İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Pilates Ekipmanları ve Konfeksiyon

Pilates Ringini Seçmeden ve Satın Almadan Önce

Pilates Ringini Seçmeden ve Satın Almadan Önce
+ - 0

Sihirli daire, uygulayıcıların merkezlerini bulmalarına yardımcı olacak kurucu Joseph Pilates tarafından oluşturulan bir Pilates aracı. Ayrıca bir fitness çemberi, egzersiz çemberi ve spor çemberi olarak da adlandırılır, ancak “sihirli çember” hala Pilates’te tercih edilen isimdir. Joseph Pilates’in ilk sihirli daireyi fıçı halkasından yaptığı söylenir.

İkincil bir destek olarak tasarlanmıştır ve Pilates alıştırmaları sihirli bir çember olmadan yapılabilir. Ancak hafif ve ucuz olmaları ve Pilates pratiğinde çeşitli amaçları olması nedeniyle popüler sahne haline gelmeye başladılar. Hangi sihirli çemberin sizin için uygun olduğunu nasıl seçebilir ve onu doğru kullanmayı nasıl öğrenebilirsiniz?

Sihirli Çember Nedir?

Pilates sihirli çemberi, genellikle yaklaşık 13 inç çapındaki esnek metal veya kauçuktan yapılmış, her iki tarafında küçük pedler bulunan bir halkadır. Bir egzersizde yumuşak ve orta derecede direnç sağlar. Aynı zamanda hangi kasların kullanıldığı hakkında vücuda geribildirim verir. Sihirli daire, büyük bir direnç mücadelesi sağlamaya yönelik değildir. Kullanıcılar bir tane almamalı ve birlikte ezmeyi denememelidir (bu genellikle ilk eğilimdir). Bunun yerine, Pilates sihirli ayak egzersizlerini, ayakta duran bacak baskısı veya geri kollar gibi deneyin.

Pilates Ring ile Ne Kadar Direncine İhtiyacınız Var?

Sihirli metaller için en yaygın malzeme esnek metaldir. Hepsi kauçuk olan bazıları var, ancak kauçuk modelleri daha yumuşak ya da çok “duygusal” olma eğilimindedir. Eğer kaslı bir meydan okuma isteyen daha güçlü bir kişiyseniz, o zaman bir lastik halka veya metalin “lite” versiyonlarından birini istemeyeceksiniz. Amacınız hafif direnç ve daha fazla vücut yerleştirme odaklı ise, daha hafif bir halka mükemmel olabilir.

Taşınabilirlik ve Dayanıklılık

Sihirli daireler seyahat için mükemmel. Çok fazla ağırlık almazlar, düz dururlar ve bagajınızda çok az yer kaplarlar. Çok fazla kullanıma dayanacak bir egzersiz halkası arıyorsanız (örneğin stüdyo kullanımı) normal bir metal halka isteyeceksiniz.

İçinde ve Dışında Pedleri Alın

Eskiden sadece dairenin dış yüzeyinde pedler vardı. Yeni eğilim, halkanın iç kısmına da pedler koymaktır, bu da onları çok yönlü hale getirir. Gökkuşağı gibi bir egzersizi, örneğin halkayı iç kısımdaki basınçla sabitlediğiniz yerde, pedler ile daha kolaydır.

Sihirli Çember Nasıl Alabilirsiniz

Pilates hocanızdan başlamak için en iyi yer veya stüdyonuzun kullanabileceğini denemek. Bir tane almaya karar verirseniz, test edebileceğiniz ve hissedebileceğiniz bir mağazada almaya değer. Ayrıca sihirli çevreleri çevrimiçi satın alabilirsiniz.


    Yorum Yap