1. Anasayfa
  2. Yaralanmalar ve Önleme

10 'Pokemon Go' Gerçek Dünya Tehlikelerinden Kaçınmak

10 'Pokemon Go' Gerçek Dünya Tehlikelerinden Kaçınmak
0

Pokémon Go, dışarı çıkıp yürümek ve bisiklet sürmek için teşvik etmek için harika bir yol olabilir bağımlılık yapıcı bir oyun uygulaması. Aslında, oyunda canavarlara yumurta bırakmak için bir mil veya daha fazla yürümek zorundasınız. Ancak, dikkat dağıtıcı yürüme ve bisiklete binme tehlikesi vardır. Haberlerde, oyuncuların sakatlandıkları, başlarının belaya girdiği ya da polisin şüpheli davranışlarını araştırmak için çağırdığı çok sayıda haber var. İşte evden çıkmadan ve Pokemon avına başlamadan önce aklınızda bulundurmanız gerekenler.

1

Makalede Neler Var?

Google Hesabınızla ‘Pokémon Go’ya Giriş Yapma

Playing Pokemon Go
Robert Couse Baker / Flickr / CC 2.0 tarafından

Pokémon Go uygulamasına ilk giriş yaptığınızda, Pokémon Trainer Club üyeliği oluşturma veya kullanma ya da Google hesap giriş bilgilerinizi kullanma seçeneğiniz vardır. Niantic (Google’da geliştirilen) yalnızca temel bilgilerinize eriştiğini söylese de, bu izni vermek istemeyebilirsiniz. Google ile giriş yaptıysanız, Google güvenlik sayfasına gidebilir ve uygulamanın erişimini kaldırabilirsiniz. Bunun yerine Trainer Kulübü’ne kaydolmak için yavaş bir internet trafiği süresi beklemeniz gerekebilir.

2

‘Pokémon Go’ Oynarken Dikkatsiz Yürüteç Olmayın

Distracted Walking
Drew Angerer / Getty Images

Pokémon Go uygulaması, sanal canavarları yakalamak, öğeleri toplamak ve yaratıkları eğitmek için PokéStop’ları ve spor salonlarını bulmak için dışarı çıkmaya ve ilgi çekici yerleri ziyaret etmeye teşvik ediyor. Fakat eğer ekranınıza bakıyorsanız, kaldırıma değil, yolculuk, düşme, insanlara ve nesnelere çarpma ve caddeye ya da yaya geçidine çarpma riskini alırsınız.

Bir polis departmanı Pokemon oyuncularına tweet attı, “Trafik sanal değil, okunaklı!” Caddeleri geçtiğinizde ekranların kapalı olduğu kendinize ve diğer oyunculara kurallar uygulayın. Sokakta yürümek yerine kaldırımları kullanın. Durmanız gerekiyorsa, kaldırımdaki trafik akışından çekiniz, böylece bir engel olmazsınız.

3

‘Pokémon Go’ Oynarken İzinsiz Giriş Yapma

İzinsiz Giriş Yok
Wendy Bumgardner ©

Pokémon Go servis şartları, “Uygulamayı herhangi bir geçerli yasa, kural veya yönetmeliği ihlal etmek için kullanmamayı kabul edersiniz (izinsiz giriş yasaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) … izinsiz özel mülke girmez .” Özel mülke hatalı yerleştirilmiş canavarlar, PokéStoplar ve spor salonları olabilir. Veya kısıtlı saatlerle halka açık mülklerde olabilirler.

İnsanların sadece bir oyun oynadığını anlamalarını beklemeyin. Onlara karşı bir tehdit gibi görünüyorsanız, kendinizi polise veya korkmuş bir ev sahibine, dükkân sahibine veya güvenlik görevlisine bakarken bulabilirsiniz. Bu yüzleşmeler şiddetli olabilir ve sizin için Game Over olabilir.

4

‘Pokémon Go’ Oynarken Gece Yürüyüşü Güvenliği

Gece yürüyüşü sırasında kaldırımda spor ayakkabı kadar kapatın
Westend61 / Getty Images

Pokemon’u avlayan sokaklarda dolaşırken siyah giysili bir ninja gibi hissedebilirsiniz. Ancak trafiğe görünmez olmak çok kötü bir fikir. Karanlıktan sonra yürürken ölmenin en kolay yollarından biri. Işık renkleri ve yansıtıcı öğeler veya flaş ışığı kullanın. Pokemon’a gizlice girmene gerek yok ve bir kedi hırsızı gibi giyinmediğinde daha az tehdit oluşturacaksın. Sokak aydınlatması olmayan alanlarda yürüyorsanız, bir el feneri taşıyın veya bir far takın.

5

PokeStops ve Spor Salonlarında Nöbet Tutun

PokeStop veya Spor Oyuncuları
Drew Angerer / Getty Images

Diğerleri, Pokemon’u yakalamak ve eğitmek için bir PokeStop’ta veya spor salonunda toplanmış mı yoksa peşlerinde oldukları av mı? Bu bölgelerde soyulmakta ya da saldırıya uğrayan oyuncuların raporları var. Oyununuzu sadece gündüz saatlerinde ve arkadaşlarınızla birlikte yapmak isteyebilirsiniz. İçgüdülerinizi dinleyin. Yarım yamalak görünümlü biri varsa, yürümeye devam edin. Ebeveynlerin çocuklarını PokeStops ve spor salonlarına sıkça rastlamak mümkün pedofiller konusunda uyarmaları gerekir.

6

‘Pokemon Go’yu Oynarken Can Sıkıcı Olma veya Tehdit Etme

Yürürken Geceleri Cep Telefonu Kullanma
James Whitaker / Dijital Görüntü / Getty

Pokemon Go’nun hizmet şartları, “Başkalarına duygusal sıkıntı vermeyeceksin, diğer insanları küçük düşürmeyeceksin (kamuya açık ya da başka şekilde), başkalarına saldırmayacak ya da tehdit etmeyeceksin” diyor. Eğer bir dükkanda veya parktaysanız ve nadir bir Pokemon yakalamaya çalışıyorsanız, çalışanları, diğer müşterileri, yoldan geçenleri vb. Saklamak için gizli cevapları atmayın. Bunlar sözlü ve fiziksel çatışmalara yol açabilir. Eğer bir PokeStop’ta veya spor salonunda toplandıysanız, yorumlarınızı medeni yapın, böylece bir kavgayı kışkırtmazsınız ya da yoldan geçenleri grubunuzdaki polisleri arayın.

7

Willy Nilly’nin Fotoğrafını Çekme

Pokemon Go oynamak
Drew Angerer / Getty Images

Pokemon Go oyunu, gerçek yaşam ortamlarında Pokemon’un fotoğrafını çekmenizi teşvik eder. Ancak, insanların fotoğraflarınızda bulunmak istemeyebileceğine dikkat edin. Çocuklar fotoğraflarınızdaysa, pedofil olmakla suçlanabilirsiniz. Evlerinin veya dükkanlarının fotoğraflarını çekiyorsanız, bir hırsızlık için sakladığınızı düşünerek ev sahipleri ve iş sahipleri tehdit altında hissedebilir. İşletmelerde, müzelerde veya kiliselerde fotoğrafa izin verilmeyebilir.

8

Telefonunuzdaki Gücü veya Verileri Bitmeyin

Kafkas kadın bağlantı kablosunu cep telefonuna
JGI / Jamie Grill / Getty Images

Pokemon Go uygulaması GPS kullandığı için bir güç domuz ve uzun süre ekran olabilir. Avdan uzakta evden dolaştıysanız, pilinizin boşaldığını görebilirsiniz. Şimdi eve kendi başınıza gitmek zorunda kalacaksınız. Nasıl yapıldığını hatırlıyor musun? Anne, Uber veya 911’i arayamazsınız. Şarjı tutmak için yedek bir güç kaynağı getirin. Dolaşımdayken ve ücret talep ederken hücre veri sınırlarınızı çarptığını da bulabilirsiniz.

9

Pokemon Yumurtalarını Kuluçkalamak için Akıllıca Yürüyüş Zamanınızı Arttırın

Yürüyen Adam - Alt Bacaklar ve Ayakkabılar
MorePixels / E + / Getty Images

Canavar avı dolaşırken ve Pokestops’da yakıt ikmali yapmanın yanı sıra, Pokemon yumurtalarınızı kullanmak için sürekli olarak birkaç kilometre yürümek zorunda kalacaksınız. İşte kilometrelerce ve kilometrelerce farklı mesafeler elde etmek için ne kadar süre yürümek zorunda kalacağınız. Kanepeli bir patates olduysanız, kas gerginliğini ve kabarmaları önlemek için yürüme zamanınızı kademeli olarak oluşturmanız gerekir. 10 veya 15 dakika ile başlayın ve gün ve hafta boyunca süreyi ve mesafeyi artırın. İyi yürüyüş ayakkabılarının Pokemon avınızı daha verimli ve konforlu bir şekilde avlayabileceğini keşfedeceksiniz.

10

Tüm Havalarda ‘Pokemon Go’yu Oynamak

Yağmur su birikintisi üzerinden yürümek
Mike Harrington / Fotoğrafçının Seçimi RF / Getty Images

Pokemon Go her türlü hava koşullarında sizi evinizden çıkarabilir. Elementler için hazırlıklı olun. Yağmurda yürümeyi, soğuk havada yürüyüş için giyinmeyi ve sıcak havada yürümeye hazırlanmayı öğrenin. Eğer buzda ve karda dışarı çıkacaksanız, ayak çekiş direkleri isteyeceksiniz.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir