1. Anasayfa
  2. Yürüme

Kilodan Çıkmak İsterseniz Yapmayı Durdurmak Gereken 10 Şey

Kilodan Çıkmak İsterseniz Yapmayı Durdurmak Gereken 10 Şey
0

Kilo vermek için yürümeyi kullanmak istiyorsanız, birkaç pozitif adım atmanız gerekir – günde yaklaşık 10.000 pozitif adım! Ancak, pozitif olanı yapmanın yanı sıra, yapmayı bırakacak 10 şey var.

1

Makalede Neler Var?

Pedometer, Fitness Band veya Pedometer Uygulamanızı Kontrol Etmeyi Unutmayı Durdurun

The best piece of tech for your wrist
PeopleImages / Getty Images
01:13

Şimdi İzleyin: Günlük Adım Sayınızı Artırmanın 5 Yolu

Bir pedometre, fitness grubu veya pedometre uygulamasını, gerçekte gün boyunca ne kadar hareket ettiğinize dair bir gerçeklik kontrolü olarak kullanın. Kilo kaybı için ilk önce tipik bir günde kaç adım yürüdüğünüzü görün. Ardından, bu ortalama sayıdan günde 2.000 daha fazla adım hedefi belirleyin. Hedefe devam etmek ve daha fazla adım atabilmek için fırsatları araştırmak için gün boyunca pedometrinizi sık sık kontrol edin. Tutarlı şekilde daha fazla adım atabildiğiniz için, hedef hedefinizi günde 2,000 adım daha arttırın. Haftanın en çok gününde 10.000 adım kadar çalışın.

2

Yürümek veya Egzersiz Yapmamak için Bahaneler Bulmayı Durdurun

Herhangi bir günde yürüyüşünüzü atlamanız veya spor yapmamanızın neden bir milyon bahanesi var. Kilodan kurtulmayı planlıyorsanız, neden yürüme adımlarınızı alamadığınızı bu nedenlerle ele almalısınız. Her. Tek. Gün. İşte egzersizi atlamak için en yaygın bahaneler. Egzersiz günlüğü tutunuz, böylece geçen hafta ne kadar egzersiz yaptığınız konusunda kendinize dürüst olmalısınız.

3

Gerçekten Yaptığından Daha Çok Kalori Yaktığını Düşünmeyi Durdur

Hızlı yürüyüş, mükemmel bir yağ yakma aktivitesidir. Ancak kaç ek kalori yaktığınızı kontrol etmek için bir gerçekliğe ihtiyacınız var. Bir saatlik tempolu yürüyüş vücudunuzun enerji için yağ rezervlerine dalmasını sağlayacaktır. Ancak bu kalorileri antrenman sonrası atıştırmalıklarla doldurmak çok kolaydır. Tipik bir tam boyutlu enerji barı 300 kaloridir veya bir saatlik bir yürüyüş için beklenen kalori yakınız. Yürüme egzersizlerinizi daha fazla kalori almayı haklı çıkarmak için kullanmayın. Farklı mesafelerde yürürken kaç kalori yaktığınızın gerçeklerini görün.

4

Solunumun Daha Zor Olduğunu Düşünmeyi Durdurun

İyi bir tempolu yürüyüş egzersizi normalden daha sert nefes almanıza neden olur. Bu, yağ yakan kalp atış hızı bölgesine girdiğinizin iyi bir işaretidir. Kolay bir tempoda ısındıktan sonra vücudunuzun kaybetmek istediğiniz yağların bir kısmını yakmasını sağlamak için hızlı bir şekilde 30 ila 60 dakika yürüyün.

5

Her Gün Aynı Yürüyüş Egzersizini Yapmayı Durdurun

Yürüme egzersizleriniz her zaman aynı rotada, aynı hızda veya aynı koşu bandı antrenmanındaysa — değiştirin. Hızlı günler, kolay günler, aralıklı günler, uzun ve yavaş günler – her birinin kendi yararları vardır. Vücudunuzun kas oluşturması ve kalori yakması için yürüyüş antrenmanlarınızı değiştirin.

6

Gerçekten ne kadar yediğini bildiğini varsaymayı bırak

Kilo vermek için, gerçekten ne kadar yediğiniz konusunda kendinize karşı dürüst olmanız gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu, birkaç gün boyunca yediğiniz her şeyi kaydetmek ve yeme alışkanlıklarınızı değiştirmek için yollar aramaktır. Kağıda veya mobil bir uygulamaya kolayca giriş yapabilir veya cep telefonunuzla yediğiniz her şeyin fotoğrafını çekebilirsiniz. Fitbit gibi birçok spor grubu, beslenmenizi analiz etmeye ve hedeflerinize doğru ilerlemenizi göstermeye yardımcı olacak bir gıda kayıt uygulaması içerir veya bunlara bağlanır. Favori tariflerinizdeki kalorileri ve besin maddelerini bulmak için bu tarif analiz aracını kullanabilirsiniz.

7

Bir Maratonda Yürüdüğün Gibi Yemeğini Durdur

Yürüyüş uzmanı Rob Sweetgall, çoğu yürüyüşçünün 10 bin dolara yürüdüğü ve bir maratona yediği için şaka yaptı. Bu tuzağa düşüp yemeğinize kızarmış patates ekleyerek ya da yürüyüşten sonra tam yağlı bir şekerli latte yiyebilirsiniz. Bir partner veya yürüyüş grubuyla yürürseniz, yürüyüşünüzden önce, sırasında veya sonrasında çok fazla yemeyi teşvik eden sosyal yeme alışkanlıklarına düşebilirsiniz. Günlük bazik kalori miktarınızı ve yürürken yakacağınız kaloriyi öğrenin. Kilo vermek için, aktif bir günde bile, 1.600 kalorili bir diyeti aşmamak en iyisidir. Tam bir maratona doğru yürüdükten sonra patlamayı sakla.

8

Kalori İçmeyi Durdurun

Her gün içtiğiniz gazlı içecekler, meyve suları, kahve ve spor içeceklerinde kaç kalori vardır? Bunun yerine su ve siyah kahve içmeye alışır mısınız? 30 dakikalık veya daha uzun yürüme antrenmanlarında suya ihtiyacınız vardır ve terleme ve 60 dakikadan fazla yürüyorsanız muhtemelen elektrolit (tuz) değişimine ihtiyacınız vardır. Ama fazladan kalori içmene gerek yok.

9

Tepelerden ve Merdivenlerden Kaçınmayı Durdurun

Yürüme antrenmanınıza bir yoğunluk patlaması eklemek zindeliğinizi geliştirmenize ve kalp atışınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Tepeler ve merdivenler bunları antrenmanınıza eklemenin en kolay yoludur. Özel olarak bir tepe tırmanma veya tırmanma merdivenleri içeren bir servis yolu eklemek isteyebilirsiniz. Koşu bandında tepe aralıklarla değiştirin.

10

Hala Oturmayı Durdur

Haftanın çoğu günü yürüyüş antrenmanlarına katılırsanız, ancak iş veya okuldaki günün çoğu için oturuyorsanız, daha yavaş bir metabolizma ve sağlık risklerinde artış olabilir. Ayakta durma, hızlanma veya yürüme ile oturma süresinden ayrılmanın yollarını bulun. Bu, günde 10.000 adım atmanın bir yoludur. Her hareket ve ayakta durma hareketsiz durmaktan daha fazla kalori yakar. Bu, günde yüzlerce daha fazla kalori yakmak kadar artırabilir. Hareketsiz oturmayı bırakmanın yollarını öğrenin.

Eniyi Fit’den Bir Kelime

Aşırı kilo verme ve kondisyonunuzu arttırma hedeflerinizi desteklemek için tutum ve alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Bazen iki adım ileri ve bir adım geri gibi görünüyor, ama yine de doğru yönde bir adım. Ölçek gözükmese bile, fiziksel olarak daha aktif olmakla sağlık risklerinizi düşürüyorsunuz. Sağlıklı adımlar atmaya devam edin ve olumlu bir tutum sergileyin.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir