1. Anasayfa
  2. Hızlı Yürüyüş

Dikkat: Çıplak Yürüyüş Günü 21 Haziran

Dikkat: Çıplak Yürüyüş Günü 21 Haziran
0

Her yıl, gayri resmi Çıplak Yürüyüş Günü, yaz gündönümünün yapıldığı gün olan 21 Haziran’da görülür. Bu tarihte çıplak yürüyüşçüler tarafından tek tek veya ormanda ve dağlarda gruplar halinde kutlanabilir. Babalar Günü civarında düşüyor (ve 2020’de Babalar Günü’nde olacak) ve bu, çıplak yürüyüş yapanlarla karşılaşan ailelerle ilgili endişelere yol açıyor.

Çıplak yürüyüş, yeni bir şey değildir, ancak Avrupa’da ABD’de olduğundan daha yaygındır. Açık hava yazarı Colin Fletcher, sıcak günlerde Büyük Kanyon’da ve Pasifik Crest Patikası’nda çıplak yürüyüşün tadını çıkarmanın popüler yürüyüş kitaplarında yazdı. Rahatsız karşılaşmalar yaşamaya katılmayı veya endişelenmeyi düşünebilirsiniz. İşte çıplak yürüyüş hakkında bazı rehberlik.

Makalede Neler Var?

Çıplak Yürüyüş ve Hukuk

Niyetiniz cinsel uyarılmayı kışkırtmak veya tatmin etmek yerine basitçe lekelenmemişse, birçok yargı alanında halk arasında çıplak olmak yasalara aykırı değildir. Ulusal Orman veya Arazi Yönetim Bürosu gibi ABD federal topraklarında yürüyüş yapıyorsanız, çıplaklığa karşı federal bir yasa yoktur, ancak eyalet ve yerel yasalar öncelikli olabilir.

Örneğin, ABD Kara İdare Bürosu ve Colorado Parks ve Wildlife, 2017 yılında potansiyel ünlüleri, çıplak yürüyüşçülerinin devlet arazilerinde hoş görülmeyeceği ve federal arazilerde yerel yasalara göre ele alınacağı konusunda uyardı.

Vahşi doğada çıplak kalmayı planlıyorsanız, yerel yasaları öğrenin ve başkalarıyla karşılaşmayacağınız yerler bulun. Bazı bölgelerde, çıplak yürümek sizi hapse atar. En kötü senaryoda, bu suçlama, kariyerinizde ve kişisel yaşamınızda sizi takip edebilecek sonuçları olan bir cinsel suç bile olabilir.

Çıplak Yürüyüş İçin Daha Güvenli Yollar

Özel, tenha bir parkur bulmak veya bir grup çıplak yürüyüşçüye katılmak akıllıca olacaktır. Bölgenizde, grup yürüyüşleri organize edip etmediklerini görmek için bölgenizdeki isteğe bağlı herhangi bir tesise danışın. ABD çapında çeşitli çıplak yürüyüş kulüpleri ve Meetup grupları bulunmaktadır.

Bazıları parkurların giysili yürüyüşçülere sahip olma ihtimalinin daha düşük olduğu durumlarda hafta ortasında yürüyüş yapmayı tercih eder. Çıplak yürüyüş tarihinizi 21 Haziran hafta sonları indiğinde değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Neyse ki, 2021’den 2023’e kadar bir hafta ortası tarihi olacak.

Bir geri ve geri parkur seçin, böylece parkurun park ettiği diğer araçları kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde, dönüş noktasına güvenle çıplak şekilde yürüyebilir ve dönüş yolculuğu için kıyafet giyebilirsiniz.

Kamuya açık parkurlarda yürüyüş yapan bazı gruplar, çıplak bir grubun yolda olduğunu belirten herhangi bir “tekstil yürüyüşçüsünü” uyarmak için önde giysili bir yürüyüşçü gönderecek. Bu, başkalarına tehdit olmadığınızı, sadece mutlu ve zararsız doğuştan gelenleri güvence altına alır.

Çıplak Yürüyüşün Doğal Tehlikeleri

Çıplak yürüyüş yapanlar elementlere, zararlılara ve tahriş edici maddelere maruz kalmanın artmasıyla karşı karşıyadır. Bunları aklınızda bulundurun ve kendinizi nasıl giyineceğinizi, giyineceğinizi veya lekelemeyeceğinizi planlayın.

  • Zehirli sarmaşık, zehirli meşe ve zehirli sumak: Bunlar genellikle örtülü yerler olsa bile, kol ve bacaklarda yeterince kötü döküntüler üretebilir. Çıplak yürüyüş yapacaksanız, bu bitkileri ne pahasına olursa olsun nasıl tanımlayacağınızı ve önleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Gitmeden önce bil.
  • Sivrisinekler ve keneler: Rahatsız yerlerde kaşınmak istemezsiniz. Bu zararlıları ısırmamak için kıyafet giymemeyi seçtiniz, bu nedenle böcek kovucu kullanmayı düşünebilirsiniz. Sivrisinekler ve keneler tarafından yayılabilen hastalıklara dikkat edin, kaşıntılı bir yumrudan çok daha kötü olabilirler.
  • Güneş yanığı: Tüm bitlerinizi güneş koruyucu ile kapattığınızdan emin olun. Ormanda olsanız veya bulutlu bir gün olsa bile, maruz kalan cildiniz çok fazla ultraviyole radyasyon alabilir. Yüzünüzü korumayı düşündüğünüz halde vücudunuzun geri kalanını güneş yanığından koruduğunuzdan emin olun.

Çıplak Hiker Karşılaştıysanız

Çıplak yürüyüş yapan birisiyle karşılaştığınızda, çıplaklar ve müstehcen teşhirciler arasındaki farkı genellikle görebilirsiniz. Çıplak kişi sadece yürüyüş ve zevk doğa au naturel dışarı açıkçası ise, her zamanki gibi devam edin. Eğer kişi sizi veya başkalarını rahatsız etmiyorsa, genellikle giysili vücut kısımlarında güneşin ve esintinin tadını çıkarmasına izin verin.

Çıplak yürüyüşçüler, aslında uygunsuz maruz kalmanın failleri olduğuna dair işaretler gösteriyorsa, çevresini olabildiğince hızlı bırakın ve polisi arayın. Bu, Pamela Kulbarsh, RN MSW ve Psikiyatrik Acil Müdahale Ekibi lideri’nin tavsiyesidir. Sözlüleştirme, el hareketi, kendilerine dokunma vb. Bu suçlu davranışının açık belirtileridir. Bu tür suçlu sergilemecilerin çoğu tehlikeli değildir, ancak bazıları diğerlerine saygılı ve hatta saldırıda ilerleme gösterir. Bildirilmeleri gerekiyor.

Eniyi Fit’den Bir Kelime

Zararsız çıplaklar ve tehlikeli teşhirci arasında gri alanlar var. Yanlış anlaşılmayı istemiyorsanız, güneş ibadetlerinizi kıyafetlerin isteğe bağlı olarak belirlenmiş bölgeleri ve tatil yerleri ile sınırlandırmanız gerekebilir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir