1. Ana Sayfa
  2. Yaralanmalar ve Önleme

2019’da Tedavi İçin En İyi 7 Blister Bandaj

2019’da Tedavi İçin En İyi 7 Blister Bandaj
+ - 0
Editörlerimiz bağımsız olarak en iyi ürünleri araştırır, test eder ve tavsiye eder; İnceleme sürecimizle ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Seçtiğimiz linklerden yaptığımız alışverişlerden komisyon alabiliriz.

Ayağınızdaki kabarcıklar, yürüyüşçüler ve koşucular için en yaygın yaralanmalardan biridir. Kabarcık bandajları ve bant kapağı ayaklarınızdaki veya ayak parmaklarınızdaki kabarmaya eğilimli hassas bölgeleri kapatmak için kullanılabilir. Cildinizi kabarcıklara neden olan sürtünme ve sürtünmeye karşı korurlar. En yaygın bandaj ve bant türlerinin sorunu, yürürken veya koşarken nem ve basınçla kolayca çıkmalarıdır. Blister bandaj ve bant bu koşullarda koymak için tasarlanmıştır.

Bu bandajların birçoğu, büyümesini engellemek için bir kabarcık veya sıcak nokta geliştirildikten sonra da kullanılabilir. Bir kabarcık geliştirildikten sonra, nemli şifa sağlayan ve havayı ve mikropları dışarıda tutan jel pedli bandajların kullanılması iyidir. Bu bandajlar tipik yapışkanlı bandajlarla karşılaştırıldığında ucuz değildir, ancak düştüklerinde sürekli olarak değiştirilmeyeceksiniz. Artı, rahatlamaya değer.

1

Kinesio-Tex Suya Dayanıklı Bant

Kinesio-Tex Gold Tape
Kinesio-Tex Altın Bant. Pricegrabber’ın İzniyle

Aşırı etkileyici ayak bakımı uzmanı Jon Vonhof, kabarcıkları ve kabarmaya eğilimli alanları kaplamak için Kinesio-Tex bandını önerir. Suya dayanıklı tür aldığınızdan emin olmalısınız. Bu bant ayağınıza göre iyi uyum sağlar, uzun mesafeler boyunca kalır ve yine de zor bir şekilde çıkarılmaz. Patladığında bant kalıntısı bırakmaz. Bantlı bölgelere çorap ve ayakkabı giydiğiniz zaman bile size uyan ince ve pürüzsüzdür. Bant, sarmanız gereken alana sığacak şekilde kesebileceğinizden bandajlara göre büyük bir avantaja sahiptir. Kabarcıklar tüm şekil ve boyutlarda gelir, bu yüzden bant en iyi seçenektir. Kaçak bandaj için, İsviçre Çakısı bıçağınızın küçük bir makas içerdiğinden emin olun veya ilk yardım çantanıza küçük bir makas yerleştirin. Evet, makasla koşmalısın!

2

Bant Yardımı Activ-Flex Bandajlar

Bant Yardımı Activ-Flex Bandajlar
Bant Yardımı Activ-Flex Bandajları. Amazon.com izniyle

 

Bu ince jel bandajları ayaklarınızla esnetir, ancak kalın. Zaten geliştirdiğiniz kabarcıklar üzerinde büyük koruma sağlarlar. Her üç boyda da stok yapmak isteyebilirsiniz, böylece sorunlu bölgeyi topuk, ayak parmağı veya ayağınızın üzerinde olsun isteyebilirsiniz. Onlara bandaj bölümünden ziyade süpermarket veya eczanenin ayak bakımı bölümünde bakın. Kabarcıkları önlemek için bunları potansiyel kabarık noktalar üzerinde de kullanabilirsiniz.

3

Dr. Scholl’s Blister Tedavisi

Dr. Scholls Blister Tedavisi
Scholls Blister Tedavisi. Amazon.com izniyle

Yara bandı ürünü gibi, Dr. Scholl’s Blister Treatment bandajını da kabarcıkları önlemek veya tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Bu steril membran bandajları, kir ve mikroplardan korurken yaraların kurumasını önler. Su geçirmezler ve yedi gün boyunca yerinde kalabilirler. Büyük ve küçük boyutlarda gelirler. Dr. Scholl’s ayrıca benzer görünen ve aktif insanlar için yerinde kalmayı vaat eden bir Aktif Seri Blister Tedavi Yastığı ürününe de sahiptir.

4

Dr. Scholls Moleskin ve Moleskin Plus Dolgu

Scholl's Moleskin
Scholl’ın Moleskin’i. Amazon.com izniyle

Moleskin yapışkan sırtlı pamuklu bir pazen yamadır. Korumak istediğiniz alana sığacak şekilde kesebilirsiniz. Bu, kabarmaya eğilimli alanları korumak için yaygın olarak kullanılır, ancak bir kabarcığın ortaya çıkmasından sonra da kullanılabilir. Scholl’s ayrıca eskiden Molefoam olarak bilinen Moleskin Plus Padding’i de satıyor. Ekstra dolgu maddesi koruma ve koruma sağlar. Bunlar, uyguladığınız bölgeye uyacak şekilde kesilebilme avantajına sahiptir. Ayak ve ayak parmaklarında iyi sonuç verebilir.

5

Spenco 2. Cilt Blister Pedleri

Spenco 2. Cilt Blister Seti
Spenco 2. Cilt Blister Seti. Amazon.com izniyle

 

Spenco® 2nd Skin® blister ped, kabarcıkların kurumasını engellemek ve daha fazla aşınmaya karşı korumak için tasarlanmış ince bir film ile sınırlandırılmış bir jel peddir. Günlerce yerinde kalmak için sıkı sıkıya bağlı kalıyorlar. Terlemeyi emer ve kabarcığın iyileşmesine izin verirler. Bu kit, çeşitli şekil ve boyutlarda pedlerle birlikte gelir ve sığacak şekilde kesilebilir.

6

Blist-o-Ban

Blist-o-Ban
Blist-o-Ban. Amazon.com izniyle

Blist-o-ban, farklı şekilde davranan farklı bir tür blister peddir. Bir çeşit kabarcığı taklit ediyor. Blist-o-ban ped, kabarcık kabarma olasılığınız olan bölgeye gitmek için kendi yastıklı kabarcık alanına sahiptir. Sonra sürtünme meydana geldiğinde, cildinizde değil, Blist-o-ban’da gerçekleşir. Bazı uygulamalar için daha iyi işe yarayabilir.

7

Engo Blister Önleme Yamaları

Engo Blister Önleme Yamaları
Engo Blister Önleme Yamaları. Pricegrabber’ın İzniyle

Başka tamamen farklı bir konsept için. Engo pedleri ayağınız yerine ayakkabılarınızın içine girer. Bir blisteri nerede geliştirdiğinizi öğrendikten sonra, o bölgeye ayakkabınızın içine bir Engo pedi koyarsınız. Bu noktada sürtünmeyi azaltmak için kaygan bir yüzeye sahiptir, bu nedenle gelecekteki kabarcıkların önlenmesine yardımcı olur.

Blister Bandajda Nelere Bakılmalı?

Amaç: Kabarcıklı bandaj söz konusu olduğunda, mevcut kabarcıkları tedavi eden ürünler ve yeni kabarcıkları önleyen ürünler var. Her ikisini de yapmak için tasarlanmış bazı ürünler de bulabilirsiniz! İhtiyaçlarınıza uygun ürünü seçmek önemlidir, çünkü koruyucu bandajlar tedaviye yardımcı olmayabilir ve bunun tersi de geçerlidir.

Şekil: Blister bandajlar çeşitli şekillerde ve boyutlarda gelir ve ihtiyaçlarınıza uygun doğru şekli seçmek istersiniz. Geleneksel uzun, ince bandaj şekli parmaklarınızdaki kabarcıklar için iyi olabilir, ancak ayaklarınızın arkasında kabarcıklar varsa, örneğin, özel şekilleri kesebileceğiniz bir bantla daha iyi olabilirsiniz.

Suya dayanıklılık: Egzersiz yaparken kabarcıklı bandajlarınızı kullanmayı planlıyorsanız, suya dayanıklı olup olmadıklarını göz önünde bulundurmalısınız. Bu, terliyor olsanız bile, daha uzun süre yerinde kalmalarını sağlayacaktır!


    Yorum Yap