1. Anasayfa
  2. Yaralanmalar ve Önleme

Cinsel Sağlık İçin Erkekler Günde İki Mil Yürümelidir

Cinsel Sağlık İçin Erkekler Günde İki Mil Yürümelidir
0

Her gün iki mil yürüyüş hızlı bir şekilde Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Ağustos 2000’de yayınlanan ve Üroloji dergisinde yayınlanan bir çalışmada, Dr. Irwin Goldstein’e göre erkeklerin iktidarsızlık riskini azaltabilir.

Çalışmanın başlangıcında iktidarsızlık sorunu olmayan 600 kişilik 9 yıllık çalışması, orta yaşta çalışmaya devam eden veya egzersiz yapanların iktidarsızlık riskini azalttığını buldu. Sigarayı bırakmak, kilo vermek ya da içmeyi kesmek gibi diğer sağlıklı eylemleri yapmak, iktidarsızlık riskini azaltmadı.

Tıbbi çalışmaların ileri incelemeleri, erektil disfonksiyonu önlemek ve cinsel sağlığı korumak için düzenli fiziksel aktivite önerilmesini destekleyen daha fazla kanıt bulmuştur.

Makalede Neler Var?

Cinsel Sağlık Faydaları için Günde İki Mil Yürümek

Günde iki mil, orta yaşta başlasanız bile, cinsel sağlığınızı ilaçsız koruyabilirsiniz. Erektil disfonksiyon ilaçlarının yüksek maliyetini göz önünde bulundurarak, iyi bir spor ayakkabı çifti cinsel sağlığınızı korumak için pazarlık yapar. İki mil yürüyüş 30 ila 45 dakika sürer.

Bu çalışmanın bulduğu aktivite seviyesinin, günde yaklaşık yarım saatlik bir yürüyüş – günde bir tempolu tempoda yürümenin iki mil kadarına kadar olan kanda kan akışını iyileştirmek için gerekli olması gerekiyordu. Bunun yerine, 200 kalori yakan ve kalp atış hızınızı artıran bir koşu ya da egzersizin keyfini çıkarabilirsiniz. Bazı çalışmalarda, bisiklet koltuğundaki kan akışı kısıtlaması nedeniyle iktidarsızlık riskini arttırdığı için bisiklete binme önerilmemektedir.

Bu 30 günlük hızlı başlangıç kılavuzunu, yürümeyi sağlamak ve sağlık yararlarından yararlanmak için yürüyün.

Egzersiz Erektil Disfonksiyonu Nasıl Önler?

Egzersiz, kan damarlarınızdaki kan akışını iyileştirir ve işleri açık tutar. Penil kan damarları, kan akışının yavaşlaması nedeniyle iktidarsızlık ortaya çıktığında kalp arter hastalığı hakkında erken uyarı işaretleri verir. Egzersiz, kanın akmasını sağlar ve kalp krizlerini engellediği gibi iktidarsızlığı da önler.

Nitrik oksit (NO) ereksiyon için gerekli olan penise kan akışını arttırır. Fiziksel aktivitenin vasküler nitrik oksidi arttırdığı gösterilmiştir. Egzersiz ve kilo kaybı insülin duyarlılığını ve endotel NO üretimini arttırır.

Ortaklar: Yaşamınızdaki Adamları Yürüme Edin

Daha önce günlük yürüyüşünüze gelmesini sağlayamadınız, belki bu onu hareket ettirir. Bu yazıyı sevdiğin adama gönder. Egzersiz yapmaya başlaması ve aktif bir yaşam tarzının tüm sağlık yararlarını elde etmesi için onu motive etmenin bir başka yolu.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir