Spor Programları

Bu ağırlık kaldırma ve kuvvet programları ile sporunuzun fiziksel gereksinimlerini veya tercih ettiğiniz aktiviteyi vurgulayan bir eğitim programı tasarlayın.

Spor Programları

Temel Eğitim – Sporcular için En İyi Egzersiz Rutinleri

25 Şub, 2021 216

Atletik büyüklük için egzersiz basit adımlar ve tutarlılık ile başlar. Eğer atletik antrenmanın bu beş önemli yönüne hakim olursanız, başarıya giden bir temele sahip olursunuz.

Spor Programları

Mekik Koşusu ile Spor Çevikliği ve Dayanıklılığı Artırın

4 May, 2019 701

Okul sınıfındaki bir spor salonuna geri dönüş olabilir, ancak mekik koşusu bina hızı ve çevikliği için sık sık göz gezdiren bir tatbikattır. Standart mekik koşusu tatbikatı genellikle dur-kalk, futbol, hokey, basketbol ve tenis gibi yüksek yoğunluklu sporlar için ihtiyaç duyduğunuz dayanıklılığı ölçmek için kullanılır. Bir sporcunun bir sezon boyunca mekik koşu süresini test etmek, rutin eğitim başarısını ölçmenize ve yıldan yıla ilerlemeyi izlemenize yardımcı olabilir.

Spor Programları

Voleybol için Genel Ağırlık Eğitim Programı

19 Mar, 2019 470

Diğer sporlarda ise, voleybolda elinden gelenin en iyisini oynamak için antrenman gerekir. Bu eğitim sezonla başlamaz ve bitmez ancak bunun yerine sezon öncesi eğitimin yanı sıra özel sezon öncesi eğitimi de içerir. Yeteneklerinizi sahada göstermenize yardımcı olacak genel ağırlık egzersiz programına bir göz atalım.

Spor Programları

Hentbol İçin Genel Ağırlık Eğitim Programı

17 Mar, 2019 392

İç hentbol, zıplamayı, hızı ve çevikliği gerektiren bir top spordur. Hentbol, Avrupa'da ve bazı Asya ülkelerinde popüler bir spordur. ABD, İngiltere ve Avustralya'da daha az popülerdir, ancak popülaritesinin artmasına rağmen.

Spor Programları

Boks için Genel Ağırlık Eğitim Programı

17 Mar, 2019 550

Başarılı boks, hız, güç, güç ve dayanıklılığın bir kombinasyonunu gerektirir. Toplu ağırlık sınıflamasına bağlı olarak da bir avantaj olabilir.

Spor Programları

Koşucular için Kuvvet Eğitim Egzersizleri

17 Mar, 2019 375

Bir maratona, yarı maratona veya engelli bir parkur yarışına hazırlanıyor olun, kuvvet antrenmanından yararlanabilirsiniz. Çekirdeğinizi güçlendirmek, daha iyi bir çalışma verimi anlamına gelen koşu şeklinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Dahası, kaslarınız yorulmadan veya kramplanmadan önce daha uzun süre çalışabilir.

Spor Programları

Basketbol için Genel Ağırlık Eğitim Programı

17 Mar, 2019 445

Bireysel sporlar için kapsamlı antrenman programları “periyodik hale getirilir”. Yani, her aşamada belirli bir zindelik gelişimi üzerine yoğunlaşarak yıl içinde üç veya dört aşamaya ayrılırlar. Düzenli programlar, zindeliği ve performansı en üst seviyeye çıkarmak için aşamalı bir artış sağlar.

Spor Programları

Tenisçiler İçin Ağırlık Eğitimi

17 Mar, 2019 559

Tenis, güç ve güç ve belki de sizi beş set veya uzun bir üç setter'e götürme dayanıklılığı gerektirir. Gücü, gücü ve dayanıklılığı birleştirmek, elde edilmesi zor olabilir.

Spor Programları

Beyzbol İçin Genel Ağırlık Eğitim Programı

17 Mar, 2019 428

Bireysel sporlar için kapsamlı antrenman programları genellikle “periyodik hale getirilir”. Yani, her bir aşama belirli bir zindelik özniteliğine odaklanarak, yıl boyunca üç veya dört aşamaya ayrılırlar.

Spor Programları

Kürek, Kano ve Kano için Ağırlık Egzersizleri

17 Mar, 2019 442

Kürek, kano ve kano gibi su taşıtları sporları, yüksek bir teknik beceri, üst gövde ve çekirdek kuvveti ve hatta yarışın veya rekabetin mesafesine bağlı olarak dayanıklılık gerektirir.