1. Anasayfa
 2. Takviyeler ve Vitaminler

22 En İyi Glütensiz Vitamin Markaları

22 En İyi Glütensiz Vitamin Markaları
0

Vitaminlerinizi, minerallerinizi ve diğer besinlerinizi yediğiniz yiyeceklerden elde etmek genellikle en iyisi olsa da, bazen takviyelerden ekstra yardım almanız gerekir. Mağazalarda ve çevrimiçi olarak birçok iyi glutensiz vitamin ve diğer takviyeleri vardır. Ancak, glütensiz olması için tüm ürünlere güvenemezsiniz.

Tüm ürünlerini garanti eden vitamin ve takviye üreticileri glutensizdir:

 • Carlson Besin Takviyeleri
 • Şehir hayatı
 • Sağlık İçin Tasarımlar
 • Yaşam Bahçesi
 • Kaşık Formülleri
 • Hayat uzatma
 • İskandinav Doğalları
 • Saf kapsülleme

Zincir eczanelerde ve diğer yerel ve çevrimiçi perakendecilerde kolayca bulunanlar da dahil olmak üzere diğer birçok marka, ürünlerinin birçoğunu veya çoğunu glütensiz listelerinde içerir.

İşte glütensiz sertifikalı en iyi vitamin markaları, güvenilir glütensiz (ancak sertifikalı olmayan) vitamin markaları ve glütensiz doğum öncesi vitaminleri ve glütensiz sakız gibi belirli glütensiz vitamin türleri için bir rehber vitaminler.

Makalede Neler Var?

Sertifikalı Glutensiz Vitaminler

Glütensiz sertifikalı olma konusunda fazladan adım atmış olan vitamin ve ek üreticileri, çölyak hastalığı olan ve çölyak dışı glüten duyarlılığı olan kişilere hizmet vermeye odaklanmıştır. Glütensiz sertifikasyon alan şirketler, glüteni düzenli olarak test eder ve glüteni olmayan insanlar için güvenli olmalarını sağlamak için katı üretim standartlarını karşılamalıdır.

Şehir hayatı

Bu tanınmış vitamin markası, Glutensiz Sertifikasyon Organizasyonu (GFCO) tarafından glütensiz sertifikalı ilk firma oldu. Country Life özellikle çölyak hastalığı olan kişilere beş ürün önermesine rağmen, şirketin yaptığı her şey glütensiz sertifikalıdır: Ko-Enzim B Kompleks Kapaklar, Üç Etkili Kemik Katı (C, D ve K vitaminleri, artı kalsiyum, fosfor, magnezyum, çinko, bakır, manganez, krom ve potasyum), Vitamin D-3 softgels, Kolay Demir ve Şelatlı Magnezyum.

Yaşam Bahçesi

NSF International ve GFCO tarafından glütensiz sertifikasına sahip olan Garden of Life, vitaminleri (ve diğer birçok ürünü) tüm yiyeceklerden yapar. İki çeşit vitamin sunar: myKind Organics ve Vitamin Code. Glütensiz sertifikalı olmasının yanı sıra (ambalajdaki “glütensiz” tanımını arayın), Garden of Life ürünleri ayrıca organik, vegan ve GDO dışı proje onaylıdır. Şirket aynı sertifikalara sahip bitkisel ürün gamı üretiyor.

Saf kapsülleme

Glutensiz sertifikalı GFCO sertifikasına ek olarak, tüm Saf Encapsulations vitaminleri ve ek ürünlerinde yumurta, kaplama, shellac, yerfıstığı, GDO, magnezyum stearat, trans yağ ve hidrojene yağ, yapay renkler, tat vericiler ve tatlandırıcılar ve Şirket “gereksiz bağlayıcı, dolgu ve koruyucu madde” olarak nitelendirmektedir. Bu markanın vitamin ve takviyeleri, açai meyvesi özünden sıvı çinkoya kadar 400’den fazla ürünle geniş kapsamlıdır.

Wellesse Doğanın Yolu

Nature’s Way’in bir iştiraki olan bu şirket, GFCO tarafından glütensiz sertifikalı dört sıvı vitamin ürünü yapıyor: D Vitamini sıvısı (berry aromalı), Multi Vitamin + sıvısı (narenciye aromalı), Kalsiyum ve D Vitamini sıvısı (narenciye aromalı) ve Sıvı Demir (meyve aromalı). Hiçbirinde şeker eklenmemiş. Wellesse Nature’s Way, sıvı vitaminlerin kapsüllerden, tabletlerden veya jel kapaklarından daha iyi emilebileceğini söylüyor.

Ne yazık ki, çölyak hastalığı olan ve çölyak dışı glüten duyarlılığı olan kişilerce popüler olan iki vitamin markası artık mevcut değil: Çölyak vitaminleri ve Freeda vitaminleri.

(Çoğunlukla) Glutensiz Vitamin Markaları

Yalnızca yukarıda listelenen markalar glütensiz sertifikasyon kazanmış olsa da, birden fazla şirket tamamen veya çoğunlukla glütensiz ürünler içeren vitaminler ve takviyeler sunmaktadır.

Bluebonnet

Bu vitamin ve ek marka, tekli vitaminler, çoklu vitaminler ve lanolin kaynaklı balıklardan elde edilen glutensiz D vitamini dahil diğer takviyeler dahil olmak üzere 300’den fazla ürün sunmaktadır. Bluebonnet ürünlerinin çoğu glütensizdir; şişedeki veya paketin üzerindeki glutensiz sembolü olup olmadığına bakın.

Carlson Besin Takviyeleri

Balık yağı ve omega-3 yağ asidi ürünleri ile bilinen Carlson Nutritional Supplements, ayrıca bireysel vitamin ve multivitamin takviyesi ürünleri de üretiyor. Tüm Carson ürünleri glütensizdir. Ayrıca yapay boyalar, yapay tatlandırıcılar, koruyucular, MSG, süt, kazein ve maya içermezler. Bununla birlikte, birçoğu balık (balık yağı şeklinde) içerir.

Merkez

Centrum vitaminleri ve takviyeleri, gökkuşağı renkli etiketleri ile birçok market, zincir eczane ve büyük kutu mağazalarında stoklanmaktadır. Centrum, kadın, erkek, yetişkin ve 50 yaşından büyük yetişkinlere yönelik ürünler de dahil olmak üzere farklı potansiyel müşteri grupları için birkaç farklı vitamin serisi sunmaktadır.

Vitamin ürünleri hap, sıvı ve sakızlı vitamin şeklinde gelir. Centrum’a göre, çoğu ürün (sakızlı vitaminler dahil) glütensizdir. Buna Centrum Tabletler, Centrum MultiGummies, Centrum VitaMints, Centrum Silver ve Centrum Flavorburst dahildir.

Doktorun En İyisi

Doctor’s Best’in takviyeleri, tekli ve çoklu vitamin ürünlerinden (A ve C vitaminleri ve vegan vitamin D3 seçeneği gibi) amino asit ürünlerine ve belirli sağlık koşullarına yönelik kombinasyon ürünlerine kadar uzanır. Doktorların En İyisi ürünlerinin çoğu glütensiz, soya içermeyen, GDO içermeyen ve vegandır.

Douglas Laboratuvarları

Douglas Laboratories, Güzellik (Kollajen Forte başlıkları gibi), Sindirim (Zencefil Kökü Max-V), Kalp ve Metabolik (Kardiyo MetX) ve Görme (lutein) gibi sağlık koşullarına göre sınıflandırdığı vitaminleri ve takviyeleri oluşturur. Şirket ayrıca tek ve karmaşık vitaminler, mineraller ve amino asitler de üretmektedir.

Büyük çoğunluğu glüten, buğday, maya, soya proteini, süt / süt ürünleri, mısır, şeker, nişasta, yapay renklendirme, yapay koruyucular, yapay lezzet ve genetiği değiştirilmiş bileşenler içermez.

Sağlık İçin Tasarımlar

Sağlık için Tasarımlar’dan ürünler sık sık sağlık hizmeti pratisyenlerinin ofisleri aracılığıyla satılıyor, ancak birçoğu çevrimiçi de mevcut. Şirketin vitamin ve ek ürün serisi, tokatrienoller bakımından zengin olan annattodan türetilen E vitamini olan Annatto-E gibi faydalı özelliklere sahip olduğu söylenen, bulunamayan tek vitamin ürünlerini içerir. Sağlık için Tasarımlar, glüten içeren bileşenler kullanmaz ve ürünlerini glütensiz bir tesiste üretir.

Kaşık Formülleri

Jarrow, probiyotikleriyle bilinen bir markadır. Popüler probiyotik ürünler arasında Baby’s Jarro-Dophilus, Jarro-Dophilus + FOS (probiyotik-prebiyotik bir kombinasyon) ve şirketin “genel gıda alerjenlerine aşırı duyarlılığı olan bireyler için özellikle uygun olduğunu” söylediği Jarro-Dophilus Allergen-Free bulunur. (Hepsi probiyotik suşu acidophilus içerir.)

Jarrow Formülleri ayrıca birçok farklı tek ve çoklu vitamin, mineral, kombinasyon ve amino asit ürünleri de üretir. Hepsi glüten ve buğday içermez. Çoğu, soya fasulyesi, mandıra, yumurta, balık / kabuklu deniz ürünleri ve yer fıstığı / ağaç fındıkları gibi diğer ana alerjenlerden de arındırılmıştır.

Hayat uzatma

Bu marka, günde bir kez tüketmek için popüler çoklu vitamin ve mineral paketleri ve ayrıca duruma göre sınıflandırılmış birçok farklı vitamin, mineral, amino asit ve kombinasyon ürünleri sunmaktadır. Tüm Life Extension ürünleri glutensizdir ve çoğu soya içermez (bazıları soya fasulyesi yağı veya soya lesitini içerir). Şirket, bileşenlerinin üretim sürecinde saflığını vurgulamaktadır.

Doğanın lütufu

Walgreens ve CVS gibi eczanelerdeki popüler bir marka olan Nature’s Bounty, “mektup vitaminleri” (örneğin, A, B, C, D ve E), ayrıca balık yağı ve omegas, mineraller, CoQ10 takviyeleri ve melatonin yapar . Birçok Nature’s Bounty ürünü, diğer alerjenlerden, GDO’lardan ve yapay renklerden, tatlandırıcılardan ve tatlandırıcılardan bağımsız olarak, glütensiz olarak kabul edilir. “Ek Bilgiler” çizelgesinin yanındaki etikette “Gluten Yok” terimine bakın.

Doğa yapımı

Bu zincir eczanelerde ve büyük kutu mağazalarında sıkça rastlanan bir başka markadır. Nature Made, tek vitamin ürünleri, çoklu vitaminler, probiyotikler, mineraller ve ekinezya gibi birkaç seçilmiş bitki sunmaktadır. Nature Made’a göre, “Ürünlerimizin çoğu glütensizdir ve etikette belirtilmiştir.” Belirli bir ürünün satın almadan önce güvenli olduğundan emin olmak için ürün etiketlerinde “glutensiz” terimini arayın.

İskandinav Doğalları

Tanınmış bir balık yağı ve omega yağ asidi ürünleri üreticisi olan Nordic Naturals ayrıca probiyotikler, sindirim enzimleri ve birkaç tane vitamin takviyesi üretmektedir. Bununla birlikte, şirketin ana ürün hattı balık yağı bazıdır – Omega Curcumin (curcumin ile omega yağ asitleri) ve akşam çuha çiçeği yağı ile Omega Woman gibi ürünler de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede omega yağ asidi bakımından zengin jel kapları ve sıvıları oluşturur. Tüm Nordic Naturals ürünleri glutensiz, sütsüz ve yapay renk ve tat içermez. Çoğu balık içerir.

ŞİMDİ Takviyeler

ŞİMDİ Bazı glütensiz ürünler yapan Gıdalar, büyük oranda glütensiz ürünler için ek bir bölüme sahiptir. ŞİMDİ Takviyeler Acidophilus’tan Yucca ve Zinc Picolinate’e kadar 900 farklı ürün üretiyor. Seçenekler arasında tekli ve çoklu vitaminler, mineraller, amino asitler, probiyotikler ve diğer besinler bulunur.

ŞİMDİ ek takviye ürünlerinin çoğu “glütensiz yapılır” ve şekersiz, fındıksız, süt içermeyen, mısırsız ve düşük sodyumludur. Sizin için güvenli olduğundan emin olmak için seçtiğiniz ekin ambalajını iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Günde bir

Günde bir çok vitaminli ürün alarak vitamin gereksinimlerini karşılamak isteyen insanlar, çoğu kez besin takviyesi ürünleri satan birçok mağazada mevcut olan tanınmış bir marka olan One A Day’e bakarlar. One A Day, kadın, erkek, çocuk ve gençlere ve 50 yaş ve üstü yetişkinlere yönelik bir dizi hedef ürün sunmaktadır. Şirket ayrıca, hamilelik, kalp sağlığı desteği ve enerji desteği gibi çeşitli sağlık sorunları ve koşullarına yönelik olarak günde bir kez ürünler üretmektedir.

Bir Günde Bazı ürünler glütensizdir, ancak tümü değildir. Şirkete göre, “Bir Günde Bir VitaCraves ürünü buğday içerir. Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) yönetmeliklerine uygun glutensiz (20 ppm’den az gluten) bazı Bir Günlük ürünler vardır. ücretsiz, ürün ambalajında belirtilecektir. ”

Solaray

Solaray bitkisel bir hat olarak başladı (kereviz tohumu gibi tekli ürünler ve zerdeçal gibi bitkisel özler), ancak düzenli vitaminler, mineraller ve probiyotiklere dallandı. CranActin Kızılcık Özlü (idrar yolu sağlığına yönelik) D-Mannose ve Once Daily High Energy Multi Vitamin gibi sağlık koşullarına dayalı takviyeler sunar.

Solaray, ürünlerinin sadece bazılarını glütensiz olarak etiketler. Şirkete göre, “Ürünler, buğday, balık, kabuklu deniz ürünleri, ağaç fındık ve yerfıstığı, süt ürünleri, soya ve yumurta gibi alerjenlerin listelenmesini gerektiren mevcut FDA etiket düzenlemelerine uygundur. glüten için bitmiş ürün testinden geçirilmişse glütensiz olması gereken bir ürün – ancak o zaman etikette glütensiz olduğunu iddia edebiliriz. ”

Solgar Vitaminleri

Solgar, çoklu vitaminler, bitkisel formüller ve tekli amino asit ürünleri de dahil olmak üzere çoğu ihtiyacı karşılayan vitaminler, mineraller ve tamamlayıcı ürünler yapar. Ayrıca Kelp tabletleri, Zeytin Yaprağı Ekstresi, Quercetin, Rhodiola Kökü, Saw Palmetto Karpuzu ve Lesitin gibi takviyeleri de satın alabilirsiniz. Şirkete göre, “Solgar ürünlerinin çoğu glütensizdir.”

Çoğu da süt, soya, maya, şeker, yapay lezzet, tatlandırıcı, koruyucu madde ve renk içermez. Solgar sitesinde vejetaryen ürünler ve Kosher ürünleri aramak mümkündür. Satın almadan önce ilgilendiğiniz ürünü bir kez daha kontrol edin – glutensiz ise, etikette belirtecektir.

Kaynak Naturals

Kapsamlı bir ürün yelpazesine sahip olan Source Naturals, vitaminleri ve diğer takviyeleri sağlık durumuna veya isme göre seçmenize izin verir. Kan şekeri desteği, kemik desteği, göz sağlığı, karaciğer desteği ve kilo yönetimi konusunda yardımcı olmayı amaçlayan takviyeler satın alabilirsiniz. Şirket, bileşen saflığını vurgulamaktadır ve glütensiz takviyeleri etiketlerinde “glüten içermemektedir” ile işaretlenmiştir.

VitaFusion

Sakızlı vitamin arıyorsanız, VitaFusion bunları yapar. Ek yapımcısı, kadınlar, erkekler ve çocuklar için özel olarak tasarlanmış çoklu tatlarda sakızlı vitaminler üretir. Ayrıca kalsiyum, melatonin, CoQ10 ve probiyotik içeren beslenme ihtiyaçları için, A, B, C ve D vitaminleri için sakızlı vitaminleri ve çiğnenebilir tek harfli vitaminleri de sağlar. Hemen hemen tüm VitaFusion ürünleri şirketin web sitesinde glütensiz olarak listelenmiştir. Satın almadan önce ürün etiketlerinde “Gluten Yok” kelimesini arayın.

Glutensiz Prenatal Vitaminler

Bazı üreticiler gebe veya hamile kalmayı planlayan kadınlar için glutensiz doğum öncesi vitaminleri hazırlar. Seçenekler şunları içerir:

 • Ülke Hayatı Realfood Organics Doğum Öncesi Günlük Beslenme Multivitamin
 • Yaşam Bahçesi Vitamin Kodu Ham Prenatal Vejeteryan Multivitamin
 • Doğada Yapılan Prenatal + DHA
 • Yeni Bölüm Mükemmel Prenatal Vitaminler
 • Nordic Naturals Doğum Öncesi DHA
 • Saf Enkapsülasyonlar Prenatal Besinler
 • VitaFusion Prenatal Sakızlı Vitaminler

Glutensiz Çiğnenebilir Vitaminler

Birçok insan, fazladan besin takviyesine ihtiyaç duyduklarını bilseler bile büyük haplar almakta zorlanıyor. Onlar için glutensiz sakızlı vitaminler ve diğer çiğnenebilir takviyeler iyi bir seçenektir. Olası markalar ve ürünler:

 • Bluebonnet D3 vitamini çiğneme tabletleri
 • Centrum MultiGummies (yetişkinler, erkekler ve kadınlar için)
 • Hayat Bahçe MyKind vegan ve D3 vitamini çiğneme tabletleri
 • Doğanın Yolu Canlı! sakızlı vitaminler (erkekler, kadınlar ve 50+ yetişkin için)
 • VitaFusion (herhangi bir sakızlı ürün)

Eniyi Fit’den Bir Kelime

Bazı insanlar vitaminlerini doğal olarak, tüm ana gıda gruplarına çarpan ve olası beslenme boşluklarını dolduran çeşitli, sağlıklı beslenerek beslenirler. Ancak, herkes her zaman mükemmel diyeti idare edemez ve vitaminler ve diğer takviyeler kesinlikle eksik parçaları doldurmada ve vücudunuza ihtiyacı olanı almanızda yardımcı olabilir.

Hangi takviyelerin alınacağını merak ediyorsanız veya hiç takviyeye ihtiyacınız olup olmadığını merak ediyorsanız, diyetiniz, sağlık koşullarınız ve beslenme ihtiyaçlarınız hakkında doktorunuzla konuşun.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir