1. Anasayfa
  2. Kilo Verme için Beslenme

Sarımsak ve Kilo Kaybı Arasındaki Bağlantı

Sarımsak ve Kilo Kaybı Arasındaki Bağlantı
0

Soğan kuzeni ve arpacık soğanı kız kardeşi, sarımsak kilo kaybı ile bağlantılı küçük ama güçlü bir bileşendir ve sağlık yararları kötü nefes riskinden daha ağır basar! Ben Aç Kızım Lisa Lillien, ve işte benim kilo kaybı sarımsak teorisi.

Makalede Neler Var?

Sarımsak nasıl kilo kaybı ile yardımcı olabilir

Sarımsak, sağlıklı ve dengeli bir diyete dahil edildiğinde çeşitli yararlar sağlayabilir.

Yağ Yakma Artışını Artırabilir

Hadi her şeyi ısıtalım! Beslenme Dergisi’nde yayınlanan bir 2011 çalışmasında sarımsak ile yağ yakma arasında bir ilişki bulundu. Başka bir çalışma, yaşlı sarımsak ekstraktının bazı kadınlarda kilo kaybına neden olabileceğini buldu. İşin iyi yanı, yağ yakıcı yiyeceklerin birçoğunun biraz kıyılmış sarımsak ile güzelce eşleşmesidir.

Kalori Sayısını Hızlandırmadan Yiyecekleri Lezzetli Yapar

Sarımsakları sevmemin nedeni bu – zar zor kalori eklerken sayısız lezzetli yemeklere nefis bir tat getiriyor. Sonuçta, eğer yemek lezzetli değilse hiç kimse bir kilo verme diyetine sadık kalmaz, bu yüzden sarımsak, sağlıklı bir yemek planını sürdürmek için mükemmel bir teşviktir.

HG ucu: Sarımsakınızı hafifçe pişirin, böylece lezzetiniz çok yoğun olmaz. Biraz uzun bir yol gider.

Sarımsak Diğer Sağlık Faydaları

Kilo kaybı dışında araştırmalar sarımsakların ek sağlık yararları sağladığını öne sürüyor.

Kan basıncını düşürür

Araştırmalar, allisin (sarımsak ince doğranmış veya ezildiğinde üretilen bir bileşik), özellikle zaten yüksek kan basıncı olanlarda kan basıncını düşürebileceğini göstermektedir. Düşük tansiyon daha sağlıklı bir kalp ve daha sağlıklı bir demektir!

Kan Şekeri azaltır

Bunu alın: Sarımsak, kan şekerinizi doğal olarak düşürmenize yardımcı olabilir. Sarımsak tatlı dişlerinizi tedavi edebilir mi? Tam değil, ancak açlık kan glikozunuzu etkileyebilir (yani boş mide kan şekeri seviyeniz).

BONUS: Gıda ve Kimyasal Toksikoloji alanında yapılan bir araştırma, soğanların, sarımsak ve soğanların lezzetli bir çift olduğunu düşünerek, kan şekeri üzerinde benzer bir etkiye sahip olduğunu buldu!

Sarımsakları diyet planınıza dahil etmeli misiniz?

Sarımsak sihirli bir şekilde 10 kilo vermenize neden olmaz, ancak kilo verme yolculuğunuza lezzetli bir destek ve bir tekne dolusu sağlık yardımı sağlar. Ayrıca günlük yemek pişirme sürecinize dahil etmek saçma bir şekilde kolaydır.

Ve işte bu çok güzel bir gerçek: Çalışmalar, sarımsağı doğramadan sonra bırakmanın, allisin bileşiğinin tamamen gelişmesine olanak sağladığını, sote ederken ya da kızartırken kaybedilen miktarı azalttığını gösteriyor.

Sarımsaklı aç kız tarifi fikirler

Kahvaltı: Sabah çiğ yumurta ya da omletinize kıyılmış sarımsak ekleyin. Evden çıkmadan önce kilo vermeniz için ne harika bir yol! Zaman kazanmak için, yumurtamı mikrodalgada bir kupada bile yapabilirsiniz … Tavaya gerek yok!

Öğle Yemeği: Yapışmaz sprey ile püskürtülen bir tavada yağsız protein biraz pişirin. Neredeyse tamamen pişmiş olduğunda, tavaya doğranmış sarımsak ekleyin. (Çok erken eklenmesi yanmasına neden olabilir.) Sarımsak, büyük bir kalori koruyucusu olan kavrulmuş karnabahar ile gerçekten lezzetli. Aslında sarımsak, bir tavada pişirilmiş herhangi bir sebze ile iyi gider.

Akşam Yemeği: Biftek   ve sarımsak foodie cennette yapılan bir eşleşir. Fakat muhtemelen bildiğiniz gibi, tüm kırmızı etler iyi bir seçim değildir. En iyi bahislerin mi? Yuvarlak ve üst sığır filetosu ve bonfile (fileto mignon bonfile olarak kabul edilir), şerit ve T-kemiği içeren yağsız kesikler. Ve sarımsak bifteğinin nesi iyi gidiyor biliyor musun? Mantar, başka bir kilo kaybı gizli ajan!

Atıştırmalıklar: Dört Peynirli Doldurulmuş-Aptal Mantar tabağına alın. Peynirli, çürük tanrılar! Ya da Fransız patates kızartması özleminizi verin ve kıyılmış sarımsakla serpilmiş bir tabak sebze kızartması pişirin.

Suçluluk duymayan ipuçlarıyla ilgili püf noktaları, yemek tarifleri, yiyecek bulmak ve daha fazlası için hungry-girl.com adresinden ücretsiz günlük e-postalar için kaydolun!

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir