1. Ana Sayfa
  2. Pilates

Pilates Reformcu Sınıfında Yapmamanız Gereken 7 Şey

Pilates Reformcu Sınıfında Yapmamanız Gereken 7 Şey
+ - 0

Pilates severler arasında Reformer sınıfları tüm öfke. Herhangi bir grup eğitim deneyiminde olduğu gibi, en güvenli ve en etkili egzersizi sağlamak için gözetilmesi gereken protokoller vardır. Reformer sınıfı için, belirli dos ve yapılmaması gerekenler yalnızca kendi sonuçlarınızı ilerletir.

Yanlış Şeyleri Takma

Pilates, çeşitli döşemelerde ve çeşitli şekillerde pahalı döşemeli malzemelerde yapılan ortak bir çalışmadır. Bu, kıyafetle ilgili birkaç şey anlamına gelir.

Kemerler, tokalar, fermuarlar ve diğer metal süslemeler gibi giysilerinizdeki süslemeler sırtınızdaki, karnınızdaki ve omurgalarınızda yuvarlanmak için son derece rahatsız edici olabilir. Daha da kötüsü, ekipmanı yırtarak pahalı hasarlara neden olabilirler. O küçük yarı fermuarlı kazak ne kadar sevimli olursa olsun giysinizi düzenli ve basit tutun.

Ayrıca kıyafetlerinizin uygunluğunun farkında olmanız gerekir. Şortlar gayet güzel olabilir ancak eğer çok gevşeklerse, baş aşağı pozisyondayken bacaklarınızı dökecekleri kadar gevşek olamazlar. Bol kıyafetler Pilates’te genellikle işe yaramaz. Çok fazla açığa vururlar ve basitçe yola girerler. Eğitmeniniz sizden kaçıyor gibi görünüyorsa, sergilenen çok fazla olabilir.

Bölge Çıkma

Odak Pilates’te anahtar bir ilkedir. Hatta Joseph Pilates bile yöntemine fiziksel ve zihinsel koşullandırma adını verdi. Reformer’a yayılıp cazip bir uykuya dalmak için cazip gelse de, yapmanız gereken en son şey bu.

Reformer, hareketli bir vücut için tehlikeli olabilecek hareketli parçalara, tekerleklere, kayışlara, çubuklara ve arabalara sahiptir. Ek olarak, eğitmeniniz ayrıntılı kurulum yaparken güvenlik ve uygulama ipuçlarını verirken imar yapmak sizi yaralanma riskine sokar.

Ekipmanı Kötüye Kullanma

Bir Reformer üzerindeki hareketli taşıyıcı çerçeveye, taşıyıcı altına monte edilmiş bir dizi sıkı yay tarafından tutturulur. Bu ileri geri kayma ve dışarı ve içeri iterken hissettiğiniz direnç sağlar.

Öğretmenler genellikle bir öğrencinin başarısını, vagon üzerindeki kontrolleri ile ölçer. Çok fazla dışarı kaydırın ve çok fazla kuvvet uygulayın ve uçup kendinize zarar verme ihtimaliniz var. Fakat tüm kaslarınızın gevşemesine ve taşıyıcıyı eve vurmasına izin verin; vücudunuzu ve ekipmanınızı kıracaksınız. Eğitmeniniz size “arabaya çarpma” deyince bunu kastediyorlar.

Telefonunuzu Kontrol Etme

“Bölge dışlama” kuralını hatırlıyor musun? Bu benzer. Telefonunuzu kontrol etmek odağınızı çeker, dersin akışını keser ve eğitmeninizin aklını yitirmesine neden olur. Telefonunuzu dolabınızda veya çantanızda tutun ve tüm dikkatinizi sınıfa getirin. Kontrol etmeniz gereken acil bir bildirim varsa, öğretmeninizi uyarın, sonra kendinizden ayrılmak ve telefonunuzu kontrol etmek için bir zaman belirleyin.

Çok Hızlı Hareket Etme

Pilates tempo bağımlıdır. Her egzersizin öncekinden daha yavaş veya daha hızlı olabilecek belirli bir kadansı vardır. Her egzersizin ritmi için öğretmeninize bilgi verin. Düşündüğünden daha yavaş olabilir.

Hareketler arasında acele felaket için bir reçetedir. Daha da kötüsü, kurulum ve geçişler sırasında acele etmek çoğu egzersizcinin incindiği yerdir. Bir hareketten diğerine geçtiğinizde arkanıza ulaşmak için çok hızlı bir şekilde bükülmek veya bükülmek en çok yaralanmaya neden olabilir. Sorunsuz ve dikkatli hareket edin.

Daha iyisini bildiğini sanma

Eğitmenler materyallerini odadaki öğrencilere göre ayarlamaya özen gösterir. Her öğrenci her sınıftaki içeriği etkiler. Diziler, tempos, modifikasyonlar ve daha fazlası, grubun özel ihtiyaçlarına yönelik dikkatle ve dikkatle öğretilir. En sevdiğiniz hareketlerle gizlice dolaşmak cazip gelse de, sınıf kurallarına uymak ve koreografiyi mektuba takip etmek daha iyi olacaktır.

Garip Gürültü Yapma

Bazılarımız yoğun terliyor ve bazılarımız egzersiz yaparken ses çıkarıyor. Odağı korumak uğruna her türlü homurdanan, soluk alan veya garip solunum seslerini engellemek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Sadece gruba dikkat dağıtmakla kalmıyorlar, aynı zamanda sesleriniz öğretmeninizden önemli bir talimatı gizleyebilir. Gürültünüzü kontrol altında tutun; kendinizi daha da dikkatlice dinlerken bulabilirsiniz.

Birlikte ele alındığında, bu kurallar Pilates sınıflarınızı yükseltmeye yardımcı olmalıdır. Pilates’in bire bir eğitimde çalıştığını unutmayın, bu yüzden bir grup sınıfı sizin çayınız değilse, başka seçenekleriniz de vardır.


    Yorum Yap