bir koç ya da klinik bulmak, racewalking’i öğrenmek için esastır. LinkedIn’de bir racewalking koçu arayabilirsiniz. Antrenör Dave McGovern, Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl birkaç kez klinik sunmaktadır. Racewalking sadece koçluk olmadan doğru almak için bir hareketin doğal değil.
  • Racewalking Kulüpleri : Dünyada tanışmak ve rekabet etmek için racewalking kulüplerini bulun. Düzenli yarışmalarla kulübün bir parçası olmak ve formunuz için yargılanmak, bir yarışçı olarak gelişmenin en iyi yoludur. Artı, yarışlardan kurdeleler, madalyalar ve ödüller kazanmaya başlayacaksın.

Racewalking Tarihi

Racewalking, Olimpiyat Oyunlarında uzun bir tarih de dahil olmak üzere, atletizm yarışında derin kökleri olan asil bir spordur. Ancak bu, modern izleyicilerin ve yorumcuların, racewalker’lara dağılmaları engellemiyor. Kısa sürebilir, zımbalarla yuvarlamayı öğrenebilir veya tozunuzda bırakabilirsiniz.

Walking, ihtişamlı günler geçirdi, krallar rekabet etti, büyük para ödülü ve gerçek saygı ile. Bunların hepsi bir kere geçtikten sonra sona erdi.

Spor yorumcuları olimpiyatlardaki kaldırıma saygı göstermez. Her Yaz Olimpiyatları, keskin yorumlar yapmaya ya da şaka olarak kadınların dünya rekoru kıran performansını “Benny Hill” tema müziğine ayarlayamazlar.

En hızlı maraton ve 50 bin yürüyüşçü doğa sporları sporcularıdır. Standart 50 kilometrelik mesafe 26,2 mil maratondan birkaç mil daha uzundur. Bununla birlikte, spor son yıllarda doping skandallarıyla evlendi. Bazı eski şampiyonların katılımı yasaklandı ya da Olimpiyat madalyaları ellerinden alındı.

Eniyi Fit’den Bir Kelime

Yarış kaldırmayı öğrenmek, yürüyüş antrenmanınıza yeni bir yüksek vites ekleyebilir. Bu Olimpiyat tekniğini öğrenmek için bölgenizde koçluk alıp alamayacağınızı veya bir kliniğe gidip gelemeyeceğinizi keşfedin.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir