1. Anasayfa
 2. Koşu bandında koşmak

Koşu Bandı Satın Almadan Önce

Koşu Bandı Satın Almadan Önce
0

Bir koşu bandı için piyasada? İhtiyaçlarınız ve bütçeniz için en iyi koşu bandını seçmek için göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar ve püf noktaları.

Makalede Neler Var?

Fiyat

1000 doların altında yeni bir yüksek kaliteli koşu bandı bulmanız çok düşük bir ihtimal. Neyse ki, çoğu kişi 1500 doların altındaki ihtiyaçlar için yeterli bir koşu bandı bulabilir.

Bu sizin menziliniz dışındaysa, kullanılmış bir koşu bandı satın almayı düşünebilirsiniz. Bir spor salonundan satın almanın (muhtemelen unutulmaya alıştığı yer) aksine, onu kullanmayan biri tarafından satıldığını bulmak en iyisidir. Bir yıldan daha eski olan veya bu makalenin geri kalan kısmında standartlara uymayan kullanılmış bir koşu bandı satın almanız önerilmez.

Motor

En az 1,5 sürekli görev tepe performansı olmayan bir koşu bandı satın almayın. (“Koşu bandı görevi” veya “tepe beygir gücü” olarak listelenen hiçbir numaraya inanmayın ve ara görev olarak da listelenen numaralara dikkat edin. Bunlar sizin için yararlı değildir ve insanları şaşırtmak için listelenmiştir.) İsterseniz Gelecekte servis aramalarında ve yeni motorlarda paradan tasarruf edin, SCR (Katı Hal Kontrol Doğrultucu) motor yerine bir PWM (Darbe Genişliği Ayarlanmış) motor alın. Ayrıca, düşük devirlerde (devirlerde) yüksek tork arayın.

Kontrol konsolu

En azından hız, mesafe, süre ve tempo gösterdiğinden emin olun. Önceden programlanmış egzersizler için fazladan harcamak isteyip istemediğinizi düşünün. Unutma, daha fazla seçenek daha çok paraya eşittir.

Güverte

Tam koşu adımınızı sağlamak için uzun bir güverte aradığınızdan emin olun. 52 inç uzunluk çoğu insan için çok küçük. 16 inç genişlik, çoğu insanın da rahat etmesi için çok küçük.

çerçeve

Yüksek alaşımlı çelik çerçeveli bir koşu bandı satın almak en iyisidir. Bunlar alüminyum çerçevelerden çok daha dayanıklıdır. Plastik kaplı ahşap veya boyalı yonga levhadan uzak durun; karar vermek için kayışın yakınına bakın. Açıkçası bunlar hiç de dayanıklı değil.

Silindirler

2 inç veya daha büyük çaplı silindirleri arayın. Katı silindirler, içi boş silindirlerden daha iyidir.

eğim

Dışarıda koşmak veya yarışmak için antrenman yapmak için koşu bandını kullanıyorsanız, eğim çok önemlidir. Dış kuvvetleri simüle etmek için bir eğime ihtiyacınız olacak. Çoğu kalite koşu bandı eğim ile donatılmıştır. Kullanımda rahat olduğunuzdan emin olmak için koşu bandını satın almadan önce eğimi kullandığınızdan emin olun.

Emniyet

Bu özellikle çocuklu hanelerde önemlidir. Koşu bandında iki ana güvenlik özelliği bulunmaktadır: emniyet anahtarı ve acil durum kapatma düğmeleri. Bir emniyet anahtarı koşu bandı, koşu bandını açmak için anahtarın yerinde olmasını gerektirir; Ayrıca, anahtarı koşucuya tutturmanın bir yolu vardır, böylece koşucu düşerse veya çok uzağa giderse, anahtarın koşu bandını çekip durdurabilmesini sağlar. Acil kapatma düğmesi, koşu bandını hemen kapatan bir düğmeye basmanız yeterlidir.

Garanti

Yüksek kaliteli koşu bandı genellikle ucuz emsallerinden daha uzun garantilerle gelir.

Kalp hızı monitörleri

Kalp atış hızı monitörleri çeşitli şekillerde gelir: göğüs kemeri, parmak veya kulak klipsi veya el teması. Göğüs kemerleri en etkilidir, ancak hepsi kullanımı oldukça kolaydır.

Bir koşu bandı almayın eğer …

 • Motor en yüksek hızda çalışırken sessiz ve yumuşak değildir
 • çok yavaş yürürken motor sessiz ve pürüzsüz değildir
 • kayış tüm hızlarda yumuşak bir şekilde hareket etmiyor veya koşu bandının ortasından atlıyor, kayıyor veya kayıyor
 • kemer ve / veya güverte bedeninizi veya adımınızı (hem koşarken hem de yürürken) rahatça tutmuyor
 • eğimli olduğu zamanlar da dahil olmak üzere kararlı hissetmez
 • kontroller çalışırken kolay kullanımlı değildir.

Ayrıca bakınız:

 • Koşu Bandı Koşusunun Faydaları
 • 4 Can sıkıntısı-Busting Koşu Bandı Egzersizleri
 • Koşu Bandı Koşuını Eğlenceli Hale Getirmenin 5 Yolu
  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir