Koşu bandında koşmak

Dışarıda yaptığınız gibi koşu bandında da aynı faydaları elde edip etmediğinizi merak ediyor musunuz? Bu kaynaklar, doğru hız ve ayarların nasıl bulunacağını, kaçınılması gereken genel hataların ve daha fazlasının nasıl bulunacağını açıklar.

Koşu bandında koşmak

Koşu bandı Koşu Görgü Kuralları

20 Mar, 2019 407

Evde kendi koşu bandınız varsa, onu kullanmaktan ya da her kullanımdan sonra iyice silmekten endişelenmenize gerek yoktur. Ancak, paylaşılan bir alanda bir koşu bandında koşuyorsanız, geçerli olan bazı görgü kuralları kuralları (çoğunlukla yazılı olmayan) vardır. Düşünceli bir koşu bandı koşucusu olmak için bu kuralları izleyin:

Koşu bandında koşmak

4 Hızlı ve Etkili Koşu Bandı Egzersizi

19 Mar, 2019 554

Koşu bandını beğenmiyorsanız veya zamanınız kısaysa, çok fazla kalori yakabilir ve makineye çok fazla zaman harcamaksızın etkili bir koşu bandı egzersizi yapabilirsiniz.

Koşu bandında koşmak

Koşu Bandı Koşusunun Faydaları

17 Mar, 2019 715

Koşu bandı koşularının faydaları ve riskleri hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir? Bir koşu bandında koşmanın, dışarıda koşmaya kıyasla avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Koşu bandında koşmak

Koşu Bandı Koşu için 12 İpuçları

17 Mar, 2019 444

Koşu bandının çalışmasının birçok yararı vardır ve olumsuz hava veya güvenlik sorunlarının dışarıda koşmayı imkansız hale getirdiği koşucular için harika bir alternatif. Koşu bandınızın daha etkili, eğlenceli ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için bu ipuçlarını izleyin.

Koşu bandında koşmak

Koşu bandı vs. Dış Koşu

17 Mar, 2019 454

Dışarıda veya koşu bandında koşmanın "daha iyi" olup olmadığı konusundaki tartışma yeni bir şey değil. Bazı insanlar açık havada koşmanın sizi sürekli değişen arazilerde gezinmeye zorlayarak istikrarı artırdığını söyleyecektir. Diğerleri, koşu bandının sizi dışarıda düşebilecek hız ve performans seviyelerini sürdürmeye zorlamasında ısrar edecektir.

Koşu bandında koşmak

Koşu bandında Fartlek Eğitimi

17 Mar, 2019 384

İsveççe'de "hızlı oyun" anlamına gelen Fartlek, tam anlamıyla bir antrenmanın hızı ve yoğunluğu ile oynadığınız yapılandırılmamış bir fiziksel antrenman şeklidir. Terim en çok koşu bandı ve uzun mesafe koşuları ile ilişkili olsa da, kürek ve adım makineleri de dahil olmak üzere her çeşit sürekli kardiyo egzersizine uygulanabilen bir tekniktir.

Koşu bandında koşmak

Kardiyo Makinalarında Kalori Sayımı Ne Kadar Doğru?

17 Mar, 2019 320

Koşu bandı, eliptik ve diğer kardiyo makinelerinde kalori sayacı uygundur. Çalışmanızın sonunda, yaktığınız kalori sayısı şaşırtıcı olabilir. Kesinlikle daha iyi hissetmenizi sağlayabilir ve daha fazla koşmanız veya egzersiz yapmanız için motive olmanızı sağlar.

Koşu bandında koşmak

Koşu Bandı Üzerinde Bir Maraton Eğitimi

17 Mar, 2019 484

İlkbaharda bir maraton veya yarı maraton koşmayı planlıyorsanız hava, antrenmanınızın kış aylarında açık havada çalıştırılmasını zorlaştırabilir. Aynı şekilde, sıcak iklimlerde bulunanlar sonbahar yarışları için antrenman yaparken açık havada uzun ve sıcak millerden kaçınmak isteyebilirler. Antrenmanınızın çoğunu koşu bandında yapıp yapamayacağınızı ve bunun sizi yarışa uygun şekilde hazırlayıp hazırlamadığını merak edebilirsiniz.

Koşu bandında koşmak

Koşu Bandı Satın Almadan Önce

17 Mar, 2019 320

Bir koşu bandı için piyasada? İhtiyaçlarınız ve bütçeniz için en iyi koşu bandını seçmek için göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar ve püf noktaları.

Koşu bandında koşmak

Kolayca Delik Açanlar İçin 45 Dakika Koşu Bandı Egzersizi

17 Mar, 2019 319

Dürüst olalım. Koşu bandı antremanı oldukça çabuk sıkılıyor, bu yüzden motive olmak için biraz daha çalışmak zorundayız. Bunu yapmanın bir yolu, antrenman boyunca ayarlarınızı farklı noktalarda değiştirmektir. Bunu yaparak, sadece daha etkili bir antrenman elde edemezsiniz – Tüm zaman boyunca aynı hızla durmadığınız için – Antrenman daha kısa hissettirir. Niye ya? Çünkü düşünmek yerine egzersizin çok küçük parçalarına odaklanıyorsunuz – Vay, bunu 45 dakika boyunca sürdürmek zorunda mıyım?