1. Anasayfa
  2. Pilates Eğitmenleri için Sertifika ve Eğitim

Pilates Master Eğitmeninin Gerçek Anlamı

Pilates Master Eğitmeninin Gerçek Anlamı
0

Yüksek lisans öğretmeni Pilates öğretmenlerinin reklamlarında oldukça yaygın hale gelen bir terimdir. Bir usta öğretmeni düşündüğümde, bilge yaşlı bir Zen ustası ya da en azından kendi alanında uzman olan birçok kişi olduğunu düşünüyorum. Merriam-Webster sözlüğü, usta olmayı biraz kolaylaştırıyor; “sanatçı, icracı veya tüketen yetenekli bir oyuncu” ve “çırak öğretmeye yetkili bir işçi ya da esnaf” gibi tanımlara dayanıyor. Birisi, kendisini usta bir öğretmen olarak adlandıran bir Pilates eğitimcisinin bu nitelikleri sergileyeceğini umuyor, ancak bunun garantisi yok.

Makalede Neler Var?

Pilates Master Teacher Pazarlama Dönemi

Şu anda Pilates dünyasında “usta öğretmen” popüler bir pazarlama terimidir. Çok iyi düzeyde usta deneyime sahip birini ifade edebilir, ancak terimin kullanımını denetleyen standartlaştırılmış bir ana öğretmen sertifikasyon programı veya sertifikalandırma organı yoktur.

Bu, pek çok yüksek lisans düzeyinde Pilates öğretmeni olmadığı anlamına gelmez – vardır. Örneğin, çoğu insan Pilates Elders’ın usta öğretmen olduğu konusunda hemfikirdir ve diğerleri de vardır. Ancak, sonuçta, mükemmel Pilates öğretmenlerinin kendilerini ana öğretmen olarak nitelendirebilecekleri veya söyleyemeyecekleri ve böylece öğretmenlerin kendilerini ustalar olarak pazarlayabilecekleridir.

İleri Pilates Öğretmenliği Eğitimi

Ayrıca, usta terimlerini tanımlarının bir parçası olarak kullanan çok sayıda gelişmiş Pilates öğretmen eğitimi de vardır. Bu eğitimler genellikle katılımcıların zaten kapsamlı bir Pilates eğitmeni eğitim programından mezun olmasını gerektirir. Sonra tekrar, master terimini kullanmayan birçok uzmanlaşmış lisansüstü program var. İleri eğitim görmüş bir eğitmenle ilgileniyorsanız, çalışmalarının kapsamını doğrudan sormak yine de en iyisidir.

Kaliteli Pilates Talimatını Bulma

Kaliteli Pilates eğitimi almak için “usta öğretmenlerden” ders almak gerekmez. Bir usta öğretmene ihtiyaç duymadan önce pratikte sizi uzun bir yol alabilecek birçok Pilates eğitmeni var.

Pilates’te yeniyseniz, tavsiyem iyi bir eğitmen bulmak için ipuçlarını gözden geçirmektir. Pilates sertifikasyonunun ne anlama geldiğini öğrenin. Farklı eğitmenlerle olan deneyimleri hakkında mümkün olduğunca çok insanla konuşun. Bazı araştırmaları çevrimiçi olarak ve sosyal medya aracılığıyla yapabilirsiniz. Yelp, Pilates stüdyoları ve eğitmenlerin derecelendirmesine sahiptir ve Angie’nin Listesi gibi.

İhtiyaçlarınızı karşılayacağını düşündüğünüz bir sınıf bulduğunuzda birkaç denemeyi yapın. Bir efendinin huzurunda olup olmadığınızı bileceksiniz.

Pilates sınıflarına, eğitmenlerine ve sertifikasyonlarına daha yakından bakmak için, şu makaleleri okuyun:

  • Pilates Eğitmen Sertifikasyon Temelleri: Pilates sertifikasyonundaki farklılıklar hakkında bilgi edinin. Bunlar arasında eğitmenin Pilates ekipmanları hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan Pilates mat sertifikası ve ileri eğitim, spora özgü ve rehabilitasyon antrenmanı da dahil olmak üzere profesyonel sertifikasyon bulunmaktadır.
  • Pilates’te Eğitmen Sertifikasyonu ile İlgili Konular: Pilates kelimesinin Pilates kelimesinin özel bir terimden ziyade, egzersiz yöntemi için genel bir terim haline getirilmesiyle sonuçlandı. Bunun sertifikasyon üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu görün.
    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir