Teknikleri ve Stratejileri

Her zaman yeni kondisyon yenilikleri vardır, ancak bu denenmiş ve gerçek ağırlık kaldırma ve vücut geliştirme stratejileri ve tekniklerinin etkinliğini azaltmayınız.

Teknikleri ve Stratejileri

Sporcunun Daha İyi Antrenman Kontrol Listesi

25 Şub, 2021 154

İster yeni bir egzersiz isterse elit bir sporcu olun, temel eğitim kavramlarını hatırlatmak ve zaman zaman bazı tavsiyeler almak önemlidir. Kondisyonunuzu ve spesifik spor becerilerinizi geliştirmek için egzersiz sürenizin iyi harcanması gerekir. En iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için bu ipuçlarını kullanın.

Teknikleri ve Stratejileri

Antrenman Yaylaları Nasıl Kırılır?

22 Nis, 2019 465

Kuvvet antrenmanı programları kasları zorlamak ve büyümeyi sürdürmek için sürekli ayar gerektirir. Gündüz ve gün aynı programa devam ederseniz, kendinizi kas büyümesinin durduğu fakat durduğu bir platoya çarptığınızda her zaman bulacaksınız.

Teknikleri ve Stratejileri

Ağırlık Eğitiminde Hacmi ve Yoğunluğu Anlamak

19 Mar, 2019 377

Ağırlık egzersizinde, bir egzersizde yaptığınız tekrar sayısı (tekrar) gibi ne kadar iş yaptığınızı tanımlamak için kullanılan terim hacimdir. Buna karşılık, yoğunluk tipik olarak kaldırdığınız ağırlık miktarına bağlı olarak zorluk ve egzersiz zorluğunu tanımlar.

Teknikleri ve Stratejileri

Daha Fazla Siteye Ulaşmanın Basit Yolları

17 Mar, 2019 335

Yerleştirme testi, askeri (Ordu, Donanma, Hava Kuvvetleri), kolluk kuvvetleri (polis ve itfaiyeci) ve diğer genel fiziksel uygunluk testleri sırasında karın, göbek ve kalça fleksör gücü ve dayanıklılığını değerlendirmek için kullanılan standart testlerden biridir.

Teknikleri ve Stratejileri

İzokinetik Kas Kasılmasının Faydaları

17 Mar, 2019 483

İzokinetik bir kas kasılması, kasın kasıldığı anda kısaldığı, ancak izotonik bir kasılmanın aksine, bunu sabit bir hızda yapar. Aslında, onu diğer kas kasılma türlerinden ayıran ve üretmek için izokinetik bir dinamometre olarak bilinen özel bir ekipman parçası gerektiren hız oranıdır.

Teknikleri ve Stratejileri

Yaralanmaları Önleme için Halter Güvenliği İpuçları

17 Mar, 2019 496

Tekrarlayan veya kuvvetli hareketlerin gerçekleştiği çoğu fiziksel aktivite gibi, ağırlık çalışması yaralanmalara neden olabilir. Ancak, diğer atletik etkinliklere ve futbol gibi sporlara kıyasla, yaralanma oranları nispeten düşüktür.

Teknikleri ve Stratejileri

Nasıl formda ve formda hızlı olsun

17 Mar, 2019 343

Bir maraton için sıkı egzersiz yapıyorsanız veya egzersiz rutininizden en iyi şekilde yararlanmaya çalışsanız da, hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilecek bazı temel hususlar vardır. Başta "sır" olmasa da, insanların en iyi niyetli hedefleri bile baltalayabilecekleri birçok hata var.

Teknikleri ve Stratejileri

Belirli Egzersizlerle Kasları Nasıl Hedeflersiniz?

17 Mar, 2019 363

Belli kasları inşa etmek için hangi egzersizlerin en iyisi olduğunu hatırlamaya çalıştınız mı? Hala bazı ince noktaları kontrol etmem gerekiyor. Bunu detaylı bir şekilde yapmaya başladığınızda, biraz zor olabilir çünkü birçok küçük kas vardır ve hedef kaslarda bile yardımcı kaslar (sinerjistler) ve tutulan kasları vardır.

Teknikleri ve Stratejileri

Ağırlık Kaldırma Gününün En İyi Zamanı

17 Mar, 2019 404

Eğitmek için evrensel olarak mükemmel bir zaman yok çünkü bu bir çok kişisel değişkene bağlı. Buna rağmen, ağırlık egzersizi, kardiyo veya bunların arasındaki herhangi bir şey için verimliliğinizi optimize etmenize yardımcı olabilecek faktörler vardır.

Teknikleri ve Stratejileri

Süper Basit 7 Dakika Egzersizi

17 Mar, 2019 344

Bu süper basit yedi dakikalık antrenman, aralarında 10 saniyelik geçiş yapan 30 saniyelik 11 egzersizden oluşuyor. Biraz temel egzersiz eğitimi alan herkes tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve fitness seviyenize ve ilgi alanlarınıza göre daha kolay veya daha zor hale getirmek için değiştirilebilir.