Teknikleri ve Stratejileri

Her zaman yeni kondisyon yenilikleri vardır, ancak bu denenmiş ve gerçek ağırlık kaldırma ve vücut geliştirme stratejileri ve tekniklerinin etkinliğini azaltmayınız.

Teknikleri ve Stratejileri

Antrenman Yaylaları Nasıl Kırılır?

22 Nis, 2019 373

Kuvvet antrenmanı programları kasları zorlamak ve büyümeyi sürdürmek için sürekli ayar gerektirir. Gündüz ve gün aynı programa devam ederseniz, kendinizi kas büyümesinin durduğu fakat durduğu bir platoya çarptığınızda her zaman bulacaksınız.

Teknikleri ve Stratejileri

Ağırlık Eğitiminde Hacmi ve Yoğunluğu Anlamak

19 Mar, 2019 296

Ağırlık egzersizinde, bir egzersizde yaptığınız tekrar sayısı (tekrar) gibi ne kadar iş yaptığınızı tanımlamak için kullanılan terim hacimdir. Buna karşılık, yoğunluk tipik olarak kaldırdığınız ağırlık miktarına bağlı olarak zorluk ve egzersiz zorluğunu tanımlar.

Teknikleri ve Stratejileri

Daha Fazla Siteye Ulaşmanın Basit Yolları

17 Mar, 2019 252

Yerleştirme testi, askeri (Ordu, Donanma, Hava Kuvvetleri), kolluk kuvvetleri (polis ve itfaiyeci) ve diğer genel fiziksel uygunluk testleri sırasında karın, göbek ve kalça fleksör gücü ve dayanıklılığını değerlendirmek için kullanılan standart testlerden biridir.

Teknikleri ve Stratejileri

İzokinetik Kas Kasılmasının Faydaları

17 Mar, 2019 363

İzokinetik bir kas kasılması, kasın kasıldığı anda kısaldığı, ancak izotonik bir kasılmanın aksine, bunu sabit bir hızda yapar. Aslında, onu diğer kas kasılma türlerinden ayıran ve üretmek için izokinetik bir dinamometre olarak bilinen özel bir ekipman parçası gerektiren hız oranıdır.

Teknikleri ve Stratejileri

Yaralanmaları Önleme için Halter Güvenliği İpuçları

17 Mar, 2019 374

Tekrarlayan veya kuvvetli hareketlerin gerçekleştiği çoğu fiziksel aktivite gibi, ağırlık çalışması yaralanmalara neden olabilir. Ancak, diğer atletik etkinliklere ve futbol gibi sporlara kıyasla, yaralanma oranları nispeten düşüktür.

Teknikleri ve Stratejileri

Nasıl formda ve formda hızlı olsun

17 Mar, 2019 256

Bir maraton için sıkı egzersiz yapıyorsanız veya egzersiz rutininizden en iyi şekilde yararlanmaya çalışsanız da, hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilecek bazı temel hususlar vardır. Başta "sır" olmasa da, insanların en iyi niyetli hedefleri bile baltalayabilecekleri birçok hata var.

Teknikleri ve Stratejileri

Belirli Egzersizlerle Kasları Nasıl Hedeflersiniz?

17 Mar, 2019 261

Belli kasları inşa etmek için hangi egzersizlerin en iyisi olduğunu hatırlamaya çalıştınız mı? Hala bazı ince noktaları kontrol etmem gerekiyor. Bunu detaylı bir şekilde yapmaya başladığınızda, biraz zor olabilir çünkü birçok küçük kas vardır ve hedef kaslarda bile yardımcı kaslar (sinerjistler) ve tutulan kasları vardır.

Teknikleri ve Stratejileri

Ağırlık Kaldırma Gününün En İyi Zamanı

17 Mar, 2019 302

Eğitmek için evrensel olarak mükemmel bir zaman yok çünkü bu bir çok kişisel değişkene bağlı. Buna rağmen, ağırlık egzersizi, kardiyo veya bunların arasındaki herhangi bir şey için verimliliğinizi optimize etmenize yardımcı olabilecek faktörler vardır.

Teknikleri ve Stratejileri

Süper Basit 7 Dakika Egzersizi

17 Mar, 2019 246

Bu süper basit yedi dakikalık antrenman, aralarında 10 saniyelik geçiş yapan 30 saniyelik 11 egzersizden oluşuyor. Biraz temel egzersiz eğitimi alan herkes tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve fitness seviyenize ve ilgi alanlarınıza göre daha kolay veya daha zor hale getirmek için değiştirilebilir.

Teknikleri ve Stratejileri

5×5'lik Bir Egzersizin Faydaları

17 Mar, 2019 277

Halter dünyasında herhangi bir süredir bulunduysanız, spor salonundaki arkadaşların 5×5'lerden bahsettiğini görme ihtimaliniz var. 5×5'lik antrenman programı, uzun yıllardır süren Olimpiyat haltercileri ve antrenör Bill Starr'ın gücü eğitimi dünyasında bir efsaneden oluşuyor.