İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Pilates Ekipmanları ve Konfeksiyon

Klasik Pilates Reformuna Genel Bakış

Klasik Pilates Reformuna Genel Bakış
+ - 0

Reformcu, Joseph Pilates tarafından tasarlanan en popüler Pilates cihazıdır. Bir çerçeve içindeki raylar boyunca ileri geri hareket eden bir vagondan oluşur. Direnç, egzersizcinin vücut ağırlığından ve Pilates gizli sosundan (hem taşıyıcıya hem de platforma bağlı bir dizi yay) sağlanır.

Biraz ortaçağ adına rağmen, Pilates reformcu aslında şaşırtıcı derecede zarif bir aparat. Tarihsel bir not olan Bay Pilates, “cihaz” terimini makineye tercih etti. Reformer cihazı, öncelikle kullanıcıyı tam olarak şebekesi içinde çalışmaya zorlayan bir direnç cihazı olarak işlev görür. Bu, iyi uyum, çekirdek gücü ve esneklik gelişimini teşvik eder.

Reformcuların birçok tarzı ve üreticisi var. Reformların çoğu ahşap veya metaldir. Taşıyıcı, klasik bir Reformer’deki deri kayışlar veya daha modern olandaki halatlar ve yükselticilerle itilir. Bazı Reformcular yerde dururken, bazılarında bacaklar var. Son Reform çeşitliliği Joseph Pilates tarafından hazırlanan planlarda birçok değişiklik olsa da, klasik üreticiler hala bu orijinal ölçümlere ve mekanizmalara sıkı sıkıya bağlı kalıyor

1

Yaylar, Footbar ve Gear Sistemi

Pilates machine gym training fitness health studio equipment.
edwardolive / Getty Images

Ayak çubuğu, vagonu dışarı çıkarmak için fırlatma pedi olarak ayaklar veya eller için bir levrek sağlar. Bu ayak çubuğunun yüksekliği ayarlanabilir. Klasik Reformlar yukarı ya da aşağıdır. Diğer Reformcular, ayar yapmanıza olanak sağlayan çerçevenin içindeki çentiklere dayanan ayak çubuğunun yüksekliği için seçeneklere sahiptir. Eğitmenler, boyunuza, kilonuza ve gücünüze göre sizin için en uygun olanı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Yaylar, Reformer üzerinde direnç sağlar. Geri kalan direnç kendi vücut ağırlığınızla sağlanır. Her yay, kademeli direnç sağlayan tek bir yay çubuğuna kancalanır. Takma yaylar toplam direnci arttırır veya azaltır. Yaylı çubuğun arabanın ucundan mesafesini değiştirmeye izin veren bir dişli sistemi de vardır. Bu bazen bir kişinin yüksekliğini ayarlamak için kullanılır. Dişli veya mesafenizi ayarlamak mutlaka yay gerginliğini ayarlayacaktır, bu nedenle dikkatli olun. Yine, öğretmeniniz gerektiğinde vites değişikliği önerecektir.

Klasik Reformlar yay gerginliğini aynı tutar, ancak diğer düzeltilmiş Reformlar yaylarını renklendirebilir ve gerginliği değiştirebilir. Eğitmeniniz size her bir egzersiz için hangi yayları kullanacağınızı söyleyecektir. Yeni başlayan öğrencilerin asla kaç tane yay kullanacaklarını bilmeleri beklenmez.

2

Taşıma

Pilates Makinesi.
Skynesher / Getty Images

Taşıyıcı, Reformer üzerindeki en büyük yüzey alanıdır ve vücudunuza yatması en muhtemel olan parçadır. Taşıyıcı, hangi parçanın üzerinde durduğuna bağlı olarak hareket eder. Diz çökmek, uzanmak, ayakta durmak veya oturmak, kayışları çekerken veya ayak çubuğunu iterken taşıyıcıyı çerçevede kaydırmak için yardımcı olur. Arabalar, konforlu bir yüzey alanı sağlamak için döşenmiştir. Joe Pilates’in zamanında, vagonlar sadece Naugahyde ile kaplıydı, ancak dolgulu değildi.

3

Baş Dayanağı ve Omuz Blokları

reformcu üzerindeki omuz bloklarının kapatılması
aleo79 / Getty Images

Birçok Pilates Reformu alıştırması kafalık kafasına uzanmış olarak yapılır. Koltuk başlığı düz veya yükseltilmiş olabilir. Buradaki her egzersiz kafalık için belirlenmiş bir pozisyondur. Eğitmenler sık sık sizin için ayarlar veya ne zaman indireceğiniz veya kaldıracağınız konusunda ipucu verir.

Başlığın her iki yanındaki omuz bölgesi. Taşıyıcıları iterken veya çekerken bloklar sizi Reformer üzerinde sabit tutar. Genellikle omuzlarınız bloklara karşıdır, ancak omuz bloklarını ayak, diz veya eller için destek olarak kullanan egzersizler de vardır.

4

Kayışlar veya halatlar

Pilates makine spor salonu eğitimi spor salonu sağlık stüdyosu ekipmanları.
edwardolive / Getty Images

Kayışlar, reformcu üst kısmındaki makaralara bağlanır. Kayışların ucunda taşıyıcıyı çekmek veya itmek için tutabileceğiniz tutamaklar vardır. Ayrıca, kayışlarla ayaklarınızla çalışmak için kayışları tutma kollarından geçirmeniz istenebilir. Yine, temel ilke, taşıyıcıyı kendi vücut ağırlığınızın ve yayların sağladığı dirence karşı itmeniz veya çekmenizdir.

Pilates Reformer’ın temel fiziğini anlamak, antrenmanınızdan daha fazla yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Pilates dersinize vardığınızda terminolojiyi öğrenin.


    Yorum Yap