1. Anasayfa
 2. Kilo Verme Temelleri

20'li yaşlarda Zayıf, Sağlıklı ve Zinde Olmanın 10 Yolu

20'li yaşlarda Zayıf, Sağlıklı ve Zinde Olmanın 10 Yolu
0

Vücudunuz hakkında ciddi olmaya hazır mısınız? 20’li yaşlardaysanız, ilk kez kilo vermeyi veya form vermeyi düşünmeniz gerekebilir. Fakat paniğe gerek yok.
Zayıflamak ve kilo almamak için kilo alabilir ve sağlıklı alışkanlıklar kurabilirsiniz. Eğer uygun olsun sadece bu yüzden forma girmek için yapmanız gereken şeylerin bir günlük hatırlatma olarak değerlendirilmek üzere banyo aynası üzerinde bu listeyi yayınla, ancak yalın ve yaşam için sağlıklı kalmak.

20’li Yıllarda Yalın ve Sağlıklı Olmak

 1. “Sıska” kelimesini yeniden tanımlayın. Sıklıkla, “sıska” kelimesini kullanırız, fakat bakalım yüzleşelim, bayanlar, ten ve kemikler seksi değil. Gerçekten istediğin şık, sıkı bir fiziki. Bu kas demek. New York City’de bulunan Slim & Strong 4 Haftalık Yağ Kaybı Programının kurucusu olan Ariane Hundt, “Yaygın inanışın aksine, kas sizi daha küçük, daha sıkı, daha büyük ve daha hantal değil” diyor. Boot kampı tarzındaki oturumlarına katılmak için Big Apple’da değilseniz, evde veya yerel spor salonunda güç kazanabilirsiniz.
 2. Daha fazla protein ye. Evet, ofisinizin yemekhanesinde kek ve kraker olduğunu biliyorum, ancak formda ve sağlıklı olmak istiyorsanız, onları yemeyeceksiniz. Kas oluşturmak ve metabolizmanızı arttırmak için protein içeren atıştırmalıklar ve yemekler tercih edin. Yağsız protein de tam hissetmenize yardımcı olur, böylece gün boyunca daha az yersiniz.
 3. Egzersiz daha zor. Kısa, yoğun egzersizler kilo kaybı için çok etkilidir. Gençken, güçlü faaliyetler için yeterince sağlıklı olmanız daha olasıdır. Öyleyse bundan yararlan! Daha az zamanda daha fazla yağ yakmak için aralıklı egzersiz yapmayı öğrenmelisiniz.
 1. Dergileri yoksay. Kadın dergilerinde, erkek dergilerinde kilo kaybına neden olan reklamların 10,5 katı olduğunu biliyor muydunuz? Reklamların birçoğu gerçekçi olmayan iddiaları teşvik eder ve sizi umutsuz hissettirecek havalı resimler kullanır. Güveninizi artırmak ve bağlılığınızı korumak için kendi vücudunuzun en güçlü ve en uygun versiyonunu oluşturmaya odaklanın.
 2. Fad diyetleri atla. Hızlı kilo kaybı bazı durumlarda etkilidir, ancak birçok solgun diyet metabolizmanıza zarar verecek kısa süreli kaybı teşvik eder. Hundt, “Gençseniz ve çok fazla yo-yo diyet yapmadıysanız, metabolizmanız maruz kaldığınız her türlü değişikliğe hemen hemen yanıt verir” diyor. Modaya uygun diyetleri atlamanızı ve sağlıklı bir yağsız protein ve sebze diyeti seçmenizi önerir. İşlenmiş yiyeceklerden de daha ucuz!
 3. Daha az içki iç. Başlar, parti kızları! İçmeniz bir sabah baş ağrısından daha fazla neden olabilir. Şarap, bira ya da kokteyl içerek tükettiğiniz kaloriler her yıl ölçeğe kadar kilo verebilir. Zayıflamak için tek bir değişiklik yapmak ister misiniz? Kilo kaybı ve daha iyi sağlık için daha az içmek için bir plan yapın. İşe yarıyor!
 1. Sağlıklı alışkanlıklar oluşturun. Şimdi kalori yakmak için günlük aktivite alışkanlıkları oluşturma zamanı. Sağlıklı yaşam tarzı rutinleri kısa vadede incelmenize yardımcı olacak ve gelecekte kilo alımını önleyecektir. Asansör yerine merdivenleri kullanın, ofiste çalışırken ayağa kalkın, araba almak yerine öğle yemeğine yürüyün.
 2. Organize ol. 20’li yaşlarda kilo vermenin en zor yanı, çılgın bir sosyal programınız olduğunda sağlıklı beslenmeye çalışmak. Kabul edelim ki, her akşam sağlıklı yemekler pişirmek için sıcak bir ocakta köle yapmaktan daha iyi şeyler yapmalısınız. Bu nedenle, yiyecek hazırlama sürenizi en aza indirmek ve diyet artırıcı yiyeceklere erişiminizi en üst düzeye çıkarmak için koşarken bile yaslanmanızı sağlayacak birkaç temel yemek planlama stratejisi öğrenin.
 3. Dolabını temizle. Kilo verme planınızı hızlı bir çözüm değil, uzun vadeli bir strateji olarak düşünün. Artarken, artık sığmayan kıyafetlerden kurtulun. Hundt’a göre, daha büyük eşyalar sakladığınızda “beyninize sonunda eski kilonuza geri döneceğinizin mesajını gönderirsiniz.” Şişman kot pantolonlarına elveda öpücüğü ver ve dolabına geri dönmelerine izin verme.
 1. Snack alışkanlıklarına dikkat et. Her gün atıştırmalıklardan kaç kalori alması gerektiğini biliyor musunuz? Kalori ihtiyacınıza göre cevabı alın. O zaman gün boyu atıştırma alışkanlıklarınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya çalışın. Televizyon izlerken daha az yemeye çalışın ve şehir dışındayken gece geç saatlerde köpekleri dizginleyin.

Hundt’a göre, 20’li yaşlarda sıskalaşmaya çalışmakla ilgili iyi bir şey, vücudunuzun küçük değişikliklere cevap verme ihtimalinin daha yüksek olması. Öyleyse organize olun, ciddileşin ve küçük ayarlamalar yapmak ve yaşam için formda, sağlıklı bir vücut elde etmek için kendinize güven edin.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir