İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Yürüyüşe Yönelik Giysiler
 3. Farklı Hava Tipleri için En İyi 6 Yürüyüş Şapkası

Farklı Hava Tipleri için En İyi 6 Yürüyüş Şapkası

Güneş siperliği

Yürürken kafanızda ne giyeceğiniz muhtemelen hava durumuna ve şapka kıllarından kaçınmak istediğinize bağlıdır. Beyzbol şapkalarından Buff’lara, terziliğe kadar her tür şapka için artılar ve eksiler var. Tabii ki, her zaman en üstte çıplak olma seçeneğine sahipsiniz, ama işte yürüyüş şapkaları için bazı seçenekler:

1

Güneşlik

Sun Visor
Güneş siperliği. Wendy Bumgardner © 2011

Şapka kılı potansiyeli: Düşük. Vizörü, saç çizgisinin altına düşecek ve saç telinizi ezmeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Güneşlik Artıları

 • Gözlerinizi gölgeler ve güneşi yüzünüzden uzak tutmanıza yardımcı olur.
 • Saçınızı alnınızdan ve boynunuzun eni uzağından vizörün kafa bandıyla uzatarak saçınızı terden uzak tutabilirsiniz.
 • Birçoğunun emici ter bandı vardır, bu nedenle çift görev yapabilir.
 • Kafanızın üst kısmının nefes almasını sağlar, böylece daha az kafa terine sahip olabilirsiniz.

Sun Visor Eksileri

 • Bir vizör, üstü açılır bir araba sürmek gibidir. Güneşi, yağmuru, rüzgarı veya soğuğu saçlarınızdan uzak tutmaz.
 • Başınızın üst kısmı güneş yanığına yatkınsa, vizör sizin için iyi bir seçim olmayabilir.
2

Billed Cap

Hytail Şapka
Hytail Hat. AD Activewear

Şapka kılı potansiyeli: Yüksek. İşlerin şapkanın altında buğulanması muhtemel.

Cap Artıları

 • Güneşi yüzünüzden uzak tutar ve gözlerinizi gölgeler. Beyzbol oyuncularının onları giymesinin bir nedeni var.
 • Güneşi, rüzgarı ve yağmuru kafanızın üstünden tutar, bir vizörün yapmaz.
 • Ter kontrolü: Bazılarında yerleşik bir ter bandı vardır.
 • Tüm mevsimler için bir şapka bulabilirsiniz – terletebilen nefes alabilen yazlık başlıklar, su geçirmez yağmurlu hava başlıkları, yalıtımlı kışlık başlıklar ve hatta gece yürüyüşü için dahili LED ışıkları ve yansıtıcı şerit içeren kapaklar.
 • Renkleri şapkanızla favori logo veya sloganınızla gösterebilirsiniz. Buy Direct’in yürüyüş sloganlarıyla şapkaları var.
 • Bazıları olmasa da, genellikle sırtında at kuyruğu deliği vardır. Fotoğraftaki Hytail Hat ekstra uzun bir at kuyruğu deliğine sahiptir, böylece yüksek bir at kuyruğu ile takabilirsiniz.

Cap Eksileri

 • Saçınızı maksimuma saçlayın: Caps saç şeklinizi eziyor ve başınızı terli bir karışıklık bırakıyor. Bir şapka takarsanız, saçınızı tamir etmeye hazır olun.
 • Kırmızı boyun: Kapaklar boynunuzu veya kulaklarınızı gölgelendirmez, bu nedenle güneş koruyucuyu liberal olarak uygulayın.
 • Soğuk kulaklar: Başlığın kulak kanadı yoksa, kulaklarınız üşümeye başlayacaktır.
3

Güneş şapkaları

Pazar Öğleden Sonraları Macera Şapkası
Wendy, Seattle Meme Kanseri 3 Gün Yürüyüşü Sonu’ndaki Pazar Öğleden Sonraları Macera Şapkasını Kayalıyor. Wendy Bumgardner ©

Şapka kılı potansiyeli: Aşırı. Güneş şapkası taktıktan sonra büyük saç onarımına hazır olun.

Sun Şapka Artıları

 • Yüzünüzü, boynunuzu ve başınızı güneşten ve sıcaktan korur ve kırmızı boynu önler.
 • Çeşitli stiller var. Erkekler yüz ve boyun için yeterince gölge sağlayan yumuşak bir şapka olan bir boonie şapkasını sallamayı tercih edebilirler. Hasır şapkalar, kovboy şapkaları ve daha fazlası güneşi kafanızdan ve boynunuzdan uzak tutmak için kullanılabilir.
 • Rüzgarda kaybetmemek için çene kayışı olan bir güneş şapkası alabilirsiniz. Sunday Afternoons, yürüyüş ve doğa yürüyüşü için çeşitli macera güneş şapkaları sunar.

Sun Hat Eksileri

 • Genelde kulaklık dostu değildirler. Çok yönlü ağızlık, baş üstü kulaklıklar için işe yaramaz, bununla birlikte sarma tasarımları takabilirsiniz. Bunun yerine kulaklık kullanmak zorunda kalacaksınız.
4

Atkılar ve Büfeler

Buff Başörtüsü
Buff Başörtüsü. Wendy Bumgardner © 2011

Şapka kılı potansiyeli: Orta derecede yüksek. Nasıl giydiğine bağlı.

Atkılar ve Buffs Artıları

 • Bir bandana, eşarp veya Buff, güneşi kafanızdan uzak tutmak için kullanımı kolaydır.
 • Soğuk havalarda, kulaklarınızı sıcak tutmaya da yardımcı olabilir.
 • Çok yönlüler. Kafanda istemiyorsan, onun yerine boynuna takabilirsin.
 • Reality show “Survivor”, Buff’ın popüler bir mikrofiber tüpü olmasına yardımcı oldu. Bir Buff’ı başınıza en az 12 farklı şekilde giyebilirsiniz. Çok sıskaysanız, tüp üst veya etek olarak da giyebilirsiniz.

Atkılar ve Buffs Eksileri

 • Visor Buff bir faturayla birlikte gelse de güneşi gözlerinizden ve yüzünüzden uzak tutmak için bir faturaları yok.
5

Kışlık Yürüyüş Şapkaları

Sub4 Drylyte Şapka
Sub4 Drylyte Şapka. Wendy Bumgardner © 2005

Şapka kılı potansiyeli: Yüksek. Soğukta bile başınız buharlaşır ve terlenir ve kışın yürüyüş şapkalarının çoğu saçlarınızı kırar.

İdeal kış yürüyüş şapka gözlerini gölgelemek için bir tasarıma sahip ve onları sıcak ve sıcak tutmak için başınızı ve kulakları izole ederken yağmur ve kar onları dışarıda tutmak.

Temel bere şapka yüzünüze güneş ve rüzgar sakıncası yoksa kış yürüyüş için iyi çalışıyor. Başınızı ve kulaklarınızı sıcak tutma görevini yerine getirir.

Donma noktasının altına düştüğünde, bir boyun körüğü veya yün eklemek isteyebilirsiniz.

6

Yağmur Şapkaları ve Davlumbazları

Yürüyüşçüler Seattle Maratonunun Başlamasını Bekliyor
Yürüteçler, Hood’lu Suya Dayanıklı Ceketler İçinde Uygun Giyinen Seattle Maratonunun Başlatılmasını Bekliyor. Rachel Spanks ©

Şapka kılı potansiyeli: Orta ila yüksek. Yağmur yağıyor, bu yüzden saçınızı nemden etkileyebilir, ayrıca şapkanıza veya kukuletaya sürtünebilir.

Standart yağmurlu hava başlığı, su geçirmez bir ceket üzerinde su geçirmez bir başlık içerir. En iyi davlumbazlar, yağmuru gözlerinizden uzak tutmak için yerleşik kısa bir faturaya sahiptir ve yağmurun davlumbazınızın altına girmesini engellemek için hızla ilerler. Ayrıca boonie şapkalarının, güneş şapkalarının, kasketlerinin ve kışlık şapkaların su geçirmez versiyonlarını da satın alabilirsiniz.

Ancak, genellikle sorun başınızın üstüne düşen yağmur değildir, yağmurun şapkanın altına girmesini ve boynunuzun altına, ceketinizin ve gömleğinin altına damlamasını engeller. Kapüşonlu su geçirmez bir ceket giymek istemiyorsanız, bununla yüzleşmeniz gerekir.

Yağmurda su geçirmez olmayan bir kapüşonlu giymek, hiçbir şey giymekten neredeyse daha kötü. Yağmur içerinde ıslanacak ve sonra cildinize doğru ıslak bir kumaşınız olacak ve sizi daha da soğutacak. Yağmurlu havalarda nasıl giyineceğinizi öğrenmek, dışarıda ıslakken bile yürüme rutininizi sürdürmenize yardımcı olabilir.


Yorum Yap

  Yorum Yap