1. Ana Sayfa
  2. Dışarıda Yemek Diyet Önerileri
  3. Dondurulmuş Yoğurt Barında Nasıl Akıllı Yenir?

Dondurulmuş Yoğurt Barında Nasıl Akıllı Yenir?

Dondurulmuş Yoğurt İpuçları

Dondurulmuş yoğurt dondurmadan daha iyi bir seçim midir? Sadece doğru yaparsan. Donmuş bir yoğurt barı herkes için ücretsiz değildir; her şey toplam kalori miktarına katkıda bulunur! Bölümleri tipik olarak büyüktür ve üst kısımlar genellikle şekerle doludur. Soğuk bir muamele için uğramak biraz tuzak olabilir.

Ama öyle olmak zorunda değil. Kontrol sende. Akıllı parçalarla birlikte küçük porsiyonlar başarıya eşittir! İşte donmuş yoğurt barında akıllıca yemek yemem için ipuçları.

Bir boyut çok uyuyor

İnsanların büyük bir bardaki en büyük hatası? Diyelim ki bardağın büyüklüğü alacağınız yoğurt miktarıdır! Dört onsluk bir bardak sadece en üste kadar doldurursanız dört ons tutar. Bu büyük, güzel, yükselen girdapla üst üste, muhtemelen iki kat fazla alıyorsunuz – ve bu iki kat fazla kalori demektir. Mükemmel yoğurt için bu adımları izleyin.

Adım 1: Örnekleri doldurmayın. Ya da en azından bu örneklerin kalorisiz olduğunu düşünmeyin. Ayrıca dürüst olalım – hangi lezzetleri sevdiğini biliyorsun!

Adım 2: Mevcut en küçük bardak boyutunu seçin. Daha da iyisi, bir çocuk kupası isteyin! Tabii ki, bol miktarda taze meyve eklemeyi planlıyorsanız, devam edin ve daha büyük bir bardak seçin. Sadece girdap bedeninizi kontrol edin.

3. Adım: Kaç ons yoğurdunuz olduğunu görmek için ölçeğe (sansing devirmek) atın. Küçük bir porsiyonla başlayın; her zaman daha fazla ekleyebilirsiniz. Sonra ons başına kalori dayalı matematik yapın. (Bir dakika içinde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.) Hem kupanızda hem de kalori bütçenizde, toplanmalara yer bırakmayı unutmayın!

Tüm Yoğurtlar Eşit Olmaz

Mükemmel miktarda yoğurt almak için bir stratejiniz olabilir. Ama şimdi hangi lezzet seçilmeli? Şekersiz, yağsız, tamamen doğal ve düşük karbonhidrat seçenekleriyle kanmayın. Bunlar mutlaka kalori düşük değildir.

Varsa, çevrimiçi veya mağazada kalori sayımlarını daima kontrol edin. Dondurulmuş yoğurt, ons başına beş ila 50 kaloriye sahip olabilir. (Bilginize: Bir ons çok değil!) Beslenme bilgileri web sitesinde veya mağazada açıkça belirtilmemişse, bunu istemek zarar veremez.

İpucu: Markete gitmeden önce araştırmanızı yapın. Dışarıda yemek yemeyle ilgili daha fazla ipucu için yardım rehberimize bakın!

Topingler, aka “Tehlikeli Bölge”

Kaşıklanmaya hazır bol miktarda şeker, tahıl ve çikolata vardır. (Seçenekler, siz de akıllıca yiyebileceğiniz tam donanımlı bir büfedeki numarayı size hatırlatabilir.)

Topingler aldatıcı, ama sınırsız değiller. Fro-yo gelince, çoğunlukla taze meyve ile sopa. Ancak şurupla boğulmuş meyvelere dikkat edin – şekerle dolu ve o kadar da lezzetli değil!

Çikolata severler için, bir kaşık koyu çikolata veya keçiboynuzu cipsleri mükemmel şekilde iyidir. Öte yandan, bu gloppy sıcak şekerleme? Pas ver!

Birkaç fındık tamam, fazla abartma! Bu kaloriler toplanır. Soslara gelince (karamel, hatmi vb.)… Bunlardan kaçınmak için elinizden geleni yapın. Bana sorarsan, buna değmez! Bunun yerine, yoğurtunuza biraz eğlence eklemek istiyorsanız, fıskiyelere gidin; Onlar kalori güzel ve düşük.

Suçsuz tarifleri, yiyecek bulgularını, ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenmek için ücretsiz günlük e-postalar için kaydolun ya da Hungry Girl!


Yorum Yap

    Yorum Yap