Sakatlanma önleme

Ağırlık çalışması sadece profesyonel vücut geliştiriciler için değil, birçok insan için faydalı olabilir. Yaşınız, önceki yaralanmalarınız veya önceden var olan sağlık koşullarından bağımsız olarak, nasıl yararlanabileceğinizi keşfedin.

Sakatlanma önleme

Ağırlık Eğitiminde Diz Ağrısı ve Yaralanma

29 Mar, 2020 238

Alt sırt, omuz ve diz aktif insanlar için üç büyük "yaralanma" 'eklemleridir. Hareketsiz bile olsa, kaçınılmaz olarak, bu eklemlerden bir veya daha fazlasında ömür boyu hafif veya ciddi bir yaralanma meydana gelebilir. Özellikle diz bağlarındaki diz yaralanmaları spor topluluklarında aşırı derecede yaygındır. Diz yaralanmaları ağrı, şişkinlik ve küçükten şiddetli etkide immobiliteye neden olabilir.

Sakatlanma önleme

Omuzun Yaralanan Rotator Manşeti

29 Nis, 2019 388

Omuz eklemi (ve onun bağ kasları, tendonları ve bağları) diğer bütün eklemlerden daha geniş bir hareket aralığına sahiptir. Kolunuzun yana doğru ileriye ve geriye doğru hareket etmesine, yel değirmeni tarzında daireler yapmasına ve kolunuzu avuç içinden avuç içine doğru döndürmesine izin verebilir. Başka hiçbir eklem bu hareketlere izin vermez.

Sakatlanma önleme

Bir Kablo Alma Nasıl Yapılır

19 Mar, 2019 356

Diğer Adı: Daimi kablo çekme, düz kollu kablo çekme, düz kollu çapraz çekme

Sakatlanma önleme

Yaşlılar İçin 20 Dakika Ağırlık Egzersizi

17 Mar, 2019 609

Yaşlandıkça, aktif bir yaşam her zamankinden daha önemlidir. Dünya size emekli olmanın, rahatlamanın ve rahatlamanın zamanının geldiğini söylese bile, vücudunuz hareket etmenizi sürdürmek için can atıyor. Ve 9-5'inizden emekli olmaya hazır olsanız da, yürüyüş ayakkabılarınızı henüz takmayın. Gerçek şu ki, bu altın yılların tadını çıkarmak ve onlardan daha kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız, en iyi stratejiniz düzenli olarak egzersiz yapmak.

Sakatlanma önleme

Kas Ağrısı ve Ağrısını Kolaylaştırmak için Uçucu Yağlar Nasıl Kullanılır?

17 Mar, 2019 359

Uçucu yağların kokusunun – çiçeklerden ve diğer bitki kısımlarından elde edilen özlerin – yorgun ve ağrılı kasları rahatlattığı söylenir. Bu hoş kokulu yağlardan bir damla veya ikisini bir banyoya batırmak, masaj yağı ya da sıkıştırmak eklemek, ağrılı, ağrılı kasları yatıştırmanın güzel bir yoludur.

Sakatlanma önleme

Çok Ağırlık Ağırlık Çalışabilir Miyim?

17 Mar, 2019 380

Ağırlık çalışması, genel popülasyonun kilo vermek ve formda olmak için kullandığı en popüler egzersiz yöntemlerinden biridir. CrossFit, Fitness Bootcamps ve Strength and Conditioning Classes gibi programların popülaritesi, birçok kişinin tipik egzersiz programlarına ağırlık kaldırma eklemesi için kapıyı açtı. Bu harika bir haber çünkü kas kütlesini arttırmanın ve toplam kuvveti arttırmanın faydaları çoktur, özellikle de ağırlık kaldıran kadınlar için.

Sakatlanma önleme

Yaşlılar İçin Basit Dambıl Egzersizleri

17 Mar, 2019 427

Egzersiz yaşına bakılmaksızın herkesin hayatının bir parçası olsa da, yaptığımız egzersizlerin yaşımıza ve genel sağlığımıza uygun olmasını sağlamalıyız. Uygun şekilde tasarlanırsa, yaşlılar için bir ağırlık antrenmanı programı, bir insanın genel yaşam kalitesini artıran faydalar sağlayabilir:

Sakatlanma önleme

Vücut Geliştirme, Güçlendirici ve Halter

17 Mar, 2019 388

Antrenmanlara ağırlıklarla ilk başladığınızda, her bir uzman grubun tam olarak ne yaptığını ve antremanın değişebilir olup olmadığını anlamak biraz zaman alır. Olimpiyat haltercilerinin ve vücut geliştiricilerinin, belirsizce benzer alet ve hareketler dışında çok az olan buz ve çim hokeyi oyuncuları kadar yaygınları vardır.

Sakatlanma önleme

Sporda Yasadışı Doping İlaçları

17 Mar, 2019 635

Olimpiyat halterciler, vücut geliştiriciler, koşucular, maratoncular ve hatta okçular ve atıcılar dahil olmak üzere seçkin seviyedeki sporcular, sadece birkaç kategoriyi isimlendirmek için rekabet avantajı elde etmek istiyorlar.

Sakatlanma önleme

Ağırlık Egzersizi İçin Germe ve Isınma

17 Mar, 2019 342

“Gerilmelisin.” Ağırlık antrenörleri, egzersizciler ve atletlere kas tendonu vücut bölümünün esnekliğinin artırılmasının egzersizi daha verimli hale getirdiği ve yaralanma veya kas ağrıları önlemenize yardımcı olabileceği söylenir. Germe genellikle egzersizin ısınma ve soğuma evrelerine dahil edilmesi önerilir.