İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Pilates Ekipmanları ve Konfeksiyon

Ücretsiz Pilates Egzersiz Videoları Çevrimiçi

Ücretsiz Pilates Egzersiz Videoları Çevrimiçi
+ - 0

Hemen hemen çevrimiçi olarak aradığınız Pilates mat egzersizi için resimlerle ilgili ayrıntılı talimatları bulabilirsiniz. Yazılı talimatlar, onları inceleyerek zaman ayırıp kendi hızınızda pratik yapabilmeniz için birçok avantaj sunar. Ayrıca, sık sık video klipte bulduğunuzdan daha fazla derinlik sunarlar. Bununla birlikte, güzelce gerçekleştirilen bir harekete tanık olmak, bir alıştırma hakkında yararlı bilgiler sağlayabilir.

En güzel ücretsiz Pilates Öğretim Video Klipleri

Bu listeye dahil edilmenin temel kriterleri, videonun ücretsiz olması, görülmesi kolay, mükemmel bir formda gerçekleştirilmiş olması ve sözlü talimatların verildiğinde net olmasıdır.

1. Skapular Stabilizasyon Egzersizi : Skapular stabilite veya omuz stabilitesi, Pilates egzersizinde anahtar bir kavramdır.

Omuz stabilitesini anlamak için diğer kaynaklar şunlardır:
Silahlara Uzanma ve Çekme Egzersizi: Yakın çekim resimlerle skapular stabilite egzersizinin adım adım açıklaması.
Omuz Stabilitesi Temelleri: Yakın çekim resimlerle, omuz stabilizasyonunun temellerine adım adım bir bakış.

2. Pilates Egzersizi: Yüz: Bu video size yüzün nasıl yapılacağını ve nasıl değiştirileceğini gösterecektir. Ayrıca, yüz için yazılı talimatlara bakın.

3. Egzersiz Ballinde Rotasyonlu Göğüs Kaldırma : Bu video size bir egzersizin nasıl ilerleyeceğine dair değerli bilgiler verir. Egzersiz, gövde hareket ederken pelvik ve daha düşük vücut stabilitesi gösterir.

Göğüs Lift hakkında daha fazla:
Minderdeki Göğüs Kaldırma
Mat üzerinde Rotasyonlu Göğüs Kaldırma

4. Topa Pilates Push: Bu video size bir Pilates push up yapılması gerektiği hakkında çok fazla fikir verecektir.

Daha fazla bilgi:
Pilates Mat Talimatlarını Push Up
Push Up Do Not to nasıl

5. Egzersiz Topundaki Uzatma: Toptaki bu uzatma özellikle iyi gösterilmiştir. Hamstrings ve karın çalışan arasında bağlantı dikkat edin.

6. Topun Üzerinde Köprü: Bu video alıştırmayı bozar, böylece hizalamanızı nasıl doğru yapacağınızı ve egzersiz boyunca hamleleri bağlamayı öğrenebilirsiniz.

7. Egzersiz Bandlı Bacak Bükme ve Germe : Bu egzersizler tüm bacağın yanı sıra abs ve kolları da çalıştırabilir.

Egzersiz bantları hakkında daha fazlası:
Egzersiz Bantları Hakkında Bilgi Edinin
Egzersiz Bantları ile Pilates Egzersizleri

8. Egzersiz Bandi ile : Egzersiz bandi ile geri tepme, omuzlarınızı ve pelvisinizi hareket halindeyken sabit ve hizalı tuttuğunuzda, glütenlerinizi (kalça kaslarınızı) ve hamstringlerinizi ve çekirdeğinizi çalıştırmanıza yardımcı olacaktır.

9. Pilates Reformer Footwork: Bu video size ayak izi modeline ve daha önemlisi vücudunuzu hizalama ve kaslarınızı kullanma yoluna ayrıntılı bir bakış sunar. Ayrıca bakınız: Mat

Daha Ücretsiz Online Pilates Videoları Kaynaklar

Dengeli Vücut Podcast’leri : Dengeli Vücut çok güzel ve çeşitli bir dizi podcast’i bir araya getirdi. Bu indirilebilir videolar odak kategorilerine ayrılmıştır. Eğitmenler, meraklılar ve rehabilitasyon için bölümler var. Elizabeth’in stüdyosunda Pilates uzmanı Elizabeth Larkam’ın çeşitli konularda öğrettiği bir ders var. Dengeli vücut bu videoları haftalık olarak günceller.

YouTube : YouTube’da yayınlanan Pilates videolarında bir patlama oldu. Çok sayıda Pilates mat egzersizi var ve YouTube, çevrimiçi olarak çok sayıda Pilates reformer egzersizi ve diğer Pilates stüdyosu ekipman gösterilerini görmenin birkaç ücretsiz yolundan biri.

Ne yazık ki, YouTube Pilates videolarının kalitesi çok dengesiz. “Pilates” i ararken ilk çıkan seçeneklerden bazıları pek iyi değil. Bu yüzden gerçekten dikkatli olmalısın. Pilates’te yeniyseniz YouTube videolarına bağlı kalmayın!

Olduğu söyleniyor, YouTube’da bulunacak harika Pilates gösterileri var. En iyi stratejiyi, aşina olabileceğiniz Pilates DVD’leri gibi iyi bilinen isimleri aramaya başlamak ve ardından oradan keşfetmek olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca, YouTube’daki en iyi Pilates’ten bazıları, Joseph Pilates’in kendisinin arşiv görüntüleridir. Sadece “Joseph Pilates” i arayın. Arşiv videoları arasında favorilerinden biri Pilates’teki Joseph Pilates, Pilates’teki Romana Kryzanowska ve Romana Orijinal Video’dur.

VideoJug.com : Burada (maalesef) isimlendirilmemiş aynı eğitmenden çok çeşitli videolar bulacaksınız. Pilates mat çalışmalarının yanı sıra, egzersiz topu ve fitness grubu gibi ekipmanlarla yapılan egzersizler de var.

Videoda bulduğunuz egzersizlerden faydalanmanın en iyi yollarından biri de, Pilates mat alıştırma talimatlarında onlara bakmaktır;


    Yorum Yap