1. Anasayfa
  2. Hızlı Yürüyüş

Hızlı Yürüyüş İçin En İyi Ayakkabıyı Seçmek

Hızlı Yürüyüş İçin En İyi Ayakkabıyı Seçmek
0

Daha hızlı yürümek istediğinizde ayakkabılarınızın sizi yavaşlatmasına izin vermeyin. Şimdi ayaklarınızı adım adım atmanıza yardımcı olacak ayakkabılar almanın tam zamanı. Ağır, sert ayakkabıların hızlı yürümek için işe yaramayacağını göreceksiniz.

Makalede Neler Var?

Daha Hızlı Yürüyüş İçin Ayakkabıların Temelleri

Temel bilgilerle başlayın. Overpronate kullanıyor musunuz, bu hareket kontrol ayakkabılarına ihtiyacınız olduğunu gösterir? Yoksa nötr bir yürüyüşün var ve hafif nötr ayakkabılar giyebilir misin?

Daha önce adımınızı analiz ettirmediyseniz, şimdi bölgenizde sizi hizmetlerinin bir parçası olarak değerlendirecek ciddi koşu ayakkabısı mağazasını bulma zamanı. Yürümenizi ve koşmanızı izlerler ve bir koşu bandında video bile çekebilirler. Bu, sizi nötr ayakkabılara karşı hareket kontrol ayakkabılarına yönlendirmelerini sağlar.

Koşu Ayakkabıları – Hızlı Yürüyüş İçin Yürüyüş Ayakkabıları

Koşu ayakkabılarının hızlı yürüyüş için kendilerine yürüyüş ayakkabısı denilen ayakkabılardan daha iyi olabileceğini öğrenmek için şok olmayın. Birçok sözde yürüyüş ayakkabısı, daha hızlı yürüyüş için gereken tasarıma ve teknolojiye sahip değildir. Genellikle daha istikrarlı, konforlu ve daha düşük bir fiyatla satmak için üretilirler. Yürüme adımı için gerekli olan profile uyan koşu ayakkabıları bulmak çok daha kolaydır.

Kaçınılması gereken bir diğer ayakkabı tipi çapraz antreman ayakkabısı. Bu tür ayakkabılar dayanıklılık egzersizleri için sağlam ve esnek olacak şekilde üretilmiştir ve sizin adım atmanıza yardımcı olmaz. Hızlı yürümek için esnek ayakkabılara ihtiyacınız var.

Esneklik, Hızlı Yürüyüş Ayakkabılarının Anahtarıdır

Hızlı yürürken, ayağınız topuktan ayağa doğru bir rulo ile adım boyunca esniyor. Ayakkabıların sert ve bükülmez olmaktan ziyade bu doğal ayak hareketiyle bükülecek kadar esnek olmalıdır. Hızlı yürüyen ayakkabınız, ayağın topuna bükülmeli ve onu bir yandan diğer yana çevirebilmelisiniz.

Ancak çok fazla esneklik de bir sorun olabilir. Nike Free gibi çok az destek sunan minimalist ayakkabılar, özellikle yaşlandıkça doğru seçim olmayabilir. Ayakkabısını tamamen ikiye katlarsan, çok az olabilir. Ancak bu, kısa yürüyüşler için denemek isteyebileceğiniz bir şey.

Küçük Topuk-Toe Drop ile Düz Ayakkabı

Klasik koşu ayakkabısı, koşucular orta veya ön ayaklarına indiğinde ayak vuruşunu dengelemek için daha yüksek bir topuğa sahiptir. Yürüteçler topuklarıyla vurdukları için, topuk ile ayak topunun arasında yalnızca küçük bir fark isterler.

Koşucular için minimalist ayakkabı trendi, düşük topuk-damla veya ofset ile daha fazla yürüyüşçünün gereksinimlerine uygun olarak daha fazla ayakkabı üretir. Hızlı bir yürüteç olarak, büyük bir topuk-damla veya ofset ile ayakkabılardan kaçınmak istersiniz. Tasarımlar gerçeği gizleyebileceğinden, bunu her zaman sadece ayakkabıya bakarak yargılayamazsınız. Satış görevlisine sorun veya ayakkabı üreticisinin ürün bilgilerine bakın.

Hızlı Yürüyüş Ayakkabısı için Flared Topuk Gerekmez

Flared topuklar sağlamlık sağlar ve iz koşu ayakkabısı üzerinde çok agresif flared topuklu ayakkabılar görürsünüz. Ancak yürüyüşçüler topukla vurur ve tıknaz bir topuklu topuk yürüyüş için iyi bir iniş bölgesi değildir. Aslında, yürüyüş için tasarlanmış bir ayakkabının hafif kesilmiş bir topuğu olur. Bunları koşu ayakkabısında bulmak zor olacak, ancak bazı yürüyüş ayakkabılarında bulabilirsiniz.

Yastıklama İhtiyaçları Mesafenize Bağlı

Hızlı yürürken hafif bir ayakkabı istersiniz, ancak ayaklarınızın darbeden çarpmaması için yeterince yastığa sahip olması gerekir. İstediğiniz yastıklama miktarı, her egzersizde yürüdüğünüz kilometreye bağlı olacaktır. Yürüyüşlerinizi 3 mil veya daha az mesafede tutarsanız daha az yastıklamaya ihtiyacınız olacaktır. Ancak 6 mil yürüyorsanız veya yarı maraton veya maraton için antrenman yapıyorsanız, daha fazla yastıklama olan ayakkabılara ihtiyacınız vardır ve düzlükte ya da minimalist yastıklanmamış ayakkabılarda yarıştan kaçınmalısınız. Bu egzersiz süresinde biraz yastıklamaya ihtiyacınız olacak.

Hızlı Bir Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Uygundur?

Düzgün bir şekilde yerleştirilmiş bir ayakkabı, yürürken ayağınızın genişlemesi için odayı ayak ucunda bırakır ve ayağınızın herhangi bir yerine çok sıkı oturmamanız gerekir. Ayakkabı da özensiz bir şekilde oturmamalı. Ayaklarınızın hareket edemeyecek kadar fazla alanı varsa, kabarcıklarla bitebilirsiniz. Ayağınız üzerinde 30 dakika veya daha fazla zaman geçirdikten sonra ayakkabı alışverişi yapın, böylece yürürken olduğu gibi onlar da hazır olur. Elbise ayakkabılarından daha büyük, tam boy kadar büyük yürüyüş ayakkabıları almayı planla.

Hızlı Yürüyüş Ayakkabıları İçin En Çok Tıklananlar

  • Racewalking Shoes için En Çok Tıklananlar: Ciddi bir yarış için, bu ayakkabılar çok hafif ve esnektir.
  • Performans Eğitim Ayakkabıları İçin En Çok Tıklananlar: Nötr bir yürüyüşünüz varsa, bu hafif ayakkabılar daha hızlı yürümek için iyi bir seçimdir.

Eniyi Sağlık’dan Bir Kelime

Yürüyüş ayakkabılarınız, yürüyüş için ana ekipmanınızdır. İhtiyacınız olan şeyleri birinci sınıf çalışan bir mağazada çalışanlarla tartışarak zaman geçirin; böylece doğru ayakkabılara uymaya başlayabilirsiniz. Hızlı bir yürüyüş için ihtiyacınız olan esnekliğe sahip olmayan yürüyüşçüler için etiketlenmiş bir çift için yetinmeyin.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir