1. Anasayfa
 2. Pedometreler ve Fitness Bantları

Timex Metropolitan Plus Activity Monitor İzle İnceleme

Timex Metropolitan Plus Activity Monitor İzle İnceleme
0

Timex Metropolitan Plus, ilk bakışta analog kuvars saati olarak görünüyor. Ancak tekrar bakın ve saat yüzündeki adım sayınızı ve mesafenizi görebilirsiniz – bu bir adım sayar saat! Bir düğmeye basarak, etkinlik geçmişinizi takip etmek için verilerinizi bir mobil uygulamaya aktarabilirsiniz.

Makalede Neler Var?

Timex Metropolitan Plus Kimler İçin Doğru?

Saat, iş ayarlarında ve bir elbise saatine ihtiyaç duyulduğunda giyilmeye uygun klasik bir analog tasarıma sahiptir. Aynı zamanda kolayca değiştirilebilen çabuk açılan kayışlara sahiptir, böylece spor ve seyahat için giyinip giyilebilir. Hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Kocam bir bekçidir ve o da benim tarzımdan hoşlanıyordu.

Aktivite izleme, basit, toplam günlük adımlar, mesafe ve yakılan kalorilerdir. Sıradan bir spor grubu giymek istemeyen ve egzersiz izleme özelliklerine ihtiyaç duymayan bir kişi için saatin ve adım sayacının iyi bir kombinasyonu.

Özellikler

Güç: 1,5 yıl dayanması gereken, birkaç günde bir şarj edilmesi gerekmeyen değiştirilebilir bir pil ile çalışır.

Uygulamalar: Saat, iOS ve Android uygulamalarına Bluetooth (BLE) ile bağlanır.

Saat: Saat, klasik bir kuvars analog saat olup, madeni cam kasalı 42mm büyüklüğündedir. Saati taç aracılığıyla ayarladınız, bir uygulamadan ayarlanmadı. Bir süpürme ikinci el var. Karanlıkta okumak için bir INDIGLO gece lambasını çalıştırabilirsiniz. 50 metreye kadar suya dayanıklıdır.

Kayışlar: Kayışları kolayca değiştirebilirsiniz. Timex’in deri, silikon veya naylon çabuk açılan kayışlar için seçenekleri vardır.

Saatte Görülen Veriler: Saatin sağ alt köşesinde, günlük aktivite hedefinizin yüzdesi için nerede olduğunuzu gösteren bir işaretçi görebilirsiniz. Ayrıca, adım sayınızı 0 – 15,000 arasında ve mesafenizi 0 – 15 arasında mil veya kilometre cinsinden gösteren kırmızı bir ok bulunan dördüncü bir el vardır.

Hafıza: Saatiniz her yedi günde bir uygulamayla senkronize edilmelidir. İsterseniz etkinlik izlemesi kapatılabilir.

Timex Metropolitan Plus ile Bağlantılı Uygulama

Uygulamaya ilk çıkışında çok temel, ancak bu onlar geliştirmek olmayacak anlamına gelmez. Sürekli değil, talep üzerine senkronize edersiniz. Eşitleme benim için iyi çalıştı, saatin üzerinde bir düğme ile etkinleştirin ve ben onunla hiçbir zorluk yaşadım.

Adımlar: Gece yarısından bu yana toplam günlük adımları görürsünüz, saat başına adım atmazsınız, vb. Sensör hassasiyetini, uygulamanın Saat Kontrolü’nde çok fazla veya birkaç adım saydığını tespit ederseniz ayarlayabilirsiniz. Baskın bileğime taktım ve diğer bileğimdeki Apple Watch ile aynı sayıda adım atarken belime takılan Fitbit Zip kullandım.

Kaloriler: Günlük yakılan toplam kalori. Bu sayı, bazal metabolik oran kalorilerinizi ve ayrıca aktif kalorilerinizi içerir. Bu, diyetinizle dengelemek için yararlı bir sayıdır, ancak sadece otururken yakacağınız aktif kalorilerle pasif kaloriler arasında bozulmaz.

Mesafe: Adımlarınız yürüdüğünüz mesafeye çevrilir ve kilometreler veya kilometreleri görmek istiyorsanız uygulama üzerinden seçiminizi yapın. Saat Kontrolü özelliğinin altında, mesafe fazla büyütülüyorsa veya hafife alınıyorsa, adımınıza uyması için mesafe ayarıyla oynayabilirsiniz.

Uyku Takibi: Bu, İlkbahar 2016 için söz veriliyor.

Hedefler: Adımlar, mesafe ve kaloriler için hedefler belirlersiniz. Günlük hedefinize ulaştığınızda günlük toplamınız sarıdan yeşile döner.

Tarihçe : Geçmiş günleri ve toplamları hafta, ay ve yıla göre inceleyebilirsiniz. Bunu hemen görmedim, Bugünün sağındaki oka ve ardından takvime dokunarak erişebilirsiniz.

Timex Metropolitan Plus’ın Yapmadığı Şey

 • Kronometre gibi spor saati özellikleri yoktur ve bireysel egzersiz programlarını izleyemezsiniz.
 • Hareketsizlik uyarısı yok.
 • Henüz uykuyu takip etmiyor, ancak söz veriliyor.
 • Uygulama, diyet izleme uygulaması gibi verileri paylaşmak için diğer uygulamalara bağlanmıyor.
 • Uygulamanın sosyal paylaşım işlevi yoktur. Günlük hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak arkadaşlar ve frenler ile kolayca rekabet edemezsiniz.
 • Saatin yüzünde belirtilen en fazla 15.000 adım ve 15 mil veya kilometreyi görürsünüz. Aktif günlerimde, en azından adımlarla, ondan daha fazla giriş yapıyorum.

Alt çizgi

Saatimi seven kocam gibi saatin stilini seviyorum ve bu ondan büyük övgü. Gözden geçirmek için yeni bir spor grubu veya spor saati taktığımda normalde göz merdanesi yapıyor. Sportif bir spor grubuyla sıkışıp kalmadınız, giyinip giyinebilirsiniz. Birkaç günde bir şarj etmenize gerek kalmaz, böylece onunla şebekeden seyahat edebilirsiniz.

İstatistiklerimi görmeyi ve bir uygulama ile senkronize etmek zorunda kalmadan izle yüzündeki hedefime doğru ilerlemeyi seviyorum. Kullanımı ve anlaşılması basit ve kolaydır. Saat işaretleri yeterince büyük, onları görmek için okuma gözlükleri takmam gerekmiyor. INDIGLO gece lambasını çok seviyorum, ancak ellerimin karanlıkta da yanmasını diliyorum.

Zayıflık, toplam günlük adımlar, mesafe ve kalorilerden daha fazlasını istiyorsanız, en azından şimdilik, burada alamayacaksınız. Ancak bunlar, faaliyet takibi için çoğumuzun istediği önemli veri parçaları. Bu konuda iyiyseniz Timex Metropolitan Plus etkinlik saatini tavsiye ederim.

Timex Metropolitan + Üretici Sitesi

Açıklama: İnceleme örnekleri üretici tarafından verilmiştir.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir