Yaralanmalar ve Önleme

Düzenli olarak yürümek, sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca incinme, plantar fasiit ve kabarcıklar gibi yaralanmalara da neden olabilir. Bunlardan ve daha fazlasından nasıl kaçınacağınızı öğrenin.

Yaralanmalar ve Önleme

Yanan Ayakları veya Uyuşmuş Ayakları Görmezden Gelme

29 Şub, 2020 551

Yanan ayaklar, uyuşuk ayak parmakları veya ayak parmaklarınızdaki veya ayaklarınızdaki karıncalanma, yürümekten rahatsız edici semptomlardan daha fazlasıdır. Diyabet ve diyabetik periferik nöropati olarak bilinen durumun uyarı işaretleri olabilir. Eğer tedavi edilmezse, ayak ülserlerine ve potansiyel olarak amputasyona yol açabilir.

Yaralanmalar ve Önleme

2019’da Tedavi İçin En İyi 7 Blister Bandaj

23 Eyl, 2019 545

Ayağınızdaki kabarcıklar, yürüyüşçüler ve koşucular için en yaygın yaralanmalardan biridir. Kabarcık bandajları ve bant kapağı ayaklarınızdaki veya ayak parmaklarınızdaki kabarmaya eğilimli hassas bölgeleri kapatmak için kullanılabilir. Cildinizi kabarcıklara neden olan sürtünme ve sürtünmeye karşı korurlar. En yaygın bandaj ve bant türlerinin sorunu, yürürken veya koşarken nem ve basınçla kolayca çıkmalarıdır. Blister bandaj ve bant bu koşullarda koymak için tasarlanmıştır.

Yaralanmalar ve Önleme

Cinsel Sağlık İçin Erkekler Günde İki Mil Yürümelidir

16 May, 2019 481

Her gün iki mil yürüyüş hızlı bir şekilde Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Ağustos 2000'de yayınlanan ve Üroloji dergisinde yayınlanan bir çalışmada, Dr. Irwin Goldstein'e göre erkeklerin iktidarsızlık riskini azaltabilir.

Yaralanmalar ve Önleme

Shin Splints Nasıl Önlenir ve Tedavi Edilir

17 Mar, 2019 512

Shin splintler, alt bacağındaki kasların aşırı kullanımı nedeniyle egzersiz sonucu ortaya çıkan ağrılardır. Bu durum aynı zamanda medial tibial stres sendromu olarak da adlandırılır.

Yaralanmalar ve Önleme

Ayak Kabarcıklarını Önlemede 7 Strateji

17 Mar, 2019 323

Kabarcıklar yürüyüşçüler ve koşucuların ortak bir şikayetidir. Yeni yürümeye veya koşmaya başladıysanız, ayakkabılarınızı değiştirdiyseniz veya daha uzun egzersizler yapmaya başladıysanız, ayak ve ayak parmaklarınızda kabarcıklar alabilirsiniz.

Yaralanmalar ve Önleme

Stres Üriner İnkontinans

17 Mar, 2019 419

Stres idrar kaçırma (SUI), fiziksel aktivite, öksürme, hapşırma veya mesaneye baskı yapan diğer eylemlerle istemsiz idrar kaçağı yaşadığınızda meydana gelir. Uzmanlar, stres idrar kaçırma durumunun her üç kadından birini hayatlarının bir noktasında etkilediğini söylüyor.

Yaralanmalar ve Önleme

Daha Az Oturup Hayatınızı Koruyabilirsiniz

17 Mar, 2019 402

Oturmak yeni sigara içiyor. Her gün egzersiz yapsanız bile, çalışmalar uzun süre oturmanın tip 2 diyabet, kalp hastalığı, kanser ve erken ölüm risklerinizi artıracağını gösteriyor.

Yaralanmalar ve Önleme

10 'Pokemon Go' Gerçek Dünya Tehlikelerinden Kaçınmak

17 Mar, 2019 379

Pokémon Go, dışarı çıkıp yürümek ve bisiklet sürmek için teşvik etmek için harika bir yol olabilir bağımlılık yapıcı bir oyun uygulaması. Aslında, oyunda canavarlara yumurta bırakmak için bir mil veya daha fazla yürümek zorundasınız. Ancak, dikkat dağıtıcı yürüme ve bisiklete binme tehlikesi vardır. Haberlerde, oyuncuların sakatlandıkları, başlarının belaya girdiği ya da polisin şüpheli davranışlarını araştırmak için çağırdığı çok sayıda haber var. İşte evden çıkmadan ve Pokemon avına başlamadan önce aklınızda bulundurmanız gerekenler.

Yaralanmalar ve Önleme

Flatfeet ve Düşmüş Kemerler Nasıl Tedavi Edilir

17 Mar, 2019 332

Düz ayaklı yürümek, düz ayaklı veya düşmüş kemerlere sahipken düzeltilebilecek bir yürüyüş hatasıdır, size acı verebilecek durumlardır. Farklı çözümleri var.

Yaralanmalar ve Önleme

Kötü Dizler Varken Yürüme için 12 İpuçları

17 Mar, 2019 343

Kötü dizler yürümek için zor olabilir, ancak işlevinizi sürdürmek ve belirtilerinizi azaltmak için önerilen bir yoldur. Osteoartrit veya diğer nedenlerden dolayı diz ağrınız varsa, bunun bir yürüyüş programına başlamanıza engel olmasına gerek yoktur.