1. Anasayfa
  2. Pedometreler ve Fitness Bantları

Jawbone UP2 Aktivitesi ve Uyku İzleyicisi: Üretimi Sonlandırıldı

Jawbone UP2 Aktivitesi ve Uyku İzleyicisi: Üretimi Sonlandırıldı
0

Jawbone şirketi 2016 yılında faaliyet takipçilerinin üretimine son verdi. 2018 yazından itibaren, uygulamanın gelecekteki işlevselliği ve mevcut cihazların desteği belirsizdir. Aşağıdakiler, bu izleyicinin geçmişte nasıl çalıştığı ile ilgilidir.

Jawbone UP2, yaşam tarzınızı birkaç önemli şekilde geliştirmenize yardımcı olabilecek tam özellikli bir fitness grubu aktivite izleyicisidir. Sadece günlük adımlarınızı izlemekle kalmaz, aynı zamanda antrenmanları ve uykuyu otomatik olarak algılar. Uzun süredir oturduğunuzu hatırlatmak için titrer. Diyetinizi uygulaması ile takip edebilir ve Akıllı Koç özelliği ile motivasyon koçluğu yapabilirsiniz.

Makalede Neler Var?

Jawbone UP2 Aktivitesi ve Uyku İzleyicisi Kimler İçin Doğru?

UP2, daha sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmek isteyen ve gerekli olan UP uygulamasını çalıştırmak için mobil bir cihazı olan insanlar için mükemmel bir fitness grubudur. Çene kemiği, hareket etmenizi hatırlatmak için titreyen titreşimli spor gruplarında her zaman bir lider olmuştur, bu nedenle çok fazla oturma riskinizi azaltır. UP2 ile, sağlıklı seçimleri teşvik etmek için otomatik olarak uyku ve egzersiz programlarının yanı sıra günlük adımlar ve Akıllı Antrenör algılaması da elde edersiniz. Bilekte basit bir tasarıma sahip ancak tüm veriler, koçluk, sosyal motivasyon ve diyet takibi ile yüksek güçlü bir mobil uygulama var. Numaraları görmek ve teşvik edilmek istediklerinde uygulamayı kontrol eden bir kişi için iyi bir seçimdir.

Jawbone UP2 ne yapmaz?

  • Adımlarınızı veya grubun kendisi üzerindeki diğer verileri göstermiyorsa, uygulamayı kontrol etmeniz gerekir. Bu şekilde, Fitbit Flex’e benzer.
  • Arama veya metin bildirimi yok.
  • Kalp atış hızını izlemez veya hız ve mesafe için dahili GPS’e sahip değildir.
  • Bant izleyiciyle entegre olduğundan bant değiştiremezsiniz.
  • Çevrimiçi bir gösterge panosu bulunmuyor, verilerinizin tümü mobil uygulamada.

Çene Kemiği UP2’yi Giymek

UP2, her biri çeşitli renklerde olmak üzere iki farklı bant tasarımına sahiptir. Gösterilen ince kayış tasarımı bir kancaya tutturulur. Ayrıca klasik yassı kayış da vardır. Bunlar hipoalerjenik lateks olmayan kauçuktur ve alüminyum kasa az miktarda nikel içerir. Bütün gün ve bütün gece giymek rahat. Suya dayanıklıdır ancak su geçirmez değildir. İki haftadan fazla bir süre boyunca sürekli olarak takmadan toka gevşememiştim.

Güç: Her 7 ila 10 günde bir özel bir USB dongle ile şarj edin. Şarj işlemi sadece bir saat kadar sürüyor.

Veri: Verileriniz Bluetooth Smart ile otomatik olarak cep telefonunuza senkronize edilir. Basılacak düğmelerin veya yapabileceğiniz komutların yok. Sadece şarj edin ve takın ve her şey otomatik olarak gerçekleşir.

Bildirimler: Grubun dokunduğunuzda veya size hatırlatıcıları bildirirken gösterilecek üç simge vardır. Bir koşucu simgesi, etkinliği takip ettiği ve hareket etme zamanı olduğu anlamına gelir. Hatırlatıcıları ayarladığınızda bir bildirim simgesi gösterilir. Bir yatmadan önce hatırlatma ayarlarsanız bir ay simgesi gösterir.

Titreşim uyarıları: Bekleme Uyarınızı ayarlayabilir, böylece grup 15 dakikadan iki saate kadar herhangi bir süre aktif değilken titrer. Ayrıca günün hangi saatlerinin etkin olduğunu da belirleyebilirsiniz. Grup aynı zamanda gün boyunca aktivite kilometre taşlarında titreyebilir veya size ne zaman su içeceğinizi, ilaç alacağınızı, yemek yiyeceğinizi veya yatağınıza gideceğinizi hatırlatabilir.

Jawbone UP Uygulaması

İOS veya Android için UP uygulaması, bant olmadan bile kendi başına kullanılabilir. UP’ın önceki bir sürümüne sahipseniz, uygulama için aynı hesabı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Günlük Aktivite: Uygulama, adım hedefinize ve uyku hedefinize nasıl yaptığınıza dair basit bir genel bakıştan adımlarınızdaki grafiklere ve verilere, mesafe, aktif zaman, günlük toplam kaloriye, aktif kalorilere yanmış, en uzun boşta kalma süresi, en uzun aktif süre. Tüm geçmişinizi gün, hafta, ay vb.

Egzersizler: Yürüme ve koşma egzersiz programları otomatik olarak algılanır. Uygulama, ne yaptığınızı tanımlamanızı ister ve egzersiz süresi, yoğunluğu, adımları, hızı ve yakılan kaloriler için toplamları görebilirsiniz. Bunları düzenleyebilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Sabit bir döngü kullanmak gibi, tespit edilmeyen egzersizler de ekleyebilirsiniz.

Uyku İzleme : Hafif uyku, ses uykusu, uyanıklık süresi ve uykuda kaç kez uyandığınız da dahil olmak üzere toplam sayılarını gösteren bir uyku grafiği ile uyku periyodları otomatik olarak algılanır. Uyku periyodunu düzenleyebilir ve kaydedilmemiş uyku periyotları ekleyebilirsiniz. Trend grafiği, geçen hafta nasıl uyuduğunuzu gösterir.

Akıllı Koçluk : Akıllı Koç mesajları başarılarınız için sizi tebrik eder ve aktivite, uyku, diyet vb. İçin iyi alışkanlıklar geliştirmeye devam etmenizi teşvik eder.

Diyet Takibi : Bir barkod tarayıcı, yemek listeleri, özel yemekler, restoran menüleri veya fotoğraf çekmeyi kullanarak yiyecek alımınızı takip edebilirsiniz. Yenilen kaloriler, lif, doymamış yağ, karbonhidrat, protein, şeker, doymuş yağ, sodyum, kolesterol gibi izlenir. Sağlıklı seçimler yapmaya sizi teşvik etmek için renk kodlu bir yiyecek puanı alıyorsunuz. Ayrıca kilonuzu ve ruh halinizi de izleyebilirsiniz. Diyetörler için iyi bir adım sayar.

Jawbone App ile Sosyal Paylaşma

Uygulama, arkadaş eklemenize ve uygulamadaki Jawbone sosyal yayınında etkinliklerinizin hangilerinin görüneceğini belirlemenize olanak tanır. Bu sizi arkadaşlarınızla birlikte diyet ve aktivite takibinizde dürüst tutabilir. Haftalık lider panosunu da görüntüleyebilir ve günlük adımlarla birbirinizi en iyi şekilde kullanmak için Duels’a katılabilirsiniz. Antrenmanlarınız için toplamları sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz.

Jawbone Uygulaması ayrıca Apple Health dahil diğer birçok popüler fitness ve sağlık uygulamasıyla verileri paylaşacaktır. Bir Pebble uygulaması ve bir Apple Watch uygulaması var.

Çene Kemiği UP2 Üzerinde Alt Çizgi

Jawbone UP2, işte veya evde uzun süre oturanlar için kritik bir ihtiyaç olan titreşim Boşta Alarmlarını alarak Fitbit’i yener. Otomatik uyku ve egzersiz algılama özelliği, titizlikle takılma ve kullanımı çok kolay hale getirir. Diyet yapanlar için, yiyecek takibi çok iyi yapılır ve kullanımı kolaydır. Her ne kadar sayısal ekranlı bir grubu tercih etsem de, UP2 sizi daha aktif olmanız, yeterince uyuyabilmeniz ve daha sağlıklı beslenmeniz için en önemli özelliklere sahip. İsterseniz, UP3 incelememize göz atın.

Daha fazlası: Jawbone Fitness İzleyicileri Ailesi

Açıklama: İnceleme örnekleri üretici tarafından verilmiştir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir