Kuvvet

Güçlenme zamanı! Halter veya vücut ağırlığı kullanıyor olsanız da, kuvvet antrenmanı kas geliştirmenize, yağ kaybetmenize ve genel sağlığınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Karın Egzersizleri ve Bilgi

Karın Kaslarının Eğitimi için 10 Egzersiz

26 Ara, 2020 22

İnsanlar iyi gelişmiş karın kaslarını sever. Karın göbeği etrafındaki kaslar ve o karnın midesine atfedilebilen kaslardır. İnsanlar karın yağlarından nefret etmeyi severler ve pürüzsüz ya da dalgalı “abs” gittiğini gösterirler. Güzel bir dalgalanan altı-paket veya pürüzsüz bir düz abs seti yapan şey budur.

Sakatlanma önleme

Ağırlık Eğitiminde Diz Ağrısı ve Yaralanma

29 Mar, 2020 125

Alt sırt, omuz ve diz aktif insanlar için üç büyük "yaralanma" 'eklemleridir. Hareketsiz bile olsa, kaçınılmaz olarak, bu eklemlerden bir veya daha fazlasında ömür boyu hafif veya ciddi bir yaralanma meydana gelebilir. Özellikle diz bağlarındaki diz yaralanmaları spor topluluklarında aşırı derecede yaygındır. Diz yaralanmaları ağrı, şişkinlik ve küçükten şiddetli etkide immobiliteye neden olabilir.

Karın Egzersizleri ve Bilgi

V-Sit Nasıl Yapılır

4 May, 2019 1155

Diğer Adı: V-ups, V situps

Spor Programları

Mekik Koşusu ile Spor Çevikliği ve Dayanıklılığı Artırın

4 May, 2019 534

Okul sınıfındaki bir spor salonuna geri dönüş olabilir, ancak mekik koşusu bina hızı ve çevikliği için sık sık göz gezdiren bir tatbikattır. Standart mekik koşusu tatbikatı genellikle dur-kalk, futbol, hokey, basketbol ve tenis gibi yüksek yoğunluklu sporlar için ihtiyaç duyduğunuz dayanıklılığı ölçmek için kullanılır. Bir sporcunun bir sezon boyunca mekik koşu süresini test etmek, rutin eğitim başarısını ölçmenize ve yıldan yıla ilerlemeyi izlemenize yardımcı olabilir.

Toplam Vücut Egzersizleri

Evde Yapabileceğiniz Temel Tüm Vücut Egzersizleri

29 Nis, 2019 607

Bu toplam vücut ev antremanı, tüm vücudu karmakarışık ve telaşsız bir şekilde çalıştırmak için idealdir. Tek ihtiyacınız olan birkaç dambıl seti ve bu temel alıştırmalar. Bu hareketlerin tümü kısa sürede göğüs, sırt, omuzlar, kollar, bacaklar ve abs dahil olmak üzere vücudunuzun ana kaslarına çarpacaktır. Tüm klasik alıştırmaları içerir ve kısa sürede yapılabilir. Bu antremanı zaman geçirmek için uğraştığım zaman gerçekten seviyorum, fakat sadece işini bitirmek istiyorum.

Kuvvet Gücü Eğitim Egzersizleri

Daha Güçlü Bir Butt için 9 En İyi Glute Egzersizleri

29 Nis, 2019 330

Oluklarınızdaki tüm kasları hedef alan egzersizler ve aktiviteler yaparak kolayca daha güçlü bir popo oluşturabilirsiniz.

Sakatlanma önleme

Omuzun Yaralanan Rotator Manşeti

29 Nis, 2019 301

Omuz eklemi (ve onun bağ kasları, tendonları ve bağları) diğer bütün eklemlerden daha geniş bir hareket aralığına sahiptir. Kolunuzun yana doğru ileriye ve geriye doğru hareket etmesine, yel değirmeni tarzında daireler yapmasına ve kolunuzu avuç içinden avuç içine doğru döndürmesine izin verebilir. Başka hiçbir eklem bu hareketlere izin vermez.

Teknikleri ve Stratejileri

Antrenman Yaylaları Nasıl Kırılır?

22 Nis, 2019 373

Kuvvet antrenmanı programları kasları zorlamak ve büyümeyi sürdürmek için sürekli ayar gerektirir. Gündüz ve gün aynı programa devam ederseniz, kendinizi kas büyümesinin durduğu fakat durduğu bir platoya çarptığınızda her zaman bulacaksınız.

Kuvvet

Ağırlık Eğitiminde Pompa ve Yanma

20 Mar, 2019 479

Pompa ve yanık, spor salonunda ağırlık antrenörleri ve vücut geliştiriciler arasında yaygındır. İşte bunlar hakkında yorum yapmak için neler oluyor ve eğitiminiz için ne anlama geliyor. Spor salonunda sıkı bir şekilde antrenman yaparken, özellikle başarısızlığa karşı antrenman yaparken iki şeyi fark edeceksiniz: