1. Ana Sayfa
  2. Pilates Eğitmenleri için Sertifika ve Eğitim

Pilates Ticari Marka Savaşı ve Sertifika Süreci

Pilates Ticari Marka Savaşı ve Sertifika Süreci
+ - 0

Uzun yıllar boyunca, Pilates adı ticari markada tutuldu ve çok özel bir programdan geçen insanlar Pilates adını kullanabilirdi. Eğitimleri ne kadar kapsamlı olursa olsun herkes kendi başlığını “Pilates-based” veya “Pilates Inspired” gibi feragatname ile azaltmak zorunda kaldı.

2000 yılında, Pilates isminin markası olan Pilates eğitmeni Sean Gallagher ile Balanced Body, Inc. CEO’su arasında görev yapan dört yıl süren bir savaşın ardından CEO Ken Endelman, mahkemeler “Pilates” isminin bir egzersiz sistemi için durduğunu açıklayamadıklarını açıkladılar. ticari marka olmak. Bu karar Pilates topluluğunun tamamı için önemli tepkiler verdi.

Üst taraf

Pilates yönteminde meşru eğitime sahip yapanlar şimdi işlerini Pilates aramak serbesttir. Dava öncesi, Joseph Pilates ile birlikte yoğun bir şekilde eğitim almış olanlar bile çalışmalarına Pilates diyemezlerdi. Ek olarak, birçok güvenilir Pilates sertifikasyon eğitim programı, Pilates yöntemini öğretmek için sertifikalı Pilates öğretmeni ve mezun öğretim görevlisi olduklarını yasal olarak belirleyebilir.

Dezavantaj

Pilates ismi artık herkesin kullanması için ücretsiz, pek çoğu da öyle. Pilates yönteminde belgelendirme sunduğunu iddia eden program sayısında, çalışma haftasonu kadar az bir artış oldu.

Buna karşılık, kendi alanlarında çok yetenekli olmalarına rağmen, bu kısa kursları alan, “sertifikalı” olan ve Pilates eğitmeni olduğunu iddia eden spor eğitmenleri var. Bazıları Pilates yönteminin aslında bir öğrenci olarak öğretmeye hak kazanmadan önce çok fazla çalışma ve deneyim gerektiren çok karmaşık bir bilim olduğunun farkında bile olmayabilir.

Tüketici Endişeleri

Pilates isminin yaygınlaşması da tüketicileri etkiliyor. Pilates adına yaptığı marka korumak için yaptığı teklifi kaybetti Sean Gallagher, herkes dilediğini egzersizleri öğretmek ve “pilates” veya onları arayın “Pilates metodu” ve herkes pilates adını koyabilirsiniz söyleyerek, bazı endişelerini dile getirdi Joseph Pilates tarafından geliştirilen ekipmanla herhangi bir ilişkisi olup olmadığına bakılmaksızın, egzersiz ekipmanında.

Pilates ismindeki ticari markasını sürdürme yönündeki teklifini kaybeden Sean Gallagher, Pilates isminin yaygın olarak yayımlanmasında tüketicilerin riskleri hakkında bu noktaları ortaya koyuyor.

Pilates topluluğunun pek çok üyesi Gallagher’ın endişelerine katılıyor olsa da, bazıları Pilates’in Pilates egzersizini otantik bir şekilde öğretenlerin kullanımına açık hale getirmek için topluluğun bu riskleri alması gerektiğini düşünüyor. Artık Pilates sisteminin bütünlüğünü korumak için tüm Pilates uygulayıcılarına sorumluluk düşüyor. Bu noktada, bunun nasıl olacağına dair oldukça hareketli bir tartışma var.

Ulusal Pilates Metod Sertifika Sınavı?

Kar amacı gütmeyen bir Pilates derneği olan Pilates Method Alliance (PMA), Pilates alanında bazı standardizasyon oluşturmak için büyük çaba harcadı. Görev açıklamalarına göre:

“Pilates Metodu İttifakı (PMA), Joseph H. ve Clara Pilates’in öğretilerine adanmış, kar amacı gütmeyen uluslararası, profesyonel bir dernek ve sertifikalandırma ajansıdır. Misyonumuz, toplumu, bütünlüğü ve çeşitliliğe saygı göstermek; Sertifikalandırma ve sürekli eğitim standartları ve Pilates egzersiz metodunu teşvik etmek. ”

PMA Pilates Sertifika Programı, dünya çapında kabul edilmemiştir Busses öf, bugün Pilates için sadece akredite, üçüncü taraf sertifika programı. Stott Pilates, Peak Pilates ve Balanced Body gibi birçok etkili Pilates şirketi bunu destekliyor.

Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur?

Şimdi PMA’nın sertifikasyon programı 2005’ten beri uygulanmakta ve başarılı bir girişim olduğu kanıtlanmıştır ve önümüzdeki yıllarda Pilates öğretmenliği eğitiminde bir tür endüstri çapında düzenlemenin beklenmesinin makul olacağını düşünüyorum. Zaten bir Pilates eğitmeni iseniz veya bir tane olmayı düşünüyorsanız, ulusal sertifika sınavı ve Pilates sertifika standartları konularındaki gelişmelerden haberdar olun. *

Sonunda eğitimin senin ellerinde. Seçtiğiniz eğitim programının yeterli olduğundan emin olmak için araştırma yapmak size kalmıştır. Çok sayıda mükemmel, kapsamlı Pilates öğretmeni eğitim programı mevcut. Bu sertifikasyon programlarının çoğu, başvuru sahibinin önceki çalışmalara hazır olmasına ek olarak, en az bir yıllık bir çalışma ve önemli miktarda stüdyo deneyimi gerektirir.


    Yorum Yap