İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Pilates Eğitmenleri için Sertifika ve Eğitim
  3. Pilates Yöntemleri, Çeşitleri ve Günümüzdeki Etkileyici Öğretmenleri

Pilates Yöntemleri, Çeşitleri ve Günümüzdeki Etkileyici Öğretmenleri

Pilates egzersiz rutinleri için tasarlanmış ekipman üzerinde bir spor salonunda çalışan eğitmen ve müşteri.

Pilates yöntemi hızlı bir şekilde büyüyen ve değişen bir egzersiz sistemidir. Pilates’in popülaritesi arttıkça, Joseph Pilates’in çalışmasının zenginliğine kendi içgörülerini ekleyen öğretmen sayısı da artmaktadır. İşte bugün Pilates öğretmenlerinin en etkili olanları arasında kısa profiller.

Moira Merrithew ve Stott Pilates

Moira Merrithew, sakatlıklar Pilates yöntemini Pilates yaşlı Romana Kryzanawska ile incelemeye çağırdığında profesyonel bir dansçıydı. Kryzanawska ile iki yıl çalıştıktan sonra, Merrithew ve kocası Lindsay G. Merrithew, 1988 yılında Stott Pilates’i kurdu. Stott Pilates programı. Kanada’da bulunan Stott Pilates, çağdaş Pilates’teki liderlerden biridir.

Teklifleri hakkında daha fazla bilgiyi Merrithew-Stott Pilates web sitesinde bulabilirsiniz. Bunlar eğitmen eğitimi, etkinlikler, sempozyumlar, donanım, DVD’ler, paspaslar ve aksesuarları içerir.

Mari Winsor ve Winsor Pilates

Çok başarılı bir infomercial kampanyası sayesinde Winsor Pilates, Pilates’teki en bilinen isimlerden biridir. Mari Winsor, düşük yoğunluklu bir vücut şekillendirici ve kalori yakıcı bir antrenman olması anlamına gelen “dinamik sıralama” olarak adlandırdığı bir egzersiz stili geliştirdi. Bir dansçı, öğretmen, yazar ve kişisel antrenör olan Mari Winsor, Los Angeles bölgesinde iki Pilates stüdyosuna sahiptir ve birçok ünlü müşterisi tarafından bilinmektedir. “Winsor Pilates Super Sculpting” DVD gibi videolar popülerliğini sürdürdü.

Rael Isacowitz ve Rael Pilates

Fitness bilimi ve Pilates’teki geniş bir geçmişe sahip olan Rael Isacowitz, “Joseph Pilates’in çalışmalarına çağdaş ve modern bir yaklaşım” alanında uluslararası bir lider olarak bilinir. Isacowitz, mat iş ve aparat alıştırmaları için eksiksiz bir rehber olan “Pilates” in yazarıdır. 2006’da piyasaya çıkan Isakowitz’in kitabı zaten klasik olarak kabul edildi ve birçok Pilates eğitmen programı tarafından bir eğitim metni olarak kabul edildi.

Rael Isacowitz ile derinlemesine bir röportajda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Pilates’e karşı sanat, bilim ve tutku felsefesini, Passing of Torch Pilates mentor programındaki eğitmenlerden biri olarak çalışmasını ve Avalon ekipmanını nasıl geliştirdiğini anlatıyor.

Bob Liekens ve Güç Pilates

Eski bir dansçı olan Bob Liekens, Pilates Elder Romana Kryzanowska ile uzun yıllar çalıştı. Bir “öğretmen öğretmeni” olarak bilinen Liekens, eğitim kariyerine Joseph Pilates’in geleneksel öğretilerini adadı. Halen Power Pilates Eğitim Müdürü. Stüdyosu, güvenliğe önem vererek klasik Pilates egzersizlerine odaklanmaktadır.

Ron Fletcher ve Fletcher Work

Ron Fletcher, Joseph Pilates’in orijinal öğrencilerinden biriydi. Ayrıca Martha Graham dans şirketinde bir dansçıydı. Clara Pilates ile yoğun bir şekilde çalıştı ve kendi tarz Pilates tarzını geliştirmeye devam etti, Fletcher çalışmaları. Joseph Pilates’in cesaretlendirdiği nefes çalışmalarını genişleten Fletcher, perküsyonlu nefes olarak adlandırdığı yapılandırılmış nefes şekilleri geliştirdi. Fletcher Havlu Çalışması ve Fletcher Floor Çalışması, Fletcher Work sistemine özgüdür.


Yorum Yap

    Yorum Yap