1. Anasayfa
  2. Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

Daha İyi Bir Yürüyüş Duruşu Nasıl Gidilir?

Daha İyi Bir Yürüyüş Duruşu Nasıl Gidilir?
0

Vücudunuzu nasıl tuttuğunuz, rahat ve kolay yürüyebilmeniz için önemli bir faktördür. İyi bir duruşla daha kolay nefes alabilecek ve sırt ağrısından kaçınacaksınız. Mükemmel yürüme pozisyonu, daha ileride yürümeyi ve daha hızlı yürümeyi kolaylaştıracaktır.

Yürümekten zevk alıyorsanız, daha sonra ağrı ve acı hissederseniz, kontrol etmeniz gereken ilk şey duruşunuz ve başınızı ve omuzlarınızı nasıl taşıdığınızdır. Bonus olarak, iyi yürüyen duruşlar daha uzun, daha yalın ve daha formda görünmenizi sağlayacaktır. Bu sıfır maliyetle anında görüntü yükseltme – sadece küçük bir uygulama ve dikkat.

Makalede Neler Var?

İyi Yürüme Duruşuna 7 Adım

Yürümeye başlamadan önce doğru duruş için kendinizi ayarlayın:

  1. Ayağa kalk. Bir ağaç gibi, uzun ve düz olduğunu hayal edin. Arkanı kollama.
  2. Öne eğilmeyin veya geriye yaslanmayın . Yaslanma, yürürken sırt kaslarını zorlar ve bir tepe dışında olduğu zaman yaslanmamanız gerekir. Ne yazık ki, bazı antrenörler speedwalking için eğilmeyi öğretti, ancak bu gerekli değil ve çoğu zaman insanlar çok ileri veya geri yaslanıyor.
  3. Gözler ileri : Gözlerinizi ileri doğru tutun, aşağı bakmayın. Odak nokta sizden yaklaşık 20 fit önce olmalıdır. Bu şekilde, yolunuzu ve yanınızdan size gelen her şeyi görebileceksiniz.
  4. Çene yukarı (yere paralel): Çenenizi yukarı tutmak boynunuzdaki ve sırtınızdaki gerginliği azaltır. Uygun bir çene pozisyonu, ayaklarınızdan ziyade 20 feet ileriye bakmanıza da olanak sağlayacaktır. Cep telefonunuzu kontrol edip başınızı düz bir pozisyona getirmeyerek başınızı eğme alışkanlığına girebilirsiniz, bu nedenle yürüyüşünüz sırasında çenenizi yeniden konumlandırdığınızdan emin olun.
  5. Omuzlar sırt ve gevşemiş: Bir kez omuz silkin ve omuzlarınızın hafifçe gerisiyle omuzlarınızın düşmesine ve gevşemesine izin verin. Omuzları bu şekilde gevşetmek, gerginliği azaltmaya yardımcı olur ve yürürken iyi kol hareketini kullanacak bir konuma getirir. Bunları, yürüyüşün boyunca rahat ettirdiğinizden emin olmak için yürüyüşlerinizde de aralıklarla yapabilirsiniz.
  1. Karnınızı emin: Çekirdek kaslarınız iyi duruşu korumanıza ve eğilmeye ve eğilmeye karşı koymanıza yardımcı olabilir. Karnınızın hafifçe içeri çekilmesini sağlamak (hala derin, tam nefes alırken) yürüme pozisyonunuzu iyi korumanıza yardımcı olabilir.
  2. Arkanıza yaslanın ve kalçanızı hafifçe öne döndürün: Bu, sırtınızı kemerli tutmanıza engel olur. Yürürken poponun dışarı çıkmasını istememelisin.

Yürürken İyi Duruş Sağlamak

Yürüyüşe başlamadan önce iyi bir duruş ayarlaması yaptıktan sonra yürüyüşün tadını çıkarmaya hazırsınız, ancak bu nadiren bire bir teklif. Bir caddeyi geçmeyi beklerken olduğu gibi, yürüyüşünüz sırasında durduğunuzda tekrar başlamadan önce bir duruş kontrolü yapın. Eğer adım adım nadiren mola verirseniz, her bir bardak su içtiğinizde veya düzenli aralıklarla duruşunuzu kontrol edin.

Aynı duruş probleminin yürüdüğünüzde düzenli olarak tekrarlandığını keşfederseniz, özellikle odaklanın. Örneğin, rahat omuzlarınızı korumanız konusunda dikkatli olmanız gerekebilir. Veya çenenizi sık sık aşağı çekerken kendinizi bulabilirsiniz. Dikkatle, bu zayıf duruş alışkanlıklarından kendinizi kırabilirsiniz.

Cep Telefonunuz Yürüme Duruş Sorunlarına Katkıda Bulunuyor

Yürürken akıllı telefonunuzla bağlantı kurma dürtüsüne karşı durun, yoksa aşağıya bakacak ve iyi duruşu kaybedeceksiniz. Telefonunuza veya diğer yürüme araçlarına her baktığınızda, dikkatlice iyi bir yürüme duruşunu yeniden kazanın. Aksi takdirde, farkında olmadan kötü duruşunuza geri dönebilirsiniz.

Arama yapmak ve diğer telefon görevlerini yapmak ve almak için Bluetooth kulaklıkları veya kulaklıkları alarak telefonunuzu manipüle etmekten veya telefonunuza bakmaktan kaçının. Ne yazık ki, bu Pokemon Go oyuncuları için kötü bir haber ve Pokemon Go Plus aksesuarını veya Apple Watch uygulamasını edinmek için iyi bir neden olabilir.

Her Yürüyüşe İyi Yürüme Duruşu Uygulayın

Spor salonunda koşu bandı yürüyüşü yapanların ya da hayırseverlik yürüyüşü yapanların duruşlarına bakmaya başlarsanız, kötü duruşun ne kadar yaygın olduğunu göreceksiniz. Yürüyüş seansınızın ilk 15 saniyesini iyi bir duruş ayarlayarak geçirmeniz size daha iyi bir egzersiz sağlayacaktır.

Koşu bandında bir yürüyüş yapmadan önce, bir parkın içinden veya koridorun hemen aşağısında duruşunuzu kontrol edin. Sadece bir sandalyeden çıkıp koridordan aşağıya inerken bile duruşunuzu kontrol etmek için birkaç saniye ayırın. Yakında iyi bir yürüyüş alışkanlığı olacak.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir