1. Ana Sayfa
  2. Kilo Verme Yiyecekleri Satın Almak
  3. Kilo vermek için Vücut Sargısı Kullanma

Kilo vermek için Vücut Sargısı Kullanma

Kilo Kaybı Sarar

Kilo vermeye çalışırken, insanların görevlerine yardımcı olacak diğer araçları keşfetmeleri nadir değildir. Kilo kaybı saran popüler bir go-to yöntemidir.

Kilo vermek için vücut sargıları birçok formda gelir ve ABD’deki hemen hemen her sağlık spaının menüsünde bulunur.

İddiaları değerlendirmek için, bu sonuçlara nasıl ulaşılmasının amaçlandığını anlamak önemlidir. İşte piyasadaki daha popüler ürünlere bir göz atın.

Kilo Vermek İçin Farklı Vücut Sarma Çeşitleri

Bir spa menüsünün kodunun çözülmesi karmaşık olabilir. Bunlar, zayıflamanıza yardımcı olmak için önerebileceğiniz farklı vücut sargılarıdır.

Bitkisel Sarar

Bitkisel sargılar lüks spa ve salonların temel dayanağıdır. Tam vücut sargısı olarak veya sadece vücudun belirli kısımları için (kalçalar ve uyluklar gibi) sunulurlar. Öncelikle cildi yumuşatmak ve sıkılaştırmak için kullanılırken, bazı kaplıcalar insanların 45 ila 90 dakikalık prosedür sırasında inçleri kaybedip selüliti eritebileceğini iddia ediyor.

Tipik olarak, bitkisel sargı peeling yapan bir ovma ile başlar. Duştan sonra, seçilen sarma ürünü (okaliptüs veya biberiye gibi) cilde uygulanır ve vücut (veya vücudun bir kısmı) termal bir battaniyeye kapatılır. Yaklaşık 30 dakika sonra battaniye çıkarılır ve bir soğuma süresinin ardından cilt nihayet durulanır ve nemlendirilir.

Taraftarlar, bu şekilde kullanıldığında, topikal bitkilerin selüliti etkili bir şekilde azaltabileceğini ve cildi detoksifiye edebileceğini söylüyorlar. Kozmetik bakış açısından, cilt tipik olarak daha sıkı ve pürüzsüz görünecek ve hissedilecektir.

Isı Sargısı

Isıtmalı vücut sargısı ve karın kemerleri yağ yakmak ve kilo vermek için tasarlanmıştır. Bu ürünlerin çoğu, cilde ince bir topikal ısı kremi tabakası uygulamanızı gerektirir; bu daha sonra hava geçirmeyen plastik bir filmle sarılır. Isı ve terleme yaratarak, faydaların cildin ötesine aşağıdaki yağ hücrelerine yayıldığı söylenir.

Bazı ürünler ayrıca, işlemden bir veya iki gün önce tuz, şeker ve işlenmiş gıdalardan kaçınılması da dahil olmak üzere katı diyet yönergeleri ile birlikte gelir. Tüketiciler genellikle ısıtmalı bir sargı hissini saunada olmakla karşılaştırır ve genellikle sargıyı takiben birkaç kilo vermeyi bildirir.

Kızılötesi Gövde Sarar

Kızılötesi vücut sargıları, tıbbi kaplıcalarda ve kilo verme kliniklerinde yaygın olarak bulunan bir başka kilo kaybı ve detoks ürünüdür. Taraftarlar onlara çok güçlü inanırlar, genellikle vücudun belirli kısımlarını (göbek, kalça veya üst kollar gibi) “konturlamak” için bir araç olarak ilan edilirler.

Yeni cihazların birçoğu, ter bezlerini etkinleştirmek, dolaşımı arttırmak ve aynı anda kalori yakmak için kullanılan uzak kızılötesi ısı (FIR) kullanır. İstenen sonucu elde etmek için tipik olarak çoklu tedaviler önerilir. Ev sürümleri de mevcuttur.

Kilo Kaybı Sarar mı?

Vücut sargısı ürünlerinin çoğu cildin yumuşak ve pürüzsüz hissetmesini sağlarken, kilo kaybının çoğunluğu yağ yakımından ziyade terleme yoluyla su kaybından kaynaklanacaktır.

Bu, özellikle yağ yakma özellikleri nedeniyle sıklıkla kullanılan kızılötesi vücut sargıları için geçerlidir. İddialar büyük ölçüde kızılötesi ışığın vücudu çevredeki havadan değil içeriden ısıtmasından kaynaklanıyor.

Üreticilere göre cilde nüfuz ederek ışık, daha fazla ter uyararak vücudu detoksifiye edebilir. Bu argümanla ilgili sorun, elbette, böbreklerin ve karaciğerin vücuttan toksinleri uzaklaştırmaktan sorumlu olmasıdır. Terin tek amacı bizi serinletmektir.

Kilo kaybını destekleyen iddialar daha da incedir. Cildi ısıtmanın içerideki yağları eritebileceği, yakabileceği veya sıvılaştırabileceğine dair hiçbir kanıt yoktur. Eğer durum böyle olsaydı, insanlar spor salonunu atlayabilir ve zayıflamak için doğrudan saunaya gidebilirlerdi. Saunalar kardiyovasküler sağlığa fayda sağlayabilirken, kilo kaybında somut bir rol oynadıklarını gösteren hiçbir şey olmamıştır.

Aslında, 1984 yılına kadar ABD Gıda ve İlaç İdaresi, “kilo kontrolü için vücut sargısı veya sauna kıyafeti kullanımını destekleyecek hiçbir bilimsel veya klinik kanıt bulunmadığını” bildiren bir tüketici uyarısı yayınladı. destekçilerin bu ürünlerin selülit ve şişkin yağları yok edeceğini veya ‘leke azaltmalarını’ mümkün kılacağını iddia ediyor. “

En iyi Fit’den Bir Kelime

Vücut sargıları cildin daha sıkı görünümü nedeniyle kilo kaybı izlenimi verebilirken, her şeyden daha fazla dehidrasyon ile ilişkilidir. Genellikle, cildin eski haline dönmesi için bir veya iki gün sürer.

Bununla birlikte, vücut sargılarının insanları kendileri hakkında daha iyi hissetmelerini sağlayabileceği inkar edilemez ve bu büyük bir artıdır. O kilo ve onu tutmak gelince, sonunda, başarının tek gerçek yol diyet, egzersiz ve biraz azim vardır.


Yorum Yap

    Yorum Yap