1. Anasayfa
  2. Yürüyüşe Yönelik Giysiler

Tek Kullanımlık Duş Başlığı ile Ayakkabılarınızı Suya Dayanıklılaştırın

Tek Kullanımlık Duş Başlığı ile Ayakkabılarınızı Suya Dayanıklılaştırın
0

Yürüyüşe ve koşuculara yağmuru ayakkabılarından uzak tutmak için hızlı ve ucuz bir çözüme ihtiyaç vardır. Islak ayaklar, özellikle belirli bir ayakkabı çifti ile eğitim almış olduğunuz 10K, yarı maraton veya maraton gibi yağmurlu yarış etkinliklerinde özellikle problem teşkil eder – su geçirmez değildir.

1

Makalede Neler Var?

Yağmuru Ayakkabılarınızdan Dışarıda tutmak için bir Duş Başlığı kullanın

Make a Waterproof Shoe Cover with a Shower Cap
Duş başlığı ile su geçirmez ayakkabı kapağı yapın. Wendy Bumgardner ©

Su geçirmez galoş çok ağır ve yürüyüşünüzü değiştirecek. Tek kullanımlık bir otel duş başlığı veya Covermate yemek örtüsü kullanmak hızlı ve etkili bir çözümdür. Bunlar ilk kullanımdan sonra parçalanacaktır, ancak yağmurun çoğunu saatlerce ayakkabılarınızdan uzak tutmada şaşırtıcı derecede etkilidir.

Ne zaman bir otelde kalırsanız, tek kullanımlık duş başlığını eve götürün. Çok fazla seyahat etmiyorsanız, arkadaşlarınızı ve ailenizi, sizin için toplamak üzere toplayın. Daha büyük bir tedarik kaynağına ihtiyacınız varsa, mağazada veya çevrimiçi ortamda Covermate-Fit-Stretch-Fit Gıda Örtüleri’ni arayın ve Large ya da Extra Large boyutunu seçin ve bir kutu alın. Toplu tek kullanımlık duş başlıkları da çok ucuzdur.

Bu çözüm tüm yağmuru dışarıda tutmayacak – ayakkabılarınızda biraz su almadan su birikintilerinden sıçramayacaksınız. Çorapların nemli olacak. Fakat ayaklarımın dört saatlik bir yarı maratonda bir santimden fazla yağmur yağdığında ıslanıp ıslanmasını önlediğini gördüm. Evet, bu benim yürüdüğüm 10 salak şeyden biri olarak nitelendiriliyor.

Ayrıca, yağmurlu havalarda sık sık yürürseniz ve su geçirmez ayakkabı giymek istemiyorsanız, tekrar kullanılabilir su geçirmez eldivenler için alışveriş yapabilirsiniz.

2

Duş Başlığını Ayakkabı Bağcıklarından Bağlayın

Bir Duş Kapağı Ayakkabı Kapağı Yapımı
Duş Başlığı Ayakkabısı Kapağı Yapma. Wendy Bumgardner ©

Duş başlığını veya yiyecek kapağını elastik aşağıya bakacak şekilde ayakkabının üzerine yerleştirin ve bağcıklarından geçirin. Ayak büyüklüğünüze ve duş başlığının büyüklüğüne ve esnekliğine bağlı olarak, üst ayakkabı bağlarını veya mümkün olduğunca uzağa kullanın. Ne kadar yüksek olursa, o kadar iyi su yalıtımı elde edersiniz.

3

Bir Duş Kapağı Ayakkabı Kapağı Yapımı

Showercap Ayakkabı Kapağı Yapımı
Showercap Ayakkabı Kapağı Yapmak. Wendy Bumgardner ©

Duş başlığının alt kısmını ayakkabınızın üst kısmından çekin.

4

Bir Duş Kapağı Ayakkabı Kapağı Yapımı

Bir Duş Kapağı Ayakkabı Kapağı Yapımı
Duş Başlığı Ayakkabısı Kapağı Yapma. Wendy Bumgardner ©

Şimdi duş başlığının üst kısmını ayakkabınızın üst kısmına doğru çekin, böylece ayakkabınızın üst kısmından çift kat duş başlığı elde edersiniz.

En iyi kapsama alanını elde etmek için elastik ayakkabının alt kısmının neresinde olduğunu ayarlayın.

Ek güvenlik için koli bandı ile bantlayabilirsiniz.

5

Duş Başlığı Pabuç Kapağı Taban Manzaralı

Duş Başlığı Ayakkabısı Kapağı - Taban
Duş Başlığı Ayakkabısı Kapağı – Taban. Wendy Bumgardner ©

Duş başlığı pabucu kapağı körüğü ile ayakkabının alt kısmının görüntüsü. Elastikliği eşitlemek için ayarlayın. Koli bandı ile yerine sabitlemek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, gösterildiği gibi, şaşırtıcı bir şekilde dayanıklı olabilir.

Duş başlığını ayak parmağınızın üzerinden geçiremiyorsanız, üst bağcıklardan ziyade alt bağcıklardan birine geçirin.

Duş başlığı yürürken parçalanırken bile, yağmuru ayakkabının ucundan uzak tutmak, ayakkabınıza suyun girmesini önler. Bu özellikle örgü ayakkabılar için geçerlidir.

Duş başlıkları sadece tek bir kullanım için dayanacaktır. Çok çabuk aşındıklarını görürseniz, değiştirmek için yedek parçaları yanınıza alın. En iyisi bunlarda stok bulundurmak veya bir kutu Covermate Stretch-to-Fit Gıda Örtüleri almak.

6

Duş Başlığı Galoşlarını Sabitlemek için Koli Bandı Kullan

Kanal Bantlı Duş Başlığı Pabucu Kapağı
Kanal Bantlı Duş Başlığı Pabuç Kapağı. Wendy Bumgardner ©

Koli bandınız varsa, duş başlığı ayakkabı kapaklarını bununla sabitleyebilirsiniz.

Öncelikle, koli bandının çok sıkı olmasını istemediğiniz için ayakkabınızı takın ve ayakkabı boşsa fazla sıkın.

Koli bandını ayakkabının etrafına, tam bir daireye tamamen sarın, böylece bandı kendinize bantlayın. Koli bandı özellikle ıslak koşullarda kendinden en iyi şekilde yapışır.

Özellikle elastik ayakkabının tabanına bantlamak istiyorsunuz. Ancak bu, yürüyüşünüzü etkileyebilecek yanlardaki şişkinliği de ortadan kaldırır.

7

Koli Bandı Taban Görünümü

Sole View - Kanal Bantlı Duş Başlığı Pabucu Kapağı
Taban Görünümü – Kanal Bantlı Duş Başlığı Ayakkabısı Kapağı. Wendy Bumgardner ©

Ayakkabının tabanındaki elastik kısmı bir veya daha fazla koli bandı tabakasıyla örtün. Bu, duş başlığının ayakkabının dışına fırlamasını önler.

Kanal bantı, ıslak bantlarda, kendisine bantlanmışsa en güvenlidir, bu nedenle bantı tamamen ayakkabı etrafına sarmak en iyisidir. Daha fazla güvenlik için taban üzerinde üst üste binen katmanları yapın.

Koli bandı kullanmak genellikle gerekli değildir. Elastikin yağmurda dört saatlik bir yürüyüş sırasında yerinde kaldığını buldum. Ancak bu adım adım, ayakkabı bedeniniz vb. İle değişecektir. Koli bandı kullanmak ekstra güvenlik sağlar.

Bu sadece denemek için çok salak ise, o zaman su geçirmez ayakkabı ya da su geçirmez çorap için alışveriş yapmanız gerekir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir