1. Anasayfa
  2. Hızlı Yürüyüş

Olimpiyat Yarışlarına Saygı Yok

Olimpiyat Yarışlarına Saygı Yok
0

Yürüme, 1906’dan beri Olimpiyat Oyunlarının bir parçası olan asil bir spordur. Bununla birlikte, yayıncılar ve spor uzmanları, yarış yürüyüşlerinde bir engel almaya dayanamazlar. Her dört yılda bir televizyonda, yazılı ve sosyal medyada bir konuşma konusu.

2012 kadın 20 kilometrelik yürüyüşü Elena Lashmanova’nın Rusya’dan Olga Kaniskina’yı geçtiğinde dünya rekoru kırdığını gördü. Ancak bu, NBC’nin Benny Hill temasına karşı görüntüleri hızlı bir şekilde göstermesini ve sporcularla alay etmesini engellemedi. Alaycı bir Snickers reklamı katıldı. Bay T’nin bir erkek yarışmacı ile birlikte yukarı çekip ona “Bağış yapan bir adamsın! Gerçek bir erkek gibi koşma zamanı” diye bağırıp Snickers’ı silahtan kovma zamanı geldi.

NBC’nin Olimpiyat Oyunları sırasında uzun süredir alaycı yaya geçidi geçmişi var. NBC’den Bob Costas’ın 24 Eylül 2000’de spora hakaret ettiği duyuldu, Olimpiyatlar, “Yarışçıların nesi var? Onlara sporcu olarak saygı duyuyorum ama haydi …… kimin yürüyebileceğini görmek için bir yarışma demek En hızlı olan, kimin en yüksek sesle fısıldayabileceğini görmek için bir yarışma yapmak gibi. ” Bu, bir Time Magazine hakaretinin topuklarında ve Sydney Morning Herald’daki Gary Linnell’den Olimpiyat Komitesine komik bir açık mektup geldi.

Yarışçıların kendi geri dönüş hatları ve sloganları ile hazırlanmaları gerekir.

Makalede Neler Var?

Yürüyüş için eski güzel günler

Saygı duymadan bir spor nedir? Bu şekilde olmadı. 1800’lerin Yaya Çağında, yürüyüş, dünyanın en büyük paralı izleyici sporuydu. En iyi yürüyüş yapanlar, bugünün NBA oyuncularıyla aynı şekilde yılda milyonlarca dolara eşdeğer kazanan maçlarda yürüdüler.
Olimpiyat Yürüyüşü Tarihi

Ancak koşma, kısa sprintlerden ilk yürüyüşe çıkanların öncülük ettiği daha uzun yarışlara değiştikçe zor zamanlarda düştü.

Yeni Racewalking Kayıtlarını Ayarlama

Bugünün olimpiyat yarışçıları saygıyı hak ediyor. 2012 Olimpiyat Oyunlarında, Kadınlar 20K’sında bir dünya rekoru, Erkekler 20K ve Erkekler 50K’sında Olimpiyat rekorları kırıldı.

20 bin 2000 kazanan, Robert Korzeniowski, yarışında yeni bir Olimpiyat Rekoru kırdı. Sadece bu değil, aynı zamanda 50K yürüyüşüne 1996 altın madalya kazandı ve yine 50K’da 2000 altın madalya olma şansı yüksektir. İki farklı etkinlikte çift altın yapmak üstün bir sporcuyu alıyor – rekorlar kırıyor!

Racewalking formu ve tekniği statik değildi – sadece son 20 yılda büyük adımlar atıldı ve günümüzün yürüteçleri geçmiş yıllarınkinden en iyileri olabilir.

Kaldırıma Karşı Saygısızlık Tohumları

Saygı eksikliği de büyük olasılıkla Anglo olmayan rakiplerden geliyor. Rusya, Meksika, Ekvator ve Polonya en iyisini kullanıyorlar – ve bu nedenle spor ABD, Kanada ve İngiltere’nin madalyaları bitirmesiyle daha az baskı yapmak zorunda.

Dedektörler bu kadar hızlı yürümenin doğal olmadığını ve “komik göründüğünü” söylüyor. Ama sonra kutup atlama hakkında doğal olan nedir? Paralel çubuklar? Yaptıkları beceri ve tekniği takdir etmiyorsanız, birçok spor aptalca görünüyor. Bernardo Segura’nın 20K Yürüyüşü’nün bitiminden ve zafer turunu tamamladıktan sonra geç kalması, hakarete dayanan bir sporu biraz ağlattı. Ancak, yaya kaldırımı yapan hakimler hakemlere ve hakemlere benzer – bir yürüteç “çizgiyi geçtiğinde” faul “olarak adlandırıyorlar,” üslup konusu değil.

Olimpik Kaldırım Kuralları ve Yargılaması

Olimpiyatlar çok çeşitli insan fiziksel çabalarında daha yüksek, daha hızlı ve daha güçlü olmayı kutlamanın zamanıdır. Kürek izleyerek saatler geçirdim – asla katılmayacağım ve ilgimi çekmeyen bir spor – ama Redgrave’nin beşinci Olimpiyatlarında madalya kazandığını görmek beni heyecanlandırdı. Ülkesinin bayrağını ve ümitlerini taşıyan hiçbir sporcunun küçüğü değil, hepimizin Olimpiyat ruhunu kutlamamız gerekiyor.

NBC, Geist, Costas, Linnell – Kendini yürüyüşe çıkar. Yürüme, bedeniniz ve ruhunuz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Belki asil bir spora saygı duymana yardımcı olur.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir