İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlıklı Beslenme
  3. Sansasyonel Okula Dönüş Öğle Yemeği Fikirleri

Sansasyonel Okula Dönüş Öğle Yemeği Fikirleri

Okul öğle yemeği kutusu fikirleri

Okula dönüş süresi, yeni insanlara sağlıklı alışkanlıklar konusunda yeni taahhütler veren kişiler için ikinci yıldır. Patron gibi öğle yemeği ve atıştırmalıklar yaparak siz ve çocuklarınız için sağlıklı beslenme ilhamının uyanışına dalın! Her şeyden önce sıkıcı olan okul öğle yemeği fikirlerini keşfedin; ayrıca, herhangi bir çocuğun neşelendireceği ve herhangi bir ebeveyni yapmaktan heyecan duyacağınız bir haftalık öğle yemeği yiyin.

Kutular ve Taşıma Çantaları

İyi bir öğle yemeği hazırlamak için uygun donanıma ihtiyacınız vardır ve kiddos için yalıtımlı, çevre dostu ve eğlenceli öğle yemeği kutusu seçeneklerine zarar vermez.

Bento tarzı kutular nihai öğle yemeği deneyimi için çeşitli bölümler sunar. Okul öncesi çocuklar üç ya da dört bölmeyle geçebilirler ancak daha büyük çocuklar yiyecekleri saklamak için yedi ya da sekiz yerden oluşan kutularla ilgilenebilirler. Bu bölmeleri çeşitli renk ve tatlarla doldurun, böylece küçük çocuklarınızın yardım edemem ama aç ve ye!

Planet Box ve EasyLunchBox’ları doldurması, kapatması, paketlemesi ve temizlemesi kolay, iyi dayanıklı bento kutusu seçenekleri sunar. Çocuğunuzun ara sıra sıcak yemek yemesini seviyorsanız, yalıtılmış bir termos, makarna ve pirinç yemekleri, çorbalar ve akşam yemeği artıkları için mutlaka sahip olunmalıdır.

Omie Boxes, sıcak ve soğuk yiyecekler için dahili bir termos bölmesi ile donatılmıştır. Bir öğle yemeğinde saklamak için bir şey tercih ederseniz, Thermos Funtainer gibi vidalı bir üste sahip sağlam bir silindir termosunu araştırın. Öğle yemeğinde yiyeceklerin ılık kalmasına yardımcı olmak için termosunuzu en az 10 dakika sıcak suyla (çay için yeterince sıcak su) doldurmaya başlayın. Kap bir kez ısındıktan sonra, suyu boşaltın ve hızlı bir şekilde boruları sıcak yiyeceklerle doldurun. Soğuk yiyecekler için aynı numarayı buzlu suyla kullanın.

Doğru kapları seçtikten sonra, taşıma ve sıcaklık kontrolüne yardımcı olmak için doğru dış taşıma çantasını ve buz paketlerini seçme zamanı. Ekstra cepli taşıma çantaları, peçeteleri ve sofra takımlarını saklamak için iyi bir seçenektir. Bakterilerin kuytu ve kızılcıklarda büyümesini önlemek için iç kısmı sık sık sıcak, sabunlu suyla sildiğinizden emin olun.

Yemek kutularına kolayca sığacak kompakt veya düz buz paketlerini arayın ve her kullanımdan sonra iyice yıkadığınızdan ve yeniden dondurduğunuzdan emin olun. Ekstra sıcak günlerde, bir buz torbası ve ekstra bir içecek olarak işlev görmesi için donmuş su şişelerini (yeniden kullanılabilir) içerir.

En İyi İçecekler

Ağustos ve Eylül aylarının erken ayları, sıcak ve nemli koşullar altında birçok okul günü anlamına gelir. Hidrate kalmak, enerji seviyelerini yüksek tutmak için hayati önem taşıdığından bol miktarda sıvı paketleyin.

Su şişelerine ek olarak (önceki gece buzdolabında doldurulabilen ve soğutulabilen), harmanlanmış meyve ve yoğurt smoothie’lerini bir termos içine koyun ve bu yeniden kullanılabilir su şişelerini narenciye dilimleri veya meyveli buz küpleriyle doldurun.

Atıştırmalık Fikirler

Bu sırt çantasında abur cubur atıştırmalıklarından oluşan bir paketin içine düşmek kolaydır. Cips, kurabiye ve meyve aperitifleri gibi tuzlu ve şekerli işlenmiş yiyecekler yerine, kek, iz karışımı, granola ve gerçek meyve derisi gibi birkaç sıra ev yapımı ürün hazırlayın. Bu munchileri bir porsiyon taze meyve veya mandıra (yoğurt, süt kutusu veya bir peynir çubuğu gibi) ile birlikte paketleyin ve öğünler arasında enerji seviyelerini yüksek tutmaya yardımcı olmak için dengeli bir atıştırmalık elde edin.

Başarısız Öğle Yemeği Haftası

Öğle fikirlerini beyin fırtınası yaparken kutunun dışında düşünün. Sandviç gibi geleneksel öğle yemeği kutusu yiyeceklerini, çerez kesici ile eğlenceli şekillere ayırın, artıkları tekrar doldurun, Çin yemeği paket kaplarını kullanın (çevrimiçi olarak toplu halde mevcut gıda sınıfı olanları) ve her şeyden fazlasını yapın;

Yine de ikramları dahil edebilirsiniz, ancak yüksek oranda işlenmiş paketlenmiş yiyecekler yerine, çocuklarınıza yapmak için zaman harcayan bazı ev yapımı ikramlar verin. İşte başlamanıza yardımcı olacak bir hafta:

  • 1. Gün: Az Yağlı Ton Balığı veya Akdeniz Sebzesi Dürümleri, salatalık dilimleri + Lemon Blueberry Energy Bites
  • 2. Gün: Geleneksel veya Kavrulmuş Kırmızı Pancar Humus, tam tahıllı pide cipsleri, havuç çubukları + çikolatalı süt
  • 3. Gün: Artık kızartılmış tavuk + Dün akşam yemeğinden çıkan Peynirli Karnabahar Pastaları
  • 4. Gün: Pesto ve Butternut Squash Pizza seyahat etmek ve kolay temizlik için folyoya sarılı. (Soğuk pizza kim sever?)
  • 5. Gün: Sağlıklı Domates Fesleğen Çorbası, peynirli çubuk, meyve + Unlu Fıstık Ezmesi Çikolatalı Kurabiye

Yorum Yap

    Yorum Yap