Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

Yürümeye hazır mısın? Bu yürüyüşçüler için ipuçları, kilo vermek, 5K’ya katılmak, hızını artırmak, sağlıklı alışkanlıklarını sürdürmek ve daha pek çok konuda yardımcı olacaktır.

Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

Daha İyi Yürüyüş İçin Nefes Nasıl Alınır

15 Mar, 2020 514

Nefes almak nefes darlığı olana kadar pek düşünmediğimiz bir şeydir. Egzersiz, doğru şekilde nefes almıyorsanız, nefes almanın hızlanıp çalışabileceği bir senaryodur. Ve size söyleyebileceklerine rağmen, egzersiz yaparken, özellikle de yürürken veya yürürken hızlı yürürken nefes almanın doğru ve yanlış bir yolu var.

Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

Bir Egzersiz Sonrası En İyi Kurtarma İçecekleri ve Yiyecekleri

18 Eki, 2019 458

Uzun bir yürüyüşten veya yoğun bir antrenmandan sonra, kaslarınız mevcut enerji depolarını harcadılar ve onları yenilemelerine ve yeniden inşa etmelerine yardımcı olmak için karbonhidratlara ve proteinlere ihtiyaç duyuyorlar. Sadece kalorileri yakmak için yürüyor olsanız bile, iki saatlik veya daha uzun süreli bir uzun süreli yürüme seansına girdiyseniz, bir geri alma içeceği veya atıştırmalık içmelisiniz. Asıl soru, en iyi kurtarma atıştırması nedir?

Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

Geriye Yürümenin Faydaları

23 Eyl, 2019 1015

Koşu bandı egzersizlerinize ve dışarıdaki yürüyüşlerinize geriye doğru yürüyüş eklemek, size çeşitli egzersiz avantajları sağlayabilir. Geriye doğru yürümek, çok hareketli bir yürüyüşe veya kolay bir koşuya benzer şekilde, yoğunluğu arttırır. Ayrıca dengenizi iyileştirebilir ve yürürken sık kullanmadığınız bazı kaslara egzersiz yapabilirsiniz. Bununla birlikte, güvenlik önlemleri almak zorundasınız.

Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

11 Yürüme Güvenliği Kuralları

8 May, 2019 490

Yürümek sağlıklı bir aktivitedir, ancak yaya güvenliği kurallarını bilmeniz gerekir. Bu, özellikle yoldan ayrı kaldırımlar veya yollar olmayan bir alanda yürüyorsanız geçerlidir. Güvenli yürümeyi sürdürmek için yolun aşağıdaki kurallarına uyun:

Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

Shin Anterior Tibialis İçin Uzanıyor

19 Mar, 2019 479

İnce kaslarınız veya ağrınız varsa, anterior tibialis kasınızı germek için biraz zaman harcamak isteyebilirsiniz. Bu kas alt bacağının önünde. Etkisi ayağı yukarı doğru esnetmek ve ayağını yere geri indirirken kontrol etmektir. Bu kas çoğunlukla koşarken, yürürken ve çok sayıda küçük sprint olan tenis ve basketbol gibi sporlarda egzersiz yapar.

Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

Sağ Vites İle Yağmurda Yürün

17 Mar, 2019 392

Yağmurda yürümek rahatsız edici gelebilir, ancak doğru dişli ile yağmur damlaları içinde cesurca yürüyebilir ve hatta tadını bile çıkarabilirsiniz. Yarış dostu yağmur ceketlerinden su geçirmez ayakkabılara, gators, yağmur pantolonları ve şemsiyelere kadar, hava koşullarında işbirliği yapmadığında dış mekan antrenmanlarınızı sürdürmenize yardımcı olacak birçok seçenek vardır.

Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

Daha İyi Bir Yürüyüş Duruşu Nasıl Gidilir?

17 Mar, 2019 383

Vücudunuzu nasıl tuttuğunuz, rahat ve kolay yürüyebilmeniz için önemli bir faktördür. İyi bir duruşla daha kolay nefes alabilecek ve sırt ağrısından kaçınacaksınız. Mükemmel yürüme pozisyonu, daha ileride yürümeyi ve daha hızlı yürümeyi kolaylaştıracaktır.

Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

Tempolu Bir Yürüyüş Hızı Ne Kadar Hızlıdır?

17 Mar, 2019 897

Hızlı yürüyüş, orta şiddette bir egzersizdir ve zindelik ve sağlık risklerini azaltmak için kolay bir tempoda yürümekten daha fazla yarar sağlar. Hızlı bir tempo olarak düşünülmek için ne kadar hızlı yürümeniz gerektiği fitness seviyenize bağlıdır. Ortalama yürüme hızınızı artırmak için yürüme tekniğinizi geliştirmek için neler yapabileceğinizi öğrenin.

Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

30 Günlük Hızlı Başlangıç Kılavuzu ve Ötesinde Yürüyüş

17 Mar, 2019 348

Fitness ve sağlık için yürümeye başlamaya hazır mısınız? Sağlık ve kilo yönetimi için günde 30 ila 60 dakikalık bir tempolu yürüyüş tavsiye edilir. İşte fitness yürüyüşüne nasıl başlayacağınız.

Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

Yürümenin Gerçek Egzersiz Olmasının 4 Sebepleri

17 Mar, 2019 366

İnsanlar genellikle "gerçek egzersiz" e kıyasla sağlığınıza daha az fayda sağladığına inanan bir spordan ziyade rekreasyondan daha fazla yürümeyi düşünürler. Bu insanların unutmuş göründüğü şey, egzersizin yalnızca terle ölçülmediğidir. Rutin bir fitness planının bir parçası olarak dahil edilmek, yürümek, kalbinizin basmasını, kaslarınızı çalıştırmanızı ve yağ yakmanızı sağlar – gerçek bir antrenmanın başarması gereken her şeyi.