İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yürüyüşe Yönelik Giysiler

En İyi Yürüyüş ve Trekking Direkleri Nasıl Seçilir

En İyi Yürüyüş ve Trekking Direkleri Nasıl Seçilir
+ - 0

Bazen iki ayak iz istikrarı için yeterli değildir. Bir yürüyüş ya da baston kendinize biraz daha istikrar kazandırmak için kullanılan geleneksel yöntemdir. İki kutupla yürümek, daha fazla denge ve diğer egzersiz avantajları sağlayabilir. Fitness yürüyüş direkleri, Nordik yürüyüş direkleri ve Exerstrider direkleri sokaklarda, kaldırımlarda ve patikalarda egzersiz yapmak için tasarlanmıştır. Trekking direkleri parkurlarda ve engebeli arazide kullanım için tasarlanmıştır.

Tek Kutuplu veya Yürüyüş Personeliyle Yürüyüş

Tek bir baston, direk veya personel, özellikle gevşek arazilerde veya akışları geçerken size denge verebilir. Aynı zamanda eklemlerdeki stresi azaltabilir. Bir personel size ayrıca bir güvenlik önlemi de verebilir, çünkü saldırganlar bir sopası olmayan birini rahatsız edebilir.

Doğal ahşaptan yapılanlar dahil olmak üzere tek bastonlar için çeşitli tasarımlar ve kullanmadığınız zamanlarda paketleme kolaylığı için teleskop veya katlama yapan hafif alüminyum çubuklar bulabilirsiniz. Tek bastonları bir açık mağazada veya çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca zekice olabilir ve kendi bastonunuzu yapabilirsiniz.

Yürüyüş Direkleri ve Trekking Direkleri

İki çubuk izden bir tane daha iyidir. Bir çift yürüyüş direkleri veya trekking direkleri kullanmak size denge sağlar ve alt gövde eklemlerinden daha fazla stres alır. Kulplar ve kayışlar, iz üzerinde kendinize yardımcı olmak için aşağı doğru bastırmak için tasarlanmıştır; ancak kutup kaya veya kökler arasında sıkışırsa hızlı salınım için de hızlıca salınır.

Fitness Yürüyüşü ve İskandinav Yürüyüş Direkleri

Bir çift spor yürüme çubuğu, sokaklarda, kaldırımlarda ve patikalarda yürürken daha fazla çaba harcamadan daha fazla kalori yakmanıza izin verir. Bu kutuplar kullanım kılavuzlarıyla ve sıklıkla uygun teknik için videolar ile birlikte gelir. Nordic yürüyüş tutamakları bu teknik için tasarlanmıştır ve kutup direğinin geriye doğru salınmasında uygun şekilde serbest bırakılmasını sağlamak için yarım eldivenle tasarlanmıştır. Sert ve yumuşak yüzeyler arasında geçiş yapmak için çıkarılabilir bir lastik ucu ile gelirler.

Polonyalılar ile yürümek nasıl

Talimatları tamamen okuyarak yürüyüş direklerinizle sağ ayağınıza girin. Kutuplar çevrimiçi resimli kitapçıklar, videolar veya bağlantılar ile birlikte gelir. Onları tam olarak kullanana kadar pratik yapabilir. En az üç farklı teknik var: Nordik yürüyüş, yokuş yukarı yürüyüş ve yürüyüş. Nordik yürüyüş ve dışa doğru yürürken, yürüyüşünüze daha kuvvetli hareketler eklerken, yürüyüş tekniğiyle basitçe denge ekliyorsunuz.

Kavrama

En iyi yürüyen direk kavrama, bilek ekleminin stresi ve aşırı kullanımını azaltan pozitif açılı bir kavramadır. Kavrama tasarımları fitness yürüyüşü ve trekking için farklıdır – faaliyetlerinize uygun direği seçin. Tutma kayışları aynı zamanda fitness yürüyüşü için kullanılan yarım eldiven ve yürüyüş için basit bir kayışla da farklılık gösterir. Kayış veya eldiven için çabuk açılan bir mekanizma çok faydalıdır.

Teleskopik ve Ayarlanabilir Yükseklikle Tek Uzunlukta Direk

Tek parça direkler daha hafiftir, daha sessizdir ve Nordik yürüyüş için en iyi seçenek olacaktır. Yürüyüşçüler için, yokuş yukarı ve yokuş aşağı giderken uzunluğun ayarlanması doğru açıyı korumanızı sağlar. Seyahat edenler ve yürüyüşçüler için valizinizde ya da izinizde çantanızda saklamak ya da taşımak için kompakt olan kutuplar çok kullanışlıdır. Ayrıca tek parça direklerle hava yolculuğu için yastıklı bir seyahat çantası isteyebilirsiniz.

Polonyalılar ile Hava Seyahat

Yürüme direklerinin hava taşıması için bagajda taşınmasına izin verilmeyebileceğini unutmayın. Havayolları onları resmi olarak kabul ettiklerini söylese de, uygulamada, uçaklarda uçup uçamayacaklarını belirleyen güvenlik personeli. Camino de Santiago’daki pek çok trekker, geldiğinde direkleri almayı ve onları arkada bırakmayı tercih ediyor, böylece Avrupa’dan ve Avrupa’ya bagajlarını kontrol etmeleri gerekmiyor.

Kutup Uçları, Pençeleri ve Sepetleri

Kondisyon yürüyüşü için yapılan direkler, asfaltta yürümek için kaldırıma çarpmak için uygun açıda ayarlanmış kauçuk bir “pençe” ye sahiptir. Diğerleri, düzensiz bir şekilde takılan, baston ucuna benzer bir lastik uç kullanır. Bunlar çıkarılabilir ve doğal izleri tutmak için altında bir karbür uç var. Kumda, karda veya yumuşak parkurlarda yürümek için trekking sepetleri kutuplarınızın yumuşak yüzeye batmasını önler. Ayrıca birçoğu, kar ayakkabısı için kullanmanıza izin veren kar sepetleri ile birlikte gelir.

Anti-şok sistemleri

Direklerin içindeki mantar, şoku azaltabilir. Bazı kutuplar amortisör görevi görmek için yayları kullanır. Bu sistemler genellikle kutuplara daha fazla ons ekler ancak kutupları kullanmadaki rahatınızı artırabilir.


    Yorum Yap