1. Anasayfa
 2. Pedometreler ve Fitness Bantları

Ne Kadar Hızlı Yürüdüğünüzü Nasıl Bilirsiniz?

Ne Kadar Hızlı Yürüdüğünüzü Nasıl Bilirsiniz?
0

Ne kadar hızlı yürüdüğünü bilmek ister misin? Yürüme yarışı giriş formunu doldurmak için yürüyüş hızınızı bilmeniz gerekebilir. Bazen, sizi bir noktadan diğerine yürümenin ne kadar süreceğini bilmek istersiniz. Ya da yürüyen bir kalori hesaplayıcı ile kullanmak için bilmeniz gerekebilir.

Koşucular genellikle hızlarını mil başına dakika olarak biliyor olsalar bile, yürüyüş yapanların yürüme hızlarını ölçmeleri daha az olasıdır. Bir hesap makinesine sadece bir sayı koymak istiyorsanız, mil başına yakılan kaloriler farklı yürüme hızlarında çok az değişiklik gösterdiğinden, genel kural yeterlidir. Ancak yarışa katılmak için bir numaraya ihtiyacınız varsa, o zaman gerçek bir ölçüm yapmak isteyeceksiniz.

Makalede Neler Var?

Yürüyüş Hızı için Temel Kurallar

 • Günlük Adımlar : İşinize ya da evin etrafına attığınız gibi adım adım sadece bir adım adım adım izliyorsanız, saatte 2 mil veya saatte 2,5 mil kullanabilirsiniz. Bu saatte 3,2 kilometre ila saatte 4 kilometredir.
 • Kolay Sağlık Yürüyüşü : Mahalle veya park çevresinde kolay bir yürüyüş yaparsanız, tam bir sohbete devam edebiliyorsanız, genel bir kural olarak saatte 3 mil veya saatte 5 kilometre kullanın.
 • Brisk Walk’a orta : Süratli bir şekilde süratle yürümeye ve dikkatlice nefes almaya kararlıysanız, saatte 4 mil veya saatte 6,5 kilometre kullanın.
 • Hızlı Yürüyüş : Hızlı yürüyüş yapanlar genellikle hızlarını bilir veya ölçerler. Yarışmacılar saatte 5 ila 6 mil yürüyebilir veya daha da hızlı gidebilirler. Bu saatte 8 ila 10 kilometredir.

Pace vs. Speed

Hız, mil başına dakika veya kilometre başına dakika olarak ölçülür. Hız mesafe / zaman iken zaman / mesafedir. Yaygın yürüme hızları:

 • Kolay Yürüyüş: Kilometre başına 20:00 dakika veya kilometre başına 12:25 dakika veya daha yavaş.
 • Brisk Walk’a orta : Kilometre başına 15:00 – 20:00, kilometre başına 9:19 – 12:25 dakika.
 • Hızlı Yürüyüş : Kilometre başına 15:00 dakika veya kilometre başına 9:19 dakika veya daha hızlı.

Bir Pistte Yürüme Hızınızı Ölçün

Yerel lise futbol sahasınızın etrafındakiler gibi açık hava koşu parkurlarının çoğu, iç şeritte 1/4 mil veya 400 metredir. İç şeritte ayarlanmış bir konumdan başlayın, zamanınızı not edin ve mil başına dakika ayırmak için dört kez daire içine alın.

Zaman ve mesafenizi hıza ve hıza dönüştürmek için adım hesaplayıcı kullanabilirsiniz. Ayrıca milleri ve kilometreleri de dönüştürmeniz gerekebilir.

Yürüyüş Hızı Uygulamaları

Cep telefonunuzda GPS özelliği varsa, açık havada yürüme hızınızı göstermek için yürüme / koşu hız göstergesi uygulamasını kullanabilirsiniz Bunlar Walkmeter ve MapMyWalk’ı içerir. Herhangi bir GPS tabanlı hız ölçümü sınırlamalara sahiptir, en büyüğü açık havada kullanmanız gerekir ve koşu bandında çalışmaz. Birçok uyduya erişiyor, bu yüzden çok yüksek binaların olduğu bir bölgede veya bir su altında veya bir bentin yanında yürürseniz, GPS daha az doğru olabilir. Bir harita alanına baktığımızda, bir yerden bir yere ışınlanıyormuşsunuz gibi görünebilir. Daha iyi doğruluk elde etmek için farklı rotalarda birden fazla okuma yapın.

Uygulamalar sık sık mevcut hızınızı dakika mil olarak ve egzersiz için ortalama hızınızı gösterir. Hızınızı saatte mil veya saatte kilometre olarak da gösterebilirler.

Yürüyüş Hızınızı Ölçmek için Gereçler

Yürüme / koşma hızölçerleri, saat benzeri aygıtlar, spor bantları ve hızınızı göstermek için GPS kullanan akıllı saatler içerir. Bununla birlikte, cep telefonu uygulamalarıyla aynı GPS sınırlamalarına sahiptirler. Hala bir ayakkabı sensörü ivmeölçer kullanan ve iç mekanlarda da kullanılabilecek bir miktar var. Bazı GPS olmayan pedometreler adım kadansınıza göre hızı ve mesafeyi tahmin eder, ancak doğru şekilde kalibre edilmeleri gerekir.

Çevrimiçi Haritalama Aracı ile Hızınızı Ölçme

Yürüme hızınızı, çevrimiçi bir yürüyüş haritalama aracı kullanarak bir saat ve uygun herhangi bir rota kullanarak ölçebilirsiniz. MapMyWalk veya WalkJogRun gibi araçlar konumunuzu bulmak için bir adres girmenize veya haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırmanıza izin verir. Daha sonra doğru mesafeyi bulmak için harita üzerinde rotayı çizmek için tıklayın. Zaman ve kilonuzu girin ve araç size hızınızı, hızınızı ve yakılan kaloriyi söyleyebilecektir.

Yarış Hızı ve Bitiş Zamanını Tahmin Etme

Bir yürüyüş etkinliğine giriyorsanız ve çeşitli mesafelerde ne kadar hızlı yürüyebileceğinizden emin değilseniz, İkincisi Dünya Yarışları Tahmin Hesaplayıcısı size yardımcı olabilir. Başka mesafeler için zamanınızı tahmin etmek üzere çeşitli mesafeler için gerçek zamanlarınızı girin.

Eniyi Fit’den Bir Kelime

Yürüme hızınızı ölçmeye başladığınızda, daha hızlı yürümeyi bilmek isteyebilirsiniz. İyi yürüyüş şekli, duruş ve kol hareketi ile birçok yürüteç hızlarını önemli ölçüde artırabilir.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir