1. Anasayfa
 2. Pedometreler ve Fitness Bantları

Fitbit Şarj İK Spor Band İnceleme

Fitbit Şarj İK Spor Band İnceleme
0

Fitbit Charge HR, kesintisiz askısız kalp atış hızı izleme özelliğine sahip ilk Fitbit. Diğer Fitbits’lerin yaptıklarını yapmanın yanı sıra (basamakları, mesafeyi, kalorileri, tırmanılan zeminleri ve izleme uykusunu sayarak) nabzınızı sürekli almak için bilekliği arkasındaki LED ışıkları kullanır. Ayrıca, uyumlu bir telefonla eşleştirirseniz arama bildirimleri alabilirsiniz. Çok akıllı bir pedometre saati.

Makalede Neler Var?

Güncellenmiş Model – Fitbit Şarj 2

Charge HR ile ilgileniyorsanız, kalp atış hızı özelliğini içeren ancak kolayca değiştirilebilir bantlara sahip güncellenmiş bir versiyon olan Fitbit Charge 2’yi tercih edebilirsiniz. Ayrıca, Charge HR cihazının çalışmadığı telefonunuzun GPS’sine bağlandığında hızınızı ve mesafenizi görüntüleyebilir. The Charge 2’de her saatte bir Hareketli Hatırlatmalar ve saatte 250 adımlık bir mini hedefe ulaşmak için kaç adım atmanız gerektiğinin bir geri sayımı vardır. Ücret 2’deki ekran toplu eklemeden genişletilir, daha okunaklı hale getirilir ve tam metin mesajı ve uygulama bildirimleri görmenize izin verilir. Ücret 2 çok daha iyi bir değerdir.

Fitbit Şarj İK’sını Kim Sevecek?

Düzenli olarak yürürseniz, koşarsanız veya egzersiz yaparsanız ve kendinizi daha fazla zorlamak istiyorsanız, Charge HR, egzersiz yoğunluğunuzu artırmanıza yardımcı olur. Aktivite sırasındaki kalp atış hızınızı bilerek ve her gün daha yüksek bir efor bölgesinde olduğunuz dakikaları izleyerek daha fazlasını yapmak için motive olacaksınız. Hepsinden iyisi, kalp atış hızı monitörü kayışını takmak için fazladan bir adım atmanıza gerek yok, zaten monitörünüzü şık bileklik üzerine takıyorsunuzdur ve adımlara ek olarak her zaman kalp atış hızınızı izler.

Amazon.com’dan Fitbit Charge HR Satın Alın

HR Şarjlı Kalp Hızı

Kalp atış hızı okuması, sağlık, egzersiz ve yaşam tarzı aktiviteniz hakkında size daha fazla bilgi vermek için kullanılır.

 • Dinlenme Kalp Hızı : Bu okuma uyku süreniz boyunca alınır ve sağlığınız ve zindeliğinizin bir göstergesidir. Daha düşük bir dinlenme kalp atış hızı, iyi bir egzersiz için daha iyi bir kondisyon ve hazırlığın göstergesidir.
 • Kalp Atış Hızı Bölgelerindeki Zaman : Kendinizi olduğundan daha aktif olduğunuzu kandıramazsınız. Uygulama ve çevrimiçi gösterge panosu ile orta yoğunlukta Yağ Yakma bölgesinde (maksimum% 50-69’luk), yoğun yoğunluklu Kardiyo bölgesinde (maksimum% 70-84) ve Zirve bölgesinde günlük toplam dakika elde edersiniz (% 85 ve üzeri).
 • Bölgede misiniz? Charge HR cihazındaki gösterge, dokunmadığınız veya düğmeye basmadığınız sürece boştur, bu nedenle sadece elinizle hızlıca bir bakış alamazsınız. Ekranı etkinleştirin ve kalp atış hızınızı göreceksiniz. Yağ yakma bölgesinin altındaysanız, yağ yakma bölgesinde iken katı bir kalbin üzerinde iki çizgi, kardio bölgesinde iken katı bir kalbin altında ve üstünde bir çizgi varsa ve iki yanındaki kalp simgesi zirve bölgesindeyken katı bir kalbin altındaki çizgiler.
 • Özel Bölge: Özel bir bölgede kalmak istiyorsanız, uygulamayı uygulamada veya Gösterge Tablosunda ayarlayabilirsiniz, böylece gösterge bölgedeyken gösterecektir.
 • Egzersiz Kalp Hızı : Antrenmanlar sırasında, ortalama ve maksimum kalp atış hızınız da dahil olmak üzere kalp atış hızınızın bir grafiğini görün.
 • Günlük Kalp Atış Hızı Grafiği : Gün içindeki kalp atış hızınızın bir grafiğini görün.
 • Doğruluk: Hızlı yürüme sırasında göğüs kemeri kalp atış hızı monitörü değerleri ile karşılaştırdım ve çok iyi karşılaştırdılar. Kolayca kararlı okumalar aldım ve orta şiddette egzersiz için iyi eşleştiler. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar Fitbit forumlarında güçlü egzersiz, halter vb. İçin güvendikleri okumaları almakta zorluk çektiklerinden şikayetçi olmuşlardır.

Bilek üzerinde

Charge HR bandı esnek bir elastomerden yapılmıştır ve Flex ve Charge için geçmeli kapaktan çok daha güvenli olan bir tokalı kapak kullanır. Geri çekilen Fitbit Force, bazı kullanıcılarda, özellikle şarj portunun çevresinde metal alerjilerini tetikledi. Cildin temasını önlemek için port, Charge HR cihazına yerleştirilmiştir, ancak metal toka ile temasınız bulunmaktadır. En iyi kalp atış hızı okuması için bileğinize sıkıca oturmanız gerekir, ancak sıkı olması gerekmez. Cebinizde taşıyabilir ve adım verileri alabilirsiniz, ancak kalp atış hızı okuması almazsınız.

Charge HR cihazının ekranı siz dokunana ya da tek tuşa basana kadar siyah. Normal Fitbit Şarjı gibi, günün saatini gösterir ve titreşimli alarmları ayarlayabilirsiniz. Bir musluğun zaman, adım sayısı, mesafe, kalp atış hızı, yakılan kaloriler veya çıkılan merdivenleri gösterip göstermemesini seçebilirsiniz. Bu, Fitbit Flex’in 5 noktalı gösterge ekranı üzerinde büyük bir gelişmedir.

Test ettiğimiz iki modelin bandın bir yıl sonra izleyici yüzünden gevşemeye başladığını ve bu da dayanıklılığı için iyi konuşmadığını unutmayın.

Fitbit Şarj İK Suya Dayanıklı mı? Hayır. Yağmurda giymek sorun değil, ancak duşa girmemenizi tavsiye ediyorlar. Banyo yapmak veya onunla yüzmek de yok.

Fitbit Charge HR’yi Ayarlama : Fitbit Charge HR’yi ayarlamak ve kullanmak için bir bilgisayara veya bir akıllı telefona ihtiyacınız vardır. Bilgisayardaki bir USB dongle ile kablosuz olarak veya Bluetooth 4.0 üzerinden mobil uygulamaya senkronize edilir.

Şarj Etme ve Batarya Ömrü: Şarj etmek için özel bir USB kablosu (başka bir Fitbit tarafından kullanılandan farklı) kullanır. Bir şarj beş gün sürmeli ve yeniden şarj olması 1-2 saat sürer.

Fitbit Şarj İK İzleri Nedir

 • Tüm Gün ve Egzersiz Adımları : The Charge HR, bireysel egzersizler için tüm gün adımlarını ve adımlarını izler. Varsayılan olarak günde 10.000 adım olarak ayarlanan (değiştirebileceğiniz) günlük adım hedefinize ulaştığınızda titrer ve yanıp söner.
 • Egzersiz Takibi: Bireysel egzersiz seansını izlemek kolaydır. HR Şarj Cihazındaki tek tuşa titreşene ve kronometre simgesi görünene kadar basın. Bir antrenman sırasında geçen süre, bölge göstergeli geçerli kalp atış hızı, yakılan kaloriler, adımlar, mesafe, tırmanılan katlar ve günün saatleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Antrenmanınızdan sonra, her bir kalp atış hızı bölgesindeki saat, antrenman boyunca kalp atış hızınızın bir grafiği, adım, mesafe, yakılan kaloriler ve aktif dakikalar gibi ayrıntıları görüntülemek için verilerinizi senkronize edin. Mobil uygulamayı kullanıyorsanız ve akıllı telefonunuzda GPS varsa, hızı ve mesafeyi izlemek için uygulamanın Track Exercise işlevini kullanabilirsiniz.
 • Kaloriler: Fitbit tüm gün kalori yakımını izler, ayrıca takip ettiğiniz antrenmanlar sırasında yakılan kalorileri görebilirsiniz. Kalori sayımı, yediğiniz kalorileri bütün gün yaktığınız kalorilerle dengelemenize yardımcı olmak içindir. Kontrol paneli veya uygulama size kilo kaybı hedefine ulaşmak için ne kadar kalori almanız gerektiğini söyleyecektir. Yiyecek izleme günlüklerini çevrimiçi olarak veya uygulamada kullanabilirsiniz. Diyetçiler için çok iyi bir adım sayar.
 • Mesafe: Bu, adım sayınızdan hesaplanır.
 • Uyku : Şarj İK otomatik olarak uykuyu algılar. Uygulamada veya gösterge panosunda toplam sürenizi yatakta, uykuda, uyanık ve uykusuz halde ve ayrıca bir uyku grafiğinde görebilirsiniz.
 • Alarmlar: Birden fazla titreşimli alarm ayarlayabilir ve ne sıklıkta tekrarlayacaklarını seçebilirsiniz.
 • Merdivenler / Katlar : Çıkılan katları otomatik olarak izler.
 • Aktif Zaman : Dakikada attığınız adım sayısı Aktif dakikalara çevrilir. Bu, her gün 30 dakika boyunca egzersiz tavsiyelerine uyup uymadığınızı veya daha ılımlı egzersizler yapıp yapmadığınızı izlemenize yardımcı olabilir.
 • Gelen Arama Uyarıları: Bu işlevi etkinleştirirseniz, telefonunuzun 20 metre yakınındaysanız Charge HR cihazınız gelen aramaların arayan kimliğini titrer ve görüntüler.

Gösterge Tablosu ve Uygulama

Fitbit, diyet ve sağlık durumunuzu takip ettiğinizde benim favorim. Yemek günlüğünü uygulamada veya çevrimiçi kontrol panelinde kullanabilir, suyu, kilonuzu ve daha fazlasını izleyebilirsiniz. Arkadaşlarla mücadeleye girebilir ve başarılar için rozet kazanabilirsin. Fitbit, diğer popüler uygulamalarla verileri paylaşabilir ve sosyal medyada yayınlayabilirsiniz.

Uzman İncelemesi

Artılar :

 • Konfor : Aşınması çok rahat ve tokaların kapatılması Flex veya Charge’in kapanmasından çok daha güvenli.
 • Ekran : Ekran yaşlanan gözlerim için yeterince büyük ve yeterince parlak. Bir uygulamayı kontrol etmek yerine, bileklikteki istatistiklerimin rakamlarını görmeyi seviyorum.
 • Kalp Atış Hızı Verileri: Sürekli kalp atış hızı okuması için ek ücrete tabidir. Antrenman sırasında göğüs kemeri eklemek zorunda kalmadan yağ yakıcı bölgede mi yoksa kardiyo bölgede mi olduğumu bilmeyi seviyorum. Uygulamada veya çevrimiçi olarak antrenmanımdan sonra grafiği inceleyebilmeyi seviyorum. Bu beni daha güçlü egzersizler yapmam için motive ediyor ve daha yüksek kalp atış hızı bölgelerinde geçirdiğim dakikaları artırıyor.
 • Mobilite : Cihazı ve mobil uygulamayı bir bilgisayara ihtiyaç duymadan tamamen kullanabilirsiniz. Bugünün verilerini yalnızca Charge HR’de görebilirsiniz. Dakikada hareket verilerini indirmek için uygulama veya bir bilgisayarla her 7 günde bir senkronize etmeniz gerekir, ancak haftalık olarak senkronize edemiyorsanız günlük toplam 30 günlük tutar.

  eksiler

  • Hareketsiz kalmanızı önleyen ve oturmamanın sağlık risklerini azaltan hareketsizlik uyarıları veya hareket hatırlatıcıları yok . Şarj 2 bu özelliklere sahiptir.
  • Charge HR , Fitbit dalgalanmasına dahil koşu saati özelliklerine sahip değildir . Turları, hızları veya GPS-tabanlı mesafeyi izlemiyor (Fitbit uygulaması ile yapabilmenize rağmen). Antrenmanları izleyebilseniz de, özetinizi grubun hemen üzerinde göremezsiniz, uygulamayı veya çevrimiçi kontrol paneliyle senkronize etmeniz ve görüntülemeniz gerekir.
  • Özel bir kalp atış hızı monitörünün tüm özelliklerini alamazsınız. Kalp atış hızınızı ve diğer antrenman istatistiklerini görmek için ekranı bir dokunuşla veya düğmeye basarak etkinleştirmeniz gerekir. Bölge içi ve bölge dışı olup olmadığınızı gösteren sadece bip sesi veya titreşim yoktur.

  Alt çizgi

  Charge HR iyi bir seçimdi, ancak kapanışta çok iyi bir anlaşma yapmazsanız, bunun yerine Charge 2’yi alın. Değiştirilebilir bantlar ve daha büyük ekranın yanı sıra, telefonunuzun GPS’sine de hızı görüntülemek için bağlanmayı takdir edeceksiniz.

  Antrenmana yönelik daha fazla donanıma ihtiyacınız varsa ve Fitbit hattında kalmak istiyorsanız, Fitbit Dalgalanma süper saati aynı zamanda kalp atış hızınızı sürekli olarak izler. Uygulamada ve çevrimiçi olarak hız ve mesafe için ve rotanızın haritasını görüntülemek için GPS içerir. Basamaklar, kaloriler ve uyku izleme için diğer tüm temel Fitbit fonksiyonlarına sahiptir. Ekran egzersiz yaparken numaralarınızı görünür tutar ve günün geri kalanını zarif bir saat olarak kullanabilirsiniz.

  • Amazon.com’dan Fitbit Charge HR Satın Alın
  • Amazon.com’dan Fitbit Şarj 2’yi satın alın

  Bilgilendirme:

  Verywell Fit’te, Uzman yazarlarımız, yaşamınız ve aileniz için en iyi ürünlerin düşünceli ve editoryal açıdan bağımsız değerlendirmeleri araştırmaya ve yazmaya kararlıdır. Yaptıklarımızı beğenirseniz, bize komisyon kazanan seçilmiş linklerimizden bizi destekleyebilirsiniz. İnceleme işlemimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir