1. Anasayfa
  2. Koşu bandında koşmak

Koşu bandı Koşu Görgü Kuralları

Koşu bandı Koşu Görgü Kuralları
0

Evde kendi koşu bandınız varsa, onu kullanmaktan ya da her kullanımdan sonra iyice silmekten endişelenmenize gerek yoktur. Ancak, paylaşılan bir alanda bir koşu bandında koşuyorsanız, geçerli olan bazı görgü kuralları kuralları (çoğunlukla yazılı olmayan) vardır. Düşünceli bir koşu bandı koşucusu olmak için bu kuralları izleyin:

Spor Salonunda Bir Koşu Bandı Kullanmanın İpuçları

1. Belirtilen zaman sınırlarını aşmayın. Çoğu spor salonunun, koşu bandında, özellikle yoğun kullanım sürelerinde ne kadar süre kalabileceğiniz konusunda kurallar vardır. Bazı spor salonları, kuralların uygulanması konusunda oldukça kayıtsızdır ve sporcu üyelerine polise yol açmaktadır. Başka bir koşucu ya da spor salonundaki görevlinin süre sınırına uymanızı istemek için beklemeyin. Zamanınız dolduğunda makineden çıkın.

2. Makineyi silin. Spor salonunuz bittiğinde makineyi silmek için mendil veya kağıt havlu içeren bir sprey temizleyici olmalıdır. Konsolu ve korkulukları da temizleyin. Onlara dokunmasanız bile, teriniz siz koşarken sizden akmış olabilir.

3. Ancak diğer makinelere püskürtmeyin. Sprey temizleyiciden bahsederken, denize düşmemeye ve yakındaki diğer makinelere veya koşuculara püskürtmemeye dikkat edin. Havluyu püskürtmek ve ardından makineyi silmek daha iyi bir yöntemdir, bu nedenle, yanlışlıkla birisine çarpmaktan dolayı sprey konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

4. Koşu bandı kaydetmeyin. Koşu bandına geçmeden önce biraz ısınmak ve germek ister misiniz? Bir koşu bandına havlu veya dergi koymayın ve hazır olana kadar “tutmasını” bekleyin. Başka bir şey yaparken, üzerinde koşan diğer spor salonu üyeleri için bu adil değil.

5. Bakmayın. Yanındaki adamın kaçık olduğu veya önündeki kadının okuduğu dedikodu dergisinin ne okuduğunu merak ediyor olabilirsin, ama onlara ya da makinelerine bakarsanız başka bir koşucuya sinir bozucu ve can sıkıcı olabilir. Gözlerinizi kendi makinenizde tutun veya pencereden (önünüzde bir tane olması için yeterince şanslıysanız) veya televizyona bakın. Ve eğer biri koşu bandı konsolunu izliyorsa, havluyu veya dergi üzerine koy – umarım ipucunu alırlar.

6. Gıcırtılı koşu bandında koşmayın. Bir noktada bir koşu bandına atladık, sadece sinir bozucu, çığlık atan bir ses çıkardığını bulmak için. Koşmaya devam ederek diğer spor salonu üyelerinize işkence yapmayın. Uzaklaşın, bir spor salonu çalışanının koşu bandının düzgün çalışmadığını bilmesini sağlayın ve ardından başka bir koşu bandı seçin.

7. Koşu bandındayken cep telefonunuzla konuşmayın. Birçok spor salonunun kardiyo cihazlarının yakınında “telefon bölgesi” işareti yoktur, ancak koşu bandı koşucularının veya yürüyüşçülerin telefonlarında konuşmalarını her zaman durdurmaz. Konuşmanıza maruz kalmaları gerekiyorsa diğer koşucular için can sıkıcı olabilir. Bir arama gerçekten bu kadar önemliyse, almak için koşu bandından çekilin.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir