1. Anasayfa
 2. Pedometreler ve Fitness Bantları

Hangi Fitbit Pedometre Size En Uygun?

Hangi Fitbit Pedometre Size En Uygun?
0

Fitbit, tam özellikli pedometreler, fitness band aktivite monitörleri ve basamakları, mesafeleri ve kalorileri takip eden smartwatches ailesine sahiptir. Fitbit etkinlik izleyicileri çoğu cep telefonu için uygulamalarla, ayrıca akıllı telefonu olmayanlar için PC ve Mac ile çalışır. Sen grafikler ve adım çizelgeleri, aktif adım, mesafe, uyku kalitesi, diyet ve diğer sağlık istatistiklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Fitbit’inizin etkinlik verilerini diğer birçok uygulama ve fitness izleme sitesiyle paylaşmasına izin verebilirsiniz. Tüm Fitbit modelleri aynı kişisel profil web sayfasına beslenir ve Fitbit uygulamasıyla çalışır. Birkaç modeliniz olursa, birinden diğerine geçebilirsiniz. Fitbit ailesindeki farklı modellerin bir özetini keşfedin.

Makalede Neler Var?

Fitness Grupları ve Klipsleri

Fitbit’inizi bileğinize takmayı tercih ediyorsanız, bu modeller sizin için çalışabilir:

 • Fitbit Alta : Fitbit Alta, her saatte 250 adım atmak için Hareket Hatırlatmalarına ve adım hedeflerine sahiptir (yürüme iki ila üç dakika). Otomatik egzersiz ve uyku tanıma özelliğine sahiptir. Üçüncü taraf üreticilerin sunduğu birçok seçenekle, birbiriyle değiştirilebilir bantlarla mükemmel bir tarza sahiptir. Kaydırma metni, arama ve takvim bildirimlerini bantta okuyabilirsiniz. 5 günlük pil ömrüne sahiptir.
  Amazon.com’dan Fitbit Alta al
 • Fitbit Alta HR : Alta ile mükemmel bir stil, ancak bilek bazlı kalp atış hızı içeriyor, böylece kalp atış hızınızı ve egzersiz yaparken hangi egzersiz alanını kullandığınızı görebilirsiniz. Aynı zamanda sizin için detaylı uyku verisine ve 7 günlük bir pil ömrüne sahip olacaktır. Alta ile aynı değiştirilebilir bantları kullanabilirsiniz.
  Amazon.com’dan Fitbit Alta HR Satın Alın
 • Fitbit Charge 2 : Bu model Charge HR ve Charge yerine geçti. Büyük bir ekrana sahiptir, böylece metin mesajları, takvim uyarıları ve arayan kimliği dahil olmak üzere bir pedometre olarak kullanabilirsiniz. PurePulse kalp atış hızına, hatırlatma hareketlerine, uyku izlemeye ve gelişmiş egzersiz izlemeye sahiptir. Hızınızı ve mesafenizi izlemek için telefonunuzun GPS’ine bağlanabilir. Şarj 2, koşu / yürüyüş aralıkları veya devre antremanı için mükemmel olan bir aralıklı antrenman moduna sahiptir. Hatta rahatlamak için güdümlü bir nefes alma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda değiştirilebilir bantlara sahiptir, böylece tarzınızı hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.
  Amazon.com’dan Fitbit Şarj 2’yi satın alın
 • Fitbit Charge 3 : Fitbit Charge 3, 2018 sonbaharında ilk kez sahneye çıkıyor. Charge 2’den daha ince ve daha zarif ancak daha büyük bir ekrana sahip. Bir büyük avantajı, 50 metreye kadar su geçirmez olmasıdır, böylece yüzmeyi giyebilir ve yüzmeyi bir egzersiz olarak izler. 15 hedef tabanlı egzersiz moduna sahiptir, böylece egzersizlerinizde geri bildirim alabilirsiniz. Farklı egzersizleri otomatik olarak tanır. Kadınlar, kadın sağlığı izleme özelliğini ve yumurtlama öngörüsünü kullanabilir. 2 numaralı Şarjın diğer popüler özelliklerini korur.
  Amazon.com’dan Fitbit Şarj 3’ü satın alın
 • Fitbit Flex 2 : Bu Fitbit için ilk su geçirmez modeldir. Şimdi onu yüzmeye götürebilirsin. Orijinal Flex’ten daha ince ve hareket hatırlatıcılara sahip. İlerlemenizi günlük hedefinize yönlendirmek için hala sadece beş ışığı var. Çeşitli bantlarla kişiselleştirebilir veya bir kolyeye takabilirsiniz. Yüzme izleme dahil olmak üzere otomatik egzersiz takibi vardır.
  Amazon.com’dan Fitbit Flex 2 satın alın
 • Fitbit Ace : Bu, Fitbit’in 8 yaş ve üstü çocuklar için tasarlanan ilk grubu ve Alta’ya çok benziyor ama çocuk dostu özelliklere sahip. Adımları, etkin dakikaları ve uykuyu izler ve hareket hatırlatmalarına sahiptir. Ebeveynler bir aile hesabı kurar ve sonra çocukları için bir hesap oluşturur. Bu, ebeveynlerin çocuklarının faaliyetlerini ve gelişimlerini görmelerini sağlar. Çocuk hedeflere ve kilometre taşlarına ulaştığında grupta kutlama mesajları olur ve rozetleri kazanılır. Duşa karşı dayanıklıdır.
  Amazon.com’dan Fitbit Ace satın alın

  Kemer / Cep Stilleri

  Orijinal Fitbit modelleri, bileklikte giyilmek yerine, kemer üzerinde kazanılacak veya cebinizde taşınacak şekilde tasarlandı ve bu seçenek birkaç Fitbit modelinde kaldı

  • Fitbit Zip : Fitbit Zip, en pahalı olan Fitbit modelidir. Yeniden şarj edilmesi gerekmeyen 9 ay uzun ömürlü bir bataryaya sahiptir. Merdivenler ve uyku kalitesi için izlemekten yoksundur ve bir kronometre veya egzersiz izleme işlevi yoktur. Aynı telefon uygulamasını kullandığından, bunun yerine uygulamada bulunan egzersiz izleme işlevlerini kullanabilirsiniz. Izgaradan çıkıyorsanız, seyahat ederken giymek için iyi bir seçimdir. Senkronizasyon olmadan yedi gün ve senkronizasyon olmadan günlük toplam 23 gün boyunca ayrıntılı bilgi tutacaktır. Üçüncü taraf tutucularınızı bel kemerinizden başka şekillerde giymek için satın alabilirsiniz.
   • Amazon.com’dan Fitbit Zip Satın Alın
  • Flex 2: Bu model bilekliğinden çıkarılabilir ve bir bileklik, kolye veya bir üçüncü taraf klipsiyle takılabilir.

  Superwatches

  Bu Fitbits, spor takiplerinin ötesinde ilave fonksiyonlarla birlikte akıllı saatler olarak tasarlanmıştır:

  • Fitbit Versa : Bu akıllı spor saati 2018’de piyasaya sürüldü. Yüzmeye dayanıklı ve kalp atış hızını 15’ten fazla egzersiz modunda ve ekran destekli antrenmanlarda izliyor. Değiştirilebilir bantlara sahiptir. Hız ve mesafe için telefonunuzun GPS’sine bağlanır. Smartwatch olarak keyfini çıkarmak için çeşitli uygulamalar mevcuttur. 300’den fazla şarkı saklar ve Bluetooth kulaklıklarınıza göndermek için Pandora istasyonları ile senkronize edilebilir.
   • Amazon.com’dan satın alın
  • Fitbit Ionic : Bu akıllı spor saatinin değiştirilebilir kayışları, dahili GPS, kalp atış hızı, kişisel koçluğu, müzik ve Pandora istasyonlarını saklar ve çalar ve Bluetooth kulaklıklarla çalışır. Suya dayanıklıdır. Uyku aşamalarını, istirahat kalp atış hızını ve kardiyo zindelik seviyesini gösterir. Popüler uygulamalar çalıştıracak ve anında ödeme yapmak için kullanabilirsiniz.
   • Amazon.com’dan satın alın

  Durdurulan Modeller

  Bu modeller üretilmiyor. Bazı durumlarda, onları perakendeciler tarafından veya çevrimiçi olarak satıldığını görebilirsiniz. Yeni bir Fitbit’e geçtiğinizde etkinlik geçmişiniz korunur.

  • Orijinal Fitbit Tracker ve Fitbit Ultra emekli edildi. Mobil uygulamalarla senkronize etmek için Bluetooth’ları yoktu.
  • Fitbit One: One, aynı zamanda tırmanılan ve uyuyan zeminleri izleyen ve kronometre işlevine sahip bir bel klipsi modeliydi. 2017 yılının sonunda durduruldu.
  • Fitbit Flex: Bu model, tüm gün adımlarını ve uyku kalitesini izlemek için hem gündüz hem de gece giyilen en popüler bileklik aktivite monitörü oldu. 2017 yılında üretime son verildi ve Flex 2 ile değiştirildi.
  • Fitbit Force bileklik modeli Şubat 2014’te geri çağrıldı, çünkü metal konektör küçük bir oranda kullanıcının alerjik temas dermatitini tetikledi.
  • Fitbit Charge ve Fitbit Charge HR, 2017 yılının başından itibaren durduruldu ve Charge 2 ile değiştirildi.
  • Fitbit Dalgalanma: Bu süper saat, basit kalp atış hızı bölgeleriyle GPS, müzik kontrolü ve kalp atış hızı izlemesi içeriyordu. Egzersiz modunda, bölünmeleri ve diğer gelişmiş egzersiz izlerini görebilirsiniz ve diğer egzersiz etkinliklerini izler. 2017 yılında durduruldu.
  • Fitbit Blaze : Bu moda akıllı spor saati, Mart 2018’de Versa ve Ionic lehine durduruldu. Dalgalanma özelliklerinin birçoğuna sahipti, ancak yerleşik telefon yerine cep telefonunuzun GPS’sini kullandı.

  Suya Dayanıklı mı?

  Sadece Fitbit Şarj 3, Fitbit Flex 2 ve İyonik yüzmeye yetecek kadar suya dayanıklıdır. Diğer Fitbitler suya dayanıklıdır, bu yüzden yağmurda veya bulaşıkları veya köpeğinizi yıkarken onları giyebilirsiniz, ancak yüzme için su geçirmez değildirler ve çamaşır makinesinde bir yolculukta hayatta kalamazlar.

  Kurulum ve Başlarken

  Bir Fitbit satın aldığınızda, web sitesini veya mobil uygulamayı kullanmak için ek bir ücret alınmaz. Daha ayrıntılı raporlar ve kişiselleştirilmiş eğitim içeren Premium üyelik için yıllık isteğe bağlı bir ücret uygulanır. Ancak, temel raporlar fazlasıyla yeterli görünüyor.

  Kurulumu, iOS veya Android için Fitbit uygulamasıyla Bluetooth özellikli bir cep telefonunda veya bir cihazda yapabilirsiniz. Ancak bunu ayarlayabilir ve bir bilgisayarla eşitleyebilirsiniz. Fitbit, senkronize etmek için bir bilgisayar kullanıyorsanız, verileri kablosuz olarak yükleyen bir USB çubuğu ile birlikte gelir. İlk kullanımda, Fitbit Service Manager yazılımını kurar ve Fitbit web sitesine kaydolur ve kendiniz hakkında birkaç temel bilgi parçası belirlersiniz. Yakılan kalorileri hesaplamak için kilonuz gerekir. Veri, yaklaşık 15 feet bilgisayar içerisindeyken otomatik olarak yüklenir, bunu asla hatırlamanıza gerek kalmaz.

  Evden uzakta yüklemek için mobil uygulamayı kullanabilir veya üzerine yazılımı yükleyebileceğiniz ve bir USB bağlantı noktasına sahip bir bilgisayarı kullanmanız gerekir.

  Mobil Uygulamayla Senkronizasyon

  Bilgisayarınız yoksa, Fitbit’inizi ayarlamak ve verilerinizi Bluetooth ile senkronize etmek için ücretsiz iPhone / iOS uygulamasını veya Android uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile ayrıca yiyecek takibi ekleyebilir ve adım sayar olmayan faaliyetleri takip edebilirsiniz. Tüm gün senkronizasyonunu seçebilir veya talep üzerine senkronize edebilirsiniz.

  Kontrol Paneliniz

  Kontrol paneli döşemeleri etkinliğinizin hızlı bir görüntüsünü sunar ve her bir öğe için geçmiş hafta, ay veya yılın grafikleri dahil daha fazla ayrıntı görmeyi seçebilirsiniz.

  • Adımlar, Mesafe ve Aktif Dakikalar : Her beş dakikada bir pasta grafiği ve adım ve aktivite grafiği görüntülenir. Atılan adımları, mesafeyi, gün boyu yakılan kalorileri ve aktif dakikaları toplar. Geçerli günü, 7 günü geçen ve 28 günü geçmişini grafik üzerinde inceleyebilir ve her günü ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.
  • Kaloriler, Gıda Günlüğü ve Kilo : Görüntülenen kaloriler sadece egzersiz kalorileri yerine tüm gün kalorileridir. Yiyecek izleme yeteneklerini kullanmayı seçerseniz, yediğiniz kalorileri vücudunuzun bütün gün yaktığı ile dengeleyebilirsiniz. Günlük kalori hedefi belirleyebilir ve gün boyunca nasıl ilerleme kaydettiğinizi görebilirsiniz. Kilonuzu takip edebilirsiniz ve Aria kablosuz skalasını alırsanız kilonuz otomatik olarak kaydedilebilir.
  • Uyku : Fitbit modellerinin çoğu uyku izleme özelliğini içerir (Zip içermez). Fitbit’i yatağa takın ve modele bağlı olarak ya uykuyu algılar ya da uyku izleme moduna geçirilmesi gerekir. Ayrıca uyku verilerinizi web sitesine veya uygulamaya el ile de girebilirsiniz. Yatakta zaman, uyanık zaman ve huzursuz zaman görüntüler. Günlük görünümüne ve uyku sekmesine geçin ve uyku verimi skoru, uykuya dalma süresi ve son 30 güne ilişkin istatistikler dahil olmak üzere uyku istatistiklerinizi daha derinlemesine görün.
  • Arkadaşlar : Bir Fitbit kullanan arkadaşlarınız varsa, adımlar, mesafe, aktif noktalar ve çok aktif zaman için onlarla nasıl karşılaştığınızı görebilirsiniz. Ayrıca gruplara katılabilir ve kendinizi grupla karşılaştırabilirsiniz.

  Fitbit Günlükleri

  Fitbit’teki verilere ek olarak, diğer egzersiz faaliyetlerini, ağırlığı ve uykuyu manuel olarak girebilirsiniz.

  • Yemek Günlüğü : Yemek günlüğü yiyecek günlüğü olarak kullanımı kolaydır. Bir yiyeceğe girdiğinizde, hızlı bir seçim listesine ekler. Ayrıca, zaten 50.000 farklı gıdalar listesinde değilse, kendi “yemeğinizi” oluşturmanıza izin verir, böylece gelecekteki yemekler için seçim yapabileceksiniz. Yemekler oluşturabilirsiniz, böylece bir kerede bir yemek eklemek yerine günlük günlüklerinize kolayca ekleyebilirsiniz. Günün günlüğüne yiyecek ve etkinlik eklemek için iPhone uygulamasını kullanabilirsiniz.
  • Aktiviteler: Yaptığınız diğer fiziksel aktiviteleri ekleyebilir ve Fitbit’inizi takmayı unuttuğunuz zamanlar için adım adım kayıtlarınızı düzenleyebilirsiniz. Bir seçim listesinden hızlıca eklemek için favori egzersiz programlarınızı kaydedebilirsiniz.
  • Kilo: Kilonuzu ve vücut yağınızı takip edebilirsiniz. Fitbit Aria kablosuz ölçeğini kullanırsanız, bunlar otomatik olarak eklenebilir.
  • Uygulamalar ve Diğer Programlarla Entegrasyon : iPhone uygulaması ve Android uygulaması, gün boyunca sahip olduğunuz yiyecek ve suyu güncellemenizi ve Fitbit’in takip etmediği egzersiz ve etkinlikleri (bisiklete binmek veya yüzmek gibi) günlüğe kaydetmenizi sağlar. Fitbit, verileri Microsoft HealthVault, Endomondo ve Nike + ile diğer bazı izleme sistemleriyle entegre edebilir.

   Alt çizgi

   Fitbit, etkinlik takibi ile eşanlamlı hale geldi. Modellerin kullanımı kolaydır ve kullanımı kolaydır. Web sitesinin ek bir ücreti yoktur. Hem PC hem de Mac ve Bluetooth özellikli mobil cihazlarla çalışırlar. Zip daha ucuzdur ancak uyku takibi veya merdiven çıkmayı içermez.

   Açıklama: E-Ticaret İçeriği editoryal içerikten bağımsızdır ve bu sayfadaki bağlantılar aracılığıyla ürün satın alımınızla ilgili olarak tazminat alabiliriz. Bazı modeller için üreticiden inceleme örnekleri alınmıştır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir