1. Anasayfa
 2. Pedometreler ve Fitness Bantları

7 Fitness Tracker Hack Etmenizi Kullanıyor

7 Fitness Tracker Hack Etmenizi Kullanıyor
0

Etkinliğinizi izlemek için az önce bir Fitbit veya smartwatch satın aldıysanız, takmaya devam etmeniz için adımlar atmanız gerekir. YOO Fitness’tan Dan Kinsbourne’a göre, ne kadar pahalı olursa olsun, giyilebilir spor izleyicileri için vazgeçme oranı ilk üç ayda yüzde 75’tir. Giyilebilir zindelik yatırımınızı iyileştirmek için Kinsbourne, bir araştırma çalışmasının bir alışkanlık çubuğu yapması gerektiğini söylediği 66 gün boyunca akıllıca kullanmanız konusunda sizi zorluyor. Bu yedi hayat hack yardımcı olabilir.

1

Makalede Neler Var?

Hack: Kılavuzu Oku

Fitbit Flex - Checking Your Fitness Tracker Stats
Kathryn Donohew / Moment Mobile / Getty Images

Ne yapabileceğinin ve nasıl yapabileceğinin temellerini bilmediğinde giyilebilir bir spor izleyicisini terk etmek kolaydır.

Ancak “kılavuzu oku”, çoğu kişinin yalnızca hızlı bir kurulum broşürü ile geldiğinden daha kolay olduğunu söylüyor. Genellikle fare tipinde ve beyaz üzerine düşük kontrast sarı renkte yazılır. Bazılarının sadece şifreli çizimleri var. Okuma gözlüklerini çıkarın ve daha fazla bilgi edinmek için web sitesine veya uygulamaya gidin.

Ayrıntılı talimatlar bulmak için uygulama menülerine ve web sitesine bakmanız gerekir. Onları bulduktan sonra, onları indirin, yer imlerine ekleyin veya çalışma için yazdırın.

En azından, bilmeniz gerekenler:

 • Pili şarj etme veya etkinleştirme, pili ne sıklıkta şarj etme veya değiştirme
 • Mobil cihazınızdaki veya bilgisayarınızdaki uygulama ile nasıl senkronize edilir
 • Nasıl ayarlanır ve boyunuz, kilonuz, yaşınız ve adım uzunluğunuzla kişiselleştirilir. Bunların kaloriler, mesafe ve hız için en iyi değeri elde etmek için doğru olması gerekir.
 • Neleri izler ve bu verileri fitness takipçisinde, uygulamasında ve / veya web sitesinde nasıl görüntüleyebilirim?

Kılavuzu okuduktan sonra, kafanız karışmış veya korkutmuş gibi hissetmezsiniz. Temel bilgileri bilerek, daha sonra daha gelişmiş özelliklerini öğrenebilir ve öğrenebilirsiniz.

2

Hack: Hedefleri Belirle ve Numaralarını Kontrol Et

Nike FuelBand ile Gol
Kazuhiro Tanda / Moment Mobile / Getty Images

Kararınız daha fazla egzersiz yapmaksa, hedefinizin daha belirgin olması gerekir. Günde 10.000 adım veya etkin dakikalar, kaloriler veya miller gibi cihazınızın kaydettiği diğer numaralardan birine ulaşıyor olabilir. Bu sayıya ulaşmak, biraz daha uzun yürümek veya koşmak veya sandalyenizden daha sık çıkmak için fazladan teşvik edicidir.

Fitness takipçiniz muhtemelen başladığınız yerden neyin anlamlı olduğunu kişiselleştirebileceğiniz bir hedef işlevine sahiptir. Etkin değilseniz, temel hattınızı bir veya iki gün boyunca izleyin ve ardından günde 2000 adım, daha fazla 15 dakikalık etkinlik veya bir mil daha mesafe hedefi belirleyin. Bu başarılabilir olacak ve daha sonra sürekli olarak yaptıktan sonra çıtayı yükseltebilirsiniz.

Yaygın fitness takipçisi hedefleri şunları içerir:

 • Günde 10.000 adım
 • Günde 30 dakika, sağlık için orta ila kuvvetli fiziksel aktivite
 • Kilo kaybı için günde 60 dakika, orta ila şiddetli fiziksel aktivite
 • Fiziksel aktivitede 300 kalori yakıldı

Hedef İlerlemenizi Kontrol Edin

Hedefinizi belirledikten sonra, gün içindeki ilerlemenizi kontrol edin. Her sabah önceki günü ve her hafta kaç gün başardığınızı inceleyin. Bir hedef, yalnızca kazanıp kazanmadığınızı kontrol ederseniz sizi motive edecektir.

3

Hack: Giyilebilir Spor Takipçinizi Takmayı Unutmayın

Fitbit Spor Takibi Elinde
Guillermo Murcia / Moment Mobile / Getty Images

Evde bırakırsanız, fitness takipçinize olan ilginizi çabucak kaybedeceksiniz. Rutin yaparak evden ayrılmadığınızdan emin olun.

 • Akıllı saklayın: Çıkardığınızda, her sabah cep telefonunuz, saatiniz, gözlükleriniz, cüzdanınız veya anahtarlarınız gibi diğer öğeleri yerleştireceğiniz bir yere yerleştirin.
 • Akıllı şarj edin : Spor takipçinizin şarj edilmesi gerekiyorsa, cep telefonunuz gibi şarj edilmesi gereken diğer önemli öğelerin yanına yerleştirin. Veya saç kurutma makinenizin veya tıraş makinenizin yanındaki banyoda şarj edin. Şarj etmek için bir bilgisayara bağlamak yerine bir USB elektrik prizi kullanın (unutulması daha kolay olabilir).
 • Akıllıca uyuyun : Fitness takipçiniz de uykuyu izlerse, geceleri giyin ve yalnızca duş almak için çıkarın.
 • Gururla giyin: İzleyicinizi görünür bir yere koyun böylece orada olmadığı zaman hatırlatılır.
 • Bir çalışmayı izlemeyi hatırlamak : Egzersiz yaparken sadece fitness takipçinizi takarsanız , spor ayakkabınız gibi her zaman giydiğiniz veya egzersiz yaptığınız başka bir ürünle saklayın. Her kullanımdan sonra şarj etmek için bir alışkanlık geliştirin, böylece siz hazır olun.
 • Uygulamanızı başlatmayı hatırlamak : Ayrı bir cihaz yerine bir spor salonu izleyici uygulaması kullanıyorsanız, gerektiğinde izleme işlevini başlatmanızı ve durdurmanızı sağlamak için bir ritüel geliştirin. Hiçbir şey bir antrenmanın yarısını hatırlamaktan daha kötü olamaz ve bu da izleme çabalarınızı bırakmanıza neden olabilir.

Kayıp Adımlar ve Egzersizler

İzleyicinizi evde bıraktığınızı tespit ederseniz, eksik verileri elle ekleyip ekleyemeyeceğinizi görmek için mobil uygulamanıza veya izleyicinin web sitesine bakın.

Uygulamanın GPS veya mobil cihaza yerleşik ivmeölçer adım sayısını kullanarak ayrı bir işlevi olabilir. Bu size fitness takipçisi ile takip etmekle aynı türde bir kredi vermemesine rağmen, terk edilmiş hissetmekten iyidir.

Fitbit uygulamasını kullanıyorsanız, Mobile Track’i uygulamada bir cihaz olarak ekleyebilirsiniz. Ardından, Fitbit’inizi senkronize etmediyseniz, cep telefonunuz tarafından izlenen adımlara varsayılan olarak geçilecektir.

4

Hack: Basit ve Tekrarlı Tutun

Yazarken Fitbit Spor Band Giymek
Mark Cacovic / Moment Mobile / Getty Images

Büyük hayalleriniz ve ulaşmanız gereken büyük zindelik hedefleriniz olabilir. Fakat yeni bir alışkanlık inşa ederken, küçük, basit ve sıkıcı kalmaya ihtiyacınız var. Bir seferde sadece bir şeyi değiştirin.

Basit tutun

YOO Fitness’tan Dan Kinsbourne, günlük hedefinizin basit bir hedef olmasını önerir. Odaklanabileceğin bir numara ayarla. İzleyicinizde bir düzine farklı önlem olabilir ve işler karmaşıklaşabilir. Ancak alışkanlığa girmek için bir davranış seçin.

Kinsbourne, “Davranış ne kadar karmaşık olursa, onu alışkanlık haline getirmek o kadar zor olacaktır” diyor. İlk alışkanlığınız günde 10.000 adım elde ediyor olabilir. Bu alışkanlığı geliştirdikten sonra, hız üzerinde çalışabilirsiniz. Sadelik, yeni alışkanlığı geliştirmenize yardımcı olacak, böylece daha büyük hedeflerinize bir adım daha yakın olacaksınız.

Tekrarlayan ol

Kinsbourne, yeni bir davranışı alışkanlığa dönüştürmenin 66 gün sürdüğünü, bu davranışları o günlerde sık sık tekrarlamanız gerektiğini söylüyor. Kinsbourne, “Çeşitlilik mutlaka alışkanlık gelişimine yol açmaz” diyor.

Yeni bir spor alışkanlığı geliştirirken her gün aynı şeyleri yapmak için ritüeller ve rutinler geliştirin. İş aralarınızda ve öğle yemeğinde yürüyün.

Haftalık bir program belirleyin ve gün boyunca sıkça görebileceğiniz bir takvime gönderin. Salı ise, koşu bandı günü olmalı .

Yeni kondisyon izleme alışkanlığınız tekrarlayan ve rutin ise, bunu yapmayı unutma olasılığınız daha düşüktür. “Boring fena değil” diyor Kinsbourne.

5

Hack: Bir Alışkanlığı Kontrol Edin

Akıllı telefon kontrol adam
© PhotoAlto Ajans RF / Getty Images

Fitness takipçiniz, yalnızca gün boyunca düzenli olarak kontrol ederseniz daha fazla hareket etmenizi sağlar. Bazıları aktif olarak senkronize etmenizi gerektirirken, diğerleri izleyicide sayısal bir görüntüye sahip olurken veya arka planda senkronize eder. Gün boyunca kontrol ettiğinizde bir alışkanlık geliştirin. Temel yaşam aktivitelerine bağlayın.

 • Sabah kontrolü: YOO Fitness’ten Dan Kinsbourne, dişlerinizi fırçalarken kontrol etmenizi veya senkronize etmenizi önerir, bunu rutininizin bir parçası haline getirir.
 • Tuvalet kontrolü: Tuvaleti her kullandığınızda fitness takipçinizi kontrol edin . (Ellerini yıkadıktan sonra elbette).
 • Yemek ve atıştırmalık kontrolü: Her yemek yediğinizde fitness takipçinizi kontrol edin . Ayrıca spor izleyiciler için app içine yerleştirilen bir fonksiyon olan yemeğinizi de izlemek istiyorsanız bu harika bir alışkanlıktır.
 • Egzersiz kontrolü: Özel antrenmanların başında ve sonunda kontrol edin . Fitness takipçinizin belirli egzersiz programlarını izleyebilmesi için bu önemli bir alışkanlıktır. Amacınıza daha yakın olmak için daha uzun veya daha fazla çalışmak için motive olabilirsiniz.
 • İş / okul kontrolünden sonra: Rutin gün sona erdiğinde, bu check-in sayılarınızı hedefinize yaklaştırmak için bir antrenman yapmak için motive edebilir.
 • Gece kontrolü: Dişlerinizi fırçalarken ve yatak için soyunurken gece check-in yapın. Bu otomatik olmadıklarında uyku izleme işlevlerini başlatmayı ya da gece boyunca şarj etmek için takmayı hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

Çok Kontrol Edebilirsiniz

Sık sık yapılan kontroller size yeni bir alışkanlık kazandırır. Sayıları teşvik etmek yerine cesaret kırıcı bulursanız, muhtemelen çok zor bir hedef belirlersiniz.

Taban çizginize geri dönün ve taban çizgisinde elde ettiğinizden 2000 daha fazla adım olan bir adım hedefi belirleyin. Bu, sadece küçük bir miktar özel çaba gerektiren bir şey olmakla birlikte sizi cesaretlendirecektir.

6

Hack: Arkadaş ve Aileyi Dahil Edin

Birlikte Fitness İzleme
Christopher Ames / E + / Getty Images

Aynı spor izleyiciyi takmasalar bile, yeni alışkanlığınızı desteklemek için arkadaşlarınızı ve ailenizi dahil edebilirsiniz. Hedeflerinizi paylaşırsanız, büzüşemezsiniz.

Aynı Spor İzleyicisini Giymek

Birbirini izleyen çift birbirine uyuyor. Aynı izleyiciyi takarsanız veya aynı uygulamaları kullanırsanız, istatistiklerinizi arkadaşlarınızı ve ailenizi yenmek için ekstra teşvik alırsınız. İzleyicinizi giymeyi ve kullanmayı unutmaya devam edersiniz.

Çoğu fitness takipçisi yerleşik bir arkadaş sistemine sahiptir, böylece verilerinizi seçtiğiniz kişilerle otomatik olarak paylaşabilirsiniz. Bazıları, Facebook’unuzda veya diğer sosyal medya arkadaşlarınızda arama yapmanızı veya e-posta adresleriyle eklemenizi sağlar. Diğerleri aynı spor izleyicisine sahip kişilerle otomatik paylaşımı kısıtlar. Diğer kullanıcılar arasında yeni spor arkadaşları bulabilir veya uzak tanıdıklarla yeniden bağlantı kurabilirsiniz.

Sosyal Medya Paylaşımı

Fitness izleyicisinin uygulamasından veya web sitesinden Twitter, Facebook ve diğer sosyal medyadaki günlük başarılarınızı tweetleyin ve gönderin. Birçok uygulama, haritaları paylaşmanıza bile izin verir. Arkadaşlarınız ve aileniz aynı izleyiciyi paylaşmıyorsa, onlarla görüşün ve destek almak için iyi bir yoldur.

Sosyal sorumluluk, fitness takipçinizi kullanmak ve hedeflerinize ulaşmak için güçlü bir motive edici kuvvettir.

Sosyal Paylaşımın Karanlık Yüzü

Paylaşma dikkatli yapılmalıdır.

 • Çılgınlıklar: Eğer sözde arkadaşlarının seni sabote ettiğini keşfedersen, alışkanlığın tamamen oluşana kadar paylaşımı kesmek akıllıca olur.
 • Kedinizin nerede yaşadığını (ve evde olmadığınızı) biliyorlar: Ne zaman ve ne zaman paylaştığınız konusunda dikkatli olun. Bulunduğunuz yeri veya evinizin konumunu tam olarak belirleyen haritaları paylaşmak istemeyebilirsiniz. İyi haber şu ki bunlar daima kişiselleştirilebilir, bu yüzden talimatları okuyun ve güvende kalın.
7

Hack: Başarısız Olduğunda Geri Dön

Koşu Bandı üzerinde Yorgun
Görüntü Kaynağı / Getty Images

İlk 66 gün boyunca her gün fitness takipçinize ulaşmayacaksınız. Bu sadece ertesi gün izleyicinizi takmayı bırakıp bir torba peynirli puf ile kanepeye batarsanız gerçek bir başarısızlık olacaktır.

Geri sıçrama. İzleyicinizi sabah ilk iş olarak kontrol edin ve istatistikleri inceleyin. Çoğu izleyici, ne zaman aktif olduğunuzu gösteren günlük bir etkinlik grafiğine sahiptir. Kendine sor:

 • Ne zaman aktif değildim?
 • Ne zaman aktif oldum?
 • Dün farklı ne yapabilirdi?
 • Hangi engeller aktif olmamı engelledi?
 • Bu engelle tekrar karşılaşırsam ne yapabilirim?
 • Birkaç ekstra adımda gizlice girebileceğim veya aktif zamanımı birkaç dakika uzatabileceğim zamanlar var mı?
 • Özel bir egzersiz programlayabileceğim bir zaman var mı?
 • Kondisyon izleyicimin aktif olmamı veya egzersiz yapmamı hatırlatmak için ayarlayabileceğim hareketsizlik uyarıları veya alarmları var mı?
 • Kondisyon izleyicimde teknik bir sorun var mıydı ve düzeltmek veya tekrar olmasını önlemek için ne yapabilirim?

YOO Fitness’tan Dan Kinsbourne, “Burada ya da orada bir günü kaçırmaktan endişelenme. Sadece kaldığın yerden başla.”

Eniyi Sağlık’dan Bir Kelime

Sağlığınızı ve zindeliğinizi geliştirmek için olumlu adımlar attınız. Hedeflerinize ulaşmak ve her gün aktif olmak için sizi motive edecek eğlenceli aktiviteler bulun.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir