1. Anasayfa
 2. Pilates Ekipmanları ve Konfeksiyon

Pilates Ekipmanları İçin Doğru Terimler

Pilates Ekipmanları İçin Doğru Terimler
0

Her egzersiz sistemi arka kapı kültürüne sahiptir, içeriden öğrenenler bunları bir topluluk olarak birleştirir ve bilir. Pilates terimleri ve isimlendirilmesi, “bildiği” kişiler arasında bu kadar sosyal bir terimdir. Pilates “makinesi” terimini kullandığınızda bir göz atar veya geniş gözlü bir ifade alırsanız, nedenini bileceksiniz. Pilates stüdyosunda “makine” teriminin kullanımı, yeni başlayanlar için yeni başlayanlar durumunu gösteren bir Pilates sahte pas olarak sınıflandırılmıştır.

Makalede Neler Var?

Pilates Terimlerinin Tarihi

Pilates terimleri zaman içinde değişmiştir, ancak bu etiketleme metodolojisinin kökenini bulmak için zamanda geriye gidelim. Pilates’in mucidi olan Joseph Pilates, Pilates ekipmanını “aparat” olarak adlandırdı. Mevsimsel Pilates egzersizcileri ve eğitmenleri ayrıca “makine” kelimesinden kaçınırlar ve bunun yerine daha şık bir alet seçerler. “Ekipman” terimi de uygundur, ancak Reformer olarak bilinen imzalı Pilates parçasına atıfta bulunurken, “aygıt” terimi tercih edilen addır. Mari Winsor dahil Pilates avukatlarının birçoğunu eğiten Pilates yaşlı Romana Kryznanowska, “Makinelerin motorları var.

Pilates Stüdyo Ekipmanları

Pilates ekipmanı, hem boyuta göre hem de onları bulmayı ve kullanmayı bekleyebileceğiniz iki ayrı kategoride gruplandırılabilir. Bu kategoriler şunları içerir:

 • Sihirli çemberler, ağırlıklar ve direnç bantları gibi küçük, taşınabilir ekipman parçaları . Bunlardan, sihirli çember ve ağırlıklar mucit Joseph Pilates tarafından geleneksel olarak kullanılmıştır. Direnç bantları daha sonra geldi ve bazen uygun bir Pilates stüdyosunda yaygın olarak kullanılan ağır metal yayların yerine geçiyor. Bu küçük ekipman parçaları bazı stüdyolarda, birçok spor salonunda popülerdir ve evdeki Pilates pratisyeni için idealdir.
 • Pilates Reformu, Pilates sandalyeleri, variller, kule ve cadillac gibi şeyleri içeren daha büyük ekipman parçaları . Tamamen operasyonel bir Pilates stüdyosunda bulmayı umduğunuz donanım budur. Butik grup sınıfı stüdyolarda sadece Reformcuları bulabilirsiniz, ancak bire bir eğitim veren eksiksiz bir Pilates stüdyosu, Pilates cihazlarının tamamını içermektedir.

Pilates Ekipmanları ve Aparatlarının Özel Parçaları

Pilates ekipmanları hakkında daha fazla bilgi:

 • Pilates matını satın almadan önce: Yoga matları ve Pilates matları arasındaki farkları keşfedin. Kalın mı, ince mi, yumuşak mı, sert mi ve hangi boyutun en iyisi istediğinizi öğrenin.
 • Sihirli bir daire satın almadan önce: Joseph Pilates’in kendisi tarafından icat edildi, sihirli çevrelerin bugün nasıl tasarlandığı konusunda sahip olduğunuz farklı seçenekleri görün. Bir fıçı fıçı halkasından yapılmış orijinalden oldukça farklılar. (Bu factoid’i kullanabilirsiniz, böylece acemi gibi görünmüyorsunuz.) Çeşitli direnç seviyeleri için seçenekler şimdi bazı üreticiler tarafından dahil edilmiştir.
 • Pilates ve egzersiz bantları: Pilates direnç bantları farklı uzunluklarda ve gerginliklerde gelir. Evde Pilates uygulamanız için kullanılan şerit bantlarla karşılaştırıldığında, boru bantlarının avantajlarını ve dezavantajlarını öğrenin.
 • Pilates Reformer’ın anatomisi: Joseph Pilates, Pilates aparatının ana parçalarından Reformer’ı icat etti. Isle of Man’deki bir kampta aldatıcı savaş mahkumlarını kullanmak için yatak örtülerine takılı bir yatak ve makine yayları ile başladı. Bu, Evrensel Reformuna ve bugünün Reformer varyasyonlarına doğru gelişti. Bugün hala hayatta olsaydı, başka ne tür donanımlar yaratabileceğini kim bilebilirdi?
 • Pilates sandalyesine giriş: Wunda sandalyesi veya alçak sandalyesi olarak da bilinen Joseph Pilates tarafından icat edildi. Günümüzde sandalyede yapılan çalışmalara adanmış tüm grup derslerini bile bulabilirsiniz.

Hangi tür Pilates’ten hoşlanırsanız yapın, donanımın kökenlerini ve uygun adlarını bilmek size yardımcı olacaktır. Pilates’in tarihçesi ve müfredatı zengindir. Vücudunda çok iyi çalışması şaşırtıcı değil.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir